Już Einstein ostrzegał…..

Już Einstein ostrzegał: jeśli pszczoły wyginą, człowiek za cztery lata podzieli ich los.Ostatnio znacznie zmalała liczebność pszczół na całym świecie.Naukowcy winią chemię i pestycydy, wirusy.Poprzez chemię i spryskiwania pszczoły tracą podobno Swój „zmysł” i węch i nie trafiaja do ula lecz gubią drogę i giną.

Naukowcy szukają sposobów, aby uratować ginącą populację pszczół
Jak wielokrotnie donosiliśmy na tych łamach cos bardzo niedobrego dzieje się z populacją jednego z najważniejszych owadów na świecie, pszczoły miodnej. Problem zaczął się w USA wraz z nastaniem ery chemii i biotechnologii w rolnictwie. Obecnie naukowcy głowią się nad tym jak zatrzymać proces ginięcia tego gatunku.
Według niektórych szacunków, w ciągu ostatniej zimy zginęła jedna trzecia pszczół. Powody tak znacznej redukcji ich populacji są różne. Odpowiadają za to głównie pestycydy, pasożyty, wirusy i niedożywienie owadów. Pszczoły są niezbędne nie tyle do produkcji miodu, lecz również ze względu na funkcję, jaką pełnią, czyli zapylanie roślin. Oczywiście są też inne owady zapylające, ale według badań, co trzecia roślina jest zapylana przez pszczoły. Już tegoroczne zbiory owoców będą wyraźnie mniejsze, bo bardzo wiele kwiatów drzew owocowych po prostu opadła niezapylona.
Jak ustalono, słynny syndrom zniszczenia kolonii, objawiający się tym, że pszczoły nagle opuszczają ul i nigdy do niego nie wracają, może być wywołany przez neonikotynoidy zawarte w pestycydach. Unia Europejska zakazała stosowania niektórych środków zawierających te substancje. Kolejnym wyzwaniem dla przetrwania pszczół są roztocza. Na ten problem nie ma dobrych rozwiązań a środki chemiczne stosowane przez pszczelarzy bywają niebezpieczne dla samych pszczół.
więcej:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-szukaja-sposobow-aby-uratowac-ginaca-populacje-pszczol

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., OSTRZEŻENIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Już Einstein ostrzegał…..

 1. Dawid56 pisze:

  Jednak przyczyna masowego ginięcia może być zupełnie inna – PRZEBIEGUNOWANIE MAGNETYCZNE. Pszczoły należą do zwierząt które posiadają tzw zmysł magnetyczny.Jesli nastepuje przebiegunowanie magnetyczne – pszczoły nie trafiają do swoich uli.
  http://www.sciaga.pl/tekst/38999-39-wplyw_pola_magnetycznego_na_ludzi_ptaki_owady_zolwie_ryby_oraz_na_rosliny

 2. JESTEM pisze:

  „Poza polem magnetycznym Ziemi, ważną rolę [w utrzymaniu życia] odgrywa też pewien rodzaj promieniowania elektromagnetycznego o niskiej częstotliwości. Powstaje ono dzięki piorunom, które między powierzchnią ziemi a jonosferą wytwarzają fale stojące. Zjawisko to określa się mianem rezonansu Schumanna. Częstotliwość tych fal zależy od wysokości wnęki pomiędzy powierzchnią ziemi a jonosferą. Krótkie wideo poniżej powinno wystarczyć do zrozumienia, dlaczego te fale są tak ważne.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans_Schumanna

  Ciekawe, że np. wśród Rdzennych Ludów obu Ameryk i Aborygenów burza z piorunami jest określana jako akt miłosny Ziemi i Nieba…

 3. astrolog pisze:

  Któryś z naukowców wspomniał kiedyś, że po wyginięciu pszczół, ludziom zostanie tylko kilka lat życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s