Globalny wzrost aktywności sejsmicznej

W ciągu ostatnich 48 godzin wstrząsy objęły wiele miejsc na świecie. Aktywności sejsmicznej, oprócz Rosji, zaobserwowano w dziewięciu regionach świata, podają rosyjskie Novosti.

W ciągu ostatnich 48 godzin wstrząsy objęły wiele miejsc na świecie. Aktywności sejsmicznej, oprócz Rosji, zaobserwowano w dziewięciu regionach świata, podają rosyjskie Novosti.

Zaczęło się w południe 23 maja na Krecie. Wstrząsy osiągnęły wielkość 4,8 pkt. Dwie godziny później komunikat o trzęsieniu ziemi mniej więcej tej samej wielkości pochodził z indonezyjskiego obszaru Morza Celebes. Drgania (4,7 pkt) odczuli także mieszkańcy Kamczatki i Japonii. Potem znowu zatrzęsło w Grecji (5,1 pkt). Trzy godziny później trzęsienie ziemi odnotowano w okolicach wyspy Fidżi.

Następnie aktywność sejsmiczna rozprzestrzeniła się do Afryki. Kolej padła na północną Algierię (4,5 pkt). Doniesienia o kolejnych trzęsieniach doszły z okolic Australii. Na Pacyfiku trzęsienie objęło wyspy Tonga (5,6 pkt). Podobne wstrząsy odczuli mieszkańcy Nowej Zelandii w pobliżu wyspy Macquarie.

Potem nadeszły raporty z Kalifornii. W jej północnej części drgania miały siłę 5,9 pkt. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 11 km na północny zachód od miasta Greenville, a centrum wstrząsówzlokalizowano na głębokości 9 – 11 km. W nocy potężne trzęsienie (6,6 pkt) wystąpiło ponownie u wybrzeży Fidżdi. Media donoszą też o trzęsieniu ziemi w uzbeckim Taszkiencie.

żródło :
http://zmianynaziemi.pl/wideo/globalny-wzrost-aktywnosci-sejsmicznej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Globalny wzrost aktywności sejsmicznej

  1. Pingback: Gazeta Polska - Globalny wzrost aktywności sejsmicznej

  2. Maria_st pisze:

    Heh trzęsie ludzmi, trzęsie tez i Ziemia…nasze emocje, zachowania też maja wplyw na katastrofy na naszej planecie…..ciekawa ta GRA

  3. Dawid56 pisze:

    I Słońce i Ziemia i Planety wszystko jest powiązane ze wszyskim, dziś w Ubeksitanie było trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopni w skali Richtera.Ciekawe że Gurdżijew w swoich wykładach twierdził że zycie organiczne na Ziemi jest swoistym impulsem i przekaźnikiem pomiedzy Ziemią a pozostałym planetami.Gurdżijew pisze tak, że „życie organiczne zostało stworzonew celu wypełnienia interwału pomiędzy planetami a Ziemią( zgodnie z teorią oktaw) .Absolut to „do” Wszystkie Światy-„si”, wszystkie Słonca „la”, Słońce „sol”, Wszystkie planety-„fa”, Ziemia „mi” Księżyc-„re”, Absolut-„do”.Zgodnie z teorią Gurdżijewa- promień stworzenia rozchodzi się „z góry” ale ewolucja biegnie niejako od dołu.

  4. Ziemia jest żywą czującą istotą

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s