Prognoza pogody na miesiąc czerwiec 2013r

I – sza dekada, początek miesiąca jak i dekady przede wszystkim będzie wietrzny i bardzo wietrzny ze znaczną ilością opadów z temperaturami dość niskimi jak na tą porę roku. W połowie dekady 4-5 czerwca należy spodziewać się ocieplenia związanego ze znacznie mniejszą ilością opadów. Jednak już od 6 czerwca odnotujemy nawrót pogody dynamicznej z silnym wiatrem , a nawet bardzo silnym szczególnie podczas burz.

II – dekada, od początku dekady wietrznie i bardzo wietrznie z opadami przy dość przyzwoitych tempereturach, przełom dekady ok. 15 czerwca wiatr szczególnie silny połączony z przebudową pogody. W następnych dniach sukcesywnie postepujący spadek dynamiki pogodowej i ustępowanie kapryśnej pogody na rzecz znaczego wzrostu temperetur. Koniec dekady od ok. 18 czerwca przechodzenie w stan upalnego lata z tropikalnymi temperaturami tak dziennymi jak i nocnymi z bardzo małą wietrznością , bez opadów.

III – dekada, ciąg dalszy bardzo wysokich temperatur tak dziennych jak i nocnych przy małej bądź znikomej wietrzności jak i braku opadów. Po połowie dekady nadal bardzo cieplo jednak pojawi się wiatr o wolno rosnącym nasileniu, przy czym może wystąpić spadek temperatur nocnych. Szczególnie silnie powieje 30 czerwca.

TAT Mroziński

żródło:
http://www.apokalipsa-eden.pl/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Prognoza pogody na miesiąc czerwiec 2013r

  1. Pingback: Gazeta Polska - Prognoza pogody na miesiąc czerwiec 2013r

  2. Maria_st pisze:

    I – sza dekada, początek miesiąca jak i dekady przede wszystkim będzie wietrzny i bardzo wietrzny ze znaczną ilością opadów z temperaturami dość niskimi jak na tą porę roku. W połowie dekady 4-5 czerwca należy spodziewać się ocieplenia związanego ze znacznie mniejszą ilością opadów.

    ten kawałek sie zgadza całkowicie……..
    Jednak już od 6 czerwca odnotujemy nawrót pogody dynamicznej z silnym wiatrem , a nawet bardzo silnym szczególnie podczas burz.

    troche tak, troche nie…….wiatr tak…..ale niezbyt silny…..pogoda słoneczna…jeden dzien tylko zimniejszy, ale inne tereny Polski….z tego co czytam—zgadza sie .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s