Czy Atlantyda to Tiamat?

Kiedyś hipoteza szukania Atlantydy nie na Ziemi, ale na Tiamat, planecie po której prawdopodobnie został tylko pas asteroidów pomiędzy Marsem a Jowiszem, brzmiała nieco rewolucyjnie i niedorzecznie, obecnie w dobie dzisiejszej wiedzy o cywilizacji na naszej planecie nie wygląda tak bezsensownie. Trzeba zadać sobie pytanie: co wiemy n/t cywilizacji przedpotopowej i po potopie. Niekoniecznie jednak trzeba łączyć te dwa wydarzenia w jedno katastrofa Atlantydy i potop. Cały czas pozostaje zagadką, że w jednej chwili nagle pojawiają się około 3100 p.n.e. zaawansowane cywilizacje Sumeru, hinduska, egipska ,Angkorwat, Chińska, Inków, Majów i Olmeków .Można sobie zadać pytanie dlaczego nie ma żadnych informacji o śladach kultury z 4000 p.n.e. czy 5000 p.n.e. Gdyby nawet założyć że wybuch atomowy( co jest bardzo prawdopodobne), miał miejsce około 3100 p.n.e, to zasadne wydaje się kolejne pytanie: dlaczego nie ma zdanych śladów rozwiniętej technicznie cywilizacji sprzed 3100 p.n.e. Alan Alford autor książek „Zagadka 12 planety” ”Bogowie nowego tysiąclecia” „Zagadka Atlantydy rozwiązana”,(zm.w 2011 roku w wieku 49 lat w Nepalu) wysuwa inną hipotezę: katastrofa atlantydzka miała miejsce nie na Ziemi, ale na planecie Tiamat, a Sumerowie i inne starożytne cywilizacje emigrowały z planety, która uległa katastrofie na Ziemię. Na Ziemi natomiast został przez te istoty przeprowadzony genetyczny eksperyment na szympansach czy gorylach i ich uczłowieczenie. Przy takim rozwiązaniu wszystkie strony maja rację i Biblia mówiąca o około 6000 letnim rodowodzie człowieka na Ziemi i ewolucja mówiąca o milionach lat rozwoju różnych stworzeń na Ziemi. Zgadza się też znaczna zmiana długości ludzkiego życia .Na Tiamat, około 600 lat ziemskich, a na Ziemi 60 lat.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Istota Ludzka, Kosmos. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Czy Atlantyda to Tiamat?

 1. Pingback: Gazeta Polska - Czy Atlantyda to Tiamat?

 2. Ktoś pisze:

  Tiamat to Set – Królestwo. Wykopalista sa dostępne ale jako burzadze semika wizję świata z nimi jako Rasą Panów sa niszczone albo chowane w podziemiach muzeów.

  • margo0307 pisze:

   Ale jak to ?… Przecież różniste badania dowodzą, że w odległej przeszłości kontynenty na Ziemi znajdowały się tylko z jednej strony planety…, co w takim razie znajdowało się z drugiej strony ?
   Druga strona była opisywana jako olbrzymia szczelina, o czym mówią legendy Sumerów. Sumerowie twierdzili, że Ziemia była połową planety o nazwie Tiamat, która rozpadła się w wyniku kolizji z planetą Nibiru … ???

   • Maria_st pisze:

    margo…..Tiamat a Ziemia…to dwie rózne……..Muki to opisal także…..

   • margo0307 pisze:

    Maria_st pisze: „..Tiamat a Ziemia…to dwie rózne…”

    Tak, Maryś – kapiszi 🙂
    Ja tylko napisałam to, co opisane jest u Sumerów, że była sobie Tiamat, dostała kuksańca i rozpadła się na dwie połówki…, tak cos mniej / wiecej… 🙂

   • Maria_st pisze:

    Małgos tu sie wszystko mnoży przez podział……atomowy….kurcze…..jakie to wszystko ” prozaiczne „

  • Maria_st pisze:

   Dzis znalazłam bardzo interesująca wypowiedz człowieka o niku zenek nt Atlantydy — ale jakże odmienna od tego co na jej temat sie opowiada, wciąz jej szukajać i pragnac nasladowac…..no i w sumie te slowa daja odpowiedz dlaczego w nas tkwi Atlantyda….

   ” Zenek(nie zarejestrowany), pt., 2013-05-10 20:59

   Dokładnie tak z tym iż spadkobiercami Atlantów jest cywilizacja judeonazistowska starająca się opanować swoim terrorystycznym butem NWO cały świat. Stąd też taka promocja „pamiątek po atlantach” i zawsze ich przedstawianie jak i zydów jako „biednych gnebionych czcicieli pokoju”. Medytacje majańskie miały intencjonalnie wskrzecić ich dusze w ciałą „medytujących” nosicieli ale chyba się nie udało skoro swiat jeszcze istnieje.

   A co do samych Atlantów to nie byli takimi jak propaganda głosi. To wredne kwiozercze poszukujące magi Devów satanistyczne plemie. Można nawet wskazać zachowany ich genotyp popularny w ich nowej przechowalni jaką jest Anglia. ”

   Niby jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale zawsze ja zwiastuje………nareszcie, powolutku karty naszej historii sie odkrywaja…..ale czy wnioski bedą wyciągniete odpowiednie czy dalej bedziemy w bajaniach tkwic w jakims celu ?
   A może to zenek sie myli ?
   A atlanci niczym ‚ aniołowie ” chca naszego dobra i dlatego tak tkwią w naszej podświadomosci ?
   Intuicja mi podpowiada, że może miec racje……….

   • Ktoś pisze:

    Ta „kochaj bliźniego swego az koszule (ściagniesz z grzbietu) jego”.
    To mi zawsze powtarzał Ojciec. Pamiatka po jego przedwojennym nauczycielu
    obeznanym z łaskawością „panów we frakach i tych w sutannach”.

    To samo jest ze wszelkimi nachalnymi promocjami. Maja przytłaczać i ogłupiać skłaniając do podejmowania irracjonalnych decyzji jakich nigdy by się nie podjęło po przemyśleniu całej sprawy. Dlatego są takie „CZASOWE”, że „JUZ TERAZ MUSISZ KUPIĆ, SIĘ ZGODZIĆ, …”. Atlantydzi i ch „misja” jest podobnej klasy promocją „jaką koniecznie musisz zobaczyć, z jakiej koniecznie musisz skorzystać, i po skorzystaniu z której bedziesz samotnie beczeć w kącie przeklinając po raz kolejny swoją głupote”.

    ROZWAGA. UMIAR. ASERTYWNOŚĆ.

    Takie proste słówka a ile niosą w sobie radości.

    Prawdziwe życie zaczyna sie od NIE wypowiedziane wszedobylskiej nachalnej reklamie. ;p

   • margo0307 pisze:

    Prawdziwe życie zaczyna sie od NIE wypowiedziane wszedobylskiej nachalnej reklamie. ;p

    Masz świetą rację Ktosiu 🙂

    Nie oglądać – ani nie słuchać głupawych reklam ! – to jedyne, co wyjdzie nam z nich na dobre 🙂
    Z drugiej strony, człowiek mając juz pewnego rodzaju świadomość tego, patrzy na te wszystkie reklamy jak na kupę wariactwa i zastanawia się…. – czy ja naprawdę byłam/byłem tak głupia/głupi, że w to kiedyś wierzyłem ?
    Mówie oczywiście o sobie „naście” lat temu…, bo dobrze pamiętam, kiedy czułam psychiczny dyskomfort, gdy nie mogłam kupić coś, co było reklamowane w telawizorni… 😀
    I wiecie co się kiedyś stało ? – otóż będąc w sklepie osiedlowym, gdzie kiedyś mieszkałam, natrafiłam na szampon do włosów, pod którym na półeczce widniał taki oto napis: „produkt reklamowany w telewizji”
    Ha, ha, ha… :D, kiedy to przeczytałam, wybuchnęłam takim śmiechem, że wszyscy wokół zaczęli się na mnie patrzeć jak na… – nie powiem co 😀
    Od tego momentu zaczęłam się „budzić”, zwracać baczniejszą uwagę na to co wokół mówią ludzie, radia i telawizornie…
    Hmm…, sporo czasu mi to zabrało, gdzyż nie byłam wówczas „szczęśliwą” posiadaczką łącz internetowych i nie miałam dostępu do alternatywnych info, jednak moja intuicja zadziałała wówczas bezbłędnie 🙂

   • Ktoś pisze:

    To także NIE PODĄŻĄĆ ZA ZŁEM mimo, że kusi szeklami (srebrnikami).

    Fajnie, że to rozumiesz. 😉

 3. Dawid56 pisze:

  Dlaczego Set, a nie Ozyrys.Przecież to Ozyrys został poćwiartowany na 14 kawałków. A Tiamat to kod 28.

  • Ktoś pisze:

   Tiamat to Set vel Kain. Ozyrys to Abel czyli my.

   14 kawałków to 14 gwiazd na płaszczu Królowej Nieba, 14 królestw wchodzących w skłąd imperium Indoeuropejczuków. Imperium Białych Ludzi.

   • Maria_st pisze:

    Maria_st pisze:
    Maj 9, 2013 o 15:01 (Edytuj)

    Kiedys ” otrzymałam ” liczby….28 i 96……

    Dawid56 pisze:
    Maj 9, 2013 o 13:14 (Edytuj)
    A Tiamat to kod 28.

    Wchodze na ZmianynaZiemi a tu w komentach widze link…pierwsze co to liczba 28 mi sie rzuciła w oczy— znaczy cos waznego co zasługuje na baczma uwage / wewnetrzna intuicja–krora mnie nigdy nie zawodzi/ wiec klikam na link a tu……

    ” Znakomity wykład pana Dariusza Brzozowca. Film ten przedstawia dokładnie przyczyny kryzysu, realną sytuację w Polsce (tragiczną) oraz sprawdzoną i udowodnioną metodę na ratunek. Wiem, długi, ale wiedza tam zawarta jest naprawdę bezcenna. Po prostu Musicie to wiedzieć, żeby jak już pojawi się coś takiego w Polsce, nie dali sobie wmówić ściemy, że to jest nic nie warte tylko natychmiast w to weszli. Oraz żebyście potrafili odróżnić realną metodę ratunku przed kryzysem od picu na wodę, bo niestety takie również się pojawiają.

    Realna przyczyna kryzysu finansowego i metody walki z nim, to kolejna rzecz, której nie uświadczysz w telewizji. Przyczyna jest prosta: ludziom, którzy GENERUJĄ kryzys zależy na tym, żeby on trwał i żebyś nie umiał(a) z nim walczyć. Tak! Generują! Stworzyli system emisji pieniądza zadłużeniowego, który jest z definicji systemem bez wyjścia i nie do obalenia, a dłużnicy z definicji nie mają szans spłacić długu. Dzięki kryzysowi doprowadzają ludzi i całe państwa do ruiny przejmując wtedy ich majątki za grosze, a dzięki gigantycznej kasie mogą np. kupić sobie rząd w USA i forsować kolejne „konieczne” ustawy. Nie wierzysz? Nieważne. Ważne jest to, że na świecie obok nas pojawiają się już rozwiązania problemu – tylko nic nie ma o tym w mediach! Cóż, kto ma kasę, ten jest w stanie opłacić media. Układanka pasuje? Ale to wszystko nieważne. Nie musisz wierzyć w teorie spiskowe – ten wykład i tak jest dla Ciebie. Czysta ekonomia i udowodnione fakty.”
    http://pressview.de/video/video/28.html

    TIAMAT…wodna głebina…….

   • Ktoś pisze:

    Kasa jest nic nie warta jak nie stoja za nią frajerzy gotowi umierać w obronie jej wartości. Po to sie od małego „wpaja niemalże boskie uwielbienie pieniądza” by takie hieny jak na filmie mogły zawsze znaleźć frajerów gotowych poświęcić człowieczeństwo za „szklany paciorek”.

  • JESTEM pisze:

   Dawid56 pisze:
   Maj 9, 2013 o 13:14
   „Dlaczego Set, a nie Ozyrys.Przecież to Ozyrys został poćwiartowany na 14 kawałków. A Tiamat to kod 28.”

   Ktoś pisze:
   Maj 9, 2013 o 13:33
   „Tiamat to Set vel Kain. Ozyrys to Abel czyli my.”

   Nareszcie rozumiem: my jesteśmy zabitym Ablem czyli poćwiartowanym Ozyrysem, a nie żywym Setem czyli Kainem…

   A Tiamat to Matka 28
   Ozyrysa 14 + Seta 14 = 28.
   Czyli Tiamat to Kaina i Abla.
   😀 😀 ;-D

  • Ktoś pisze:

   Nawet Biblia mówi iż diabeł był tylko 2 za Bogiem. Wieć jako 2 miał 2 głowy, podwójny numer etc. Bo jako niepełny musiał się powielać by mu dorównać. jak z ułamkami 1/1, 1/2, ,1/3 ……

   • Maria_st pisze:

    Nawet Biblia mówi iż diabeł był tylko 2 za Bogiem. Wieć jako 2 miał 2 głowy, podwójny numer etc. Bo jako niepełny musiał się powielać by mu dorównać. jak z ułamkami 1/1, 1/2, ,1/3 ……
    Ha ha ha….ale konfabulujesz Ktoś
    Faun……diabeł…ha ha ha……..
    znowu religia…po co ?
    Znam Kogos kto ma podwójny numer, 2 razy sie ” narodził ” itd….i całkiem był sympatyczny ha ha ha
    te choopy lubia fantazjować jednak wiecej niz my……

 4. Maria_st pisze:

  Kiedys ” otrzymałam ” liczby….28 i 96……
  Tiamat była tu gdy nie było Ziemi jeszcze……Muki to dobrze opisuje na podstawie starozytnych przekazów.
  Set–Kain?
  hmmm
  Ozyrys–Abel—my?
  hmm
  Królowa Niebios ma chyba 12 gwiazd

 5. orkenson pisze:

  Ciekawa teoria, ja jednak bardziej skłaniam się w kierunku teorii pustej ziemi – animacja http://www.youtube.com/watch?v=ubKFmIDBMjU

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s