Wirus który pali sektor „zero” komputerów….a może po prostu „łańcuszek” nowego typu?

Ostatnio pojawiło się w sieci po raz kolejny ostrzeżenie o następującej treści:

W Internecie krąży anons do znajomych i kontaktów rodzinnych! W najbliższych dniach uwaga: nie otwierać żadnych wiadomości zawierającej załącznik o nazwie pliku: „Aktualizacja Windows Live”, niezależnie od tego, kto wysyła. Jest to wirus, który spala cały dysk. Ten wirus pochodzi od znanej osoby, która ma listę adresów. Dlatego należy wysłać tę wiadomość do wszystkich swoich kontaktów. Jeśli otrzymasz wiadomość z załącznikiem „Windows Live Update”, nawet jeśli wysłany przez znajomego, nie otwarte, natychmiast wyłącz komputer. Jest to najgorszy wirus ogłoszony przez CNN, i został sklasyfikowany przez Microsoft jako najbardziej destrukcyjnych wirusów w historii. Wirus ten został odkryty przez McAfee wczoraj. Nie ma możliwości naprawy tego typu wirusa. On po prostu niszczy Sektor Zero z dysku twardego. Pamiętaj: jeśli wyślesz tę informację do innych znajomych będzie chronić nas wszystkich…

Problem jest w tym że ostrzeżenie o tej treści nie wiedzieć czemu, rozpowszechnia się co jakiś czas od stycznia 2006.To coś w rodzaju kolejnego „łańcuszka”
http://atrapa.net/chains/invitation.htm .Ale jak to mówią bądź czujny, bo nie znasz dnia ani godziny , kiedy „podłapiesz” rzeczywiście takiego wirusa, który działa jak wirus znany pod nazwą „Znicz olimpijski”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Eksperymenty, OSTRZEŻENIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Wirus który pali sektor „zero” komputerów….a może po prostu „łańcuszek” nowego typu?

 1. Ktoś pisze:

  Podstawowa zasada – się nie spodziewasz – nie otwierasz.

  Oprogramowanie jest specjalnie pisane z dziurami by takie „łańcuszki” mogły zaistnieć jak dojdzie do pełnowymiarowej wojny elektronicznej. A istniejące co jakiś czas „epidemie” maja na celu testowanie i głupoty włascicieli komputerów jak i szybkości rozprzestrzeniania się wirusów na wypadek podjęcia działań wojennych. SSzpiegowanie userów (biznesowe) powoli odchodzi do lamusa bo wiekszość nowoczesnych debili IT sama rozpowszechnia wrazliwe dane firmowe składując ją na CHMURACH czy na serwerach zdalnych firm dziwiac się później iż firma pada bo jest „niekonkurencyjna”.

 2. Jean X. Olson pisze:

  Problem jest w tym że ostrzeżenie o tej treści nie wiedzieć czemu, rozpowszechnia się co jakiś czas od stycznia 2006.To coś w rodzaju kolejnego „łańcuszka” http://atrapa.net/chains/invitation.htm .Ale jak to mówią bądź czujny, bo nie znasz dnia ani godziny , kiedy „podłapiesz” rzeczywiście takiego wirusa, który działa jak wirus znany pod nazwą „Znicz olimpijski”.

 3. Ciekawe, czy mój komp, pracujący w systemie Linux Ubuntu, musi się tego g-na obawiać?

  • Ed pisze:

   Wlasnie Linux Ubuntu najbardziej jest narażony na tego wirusa. Inne wersje Linuxa nie, tylko Ubuntu 🙂 No i może jeszcze Kubuntu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s