Dziwna burza geomagnetyczna

Od paru godzin trwa jedna z najdziwniejszych burz geomagnetycznych na Ziemi. Najdziwniejszych – bo trudno znaleźć źródło jej powstania. Nie było w ostatnim czasie żadnego dużego rozbłysku i nie było również tzw. koronalnego wyrzutu masy CME. W ostatnich dniach nie było także na Słońcu żadnej znaczącej dziury koronalnej, z której mógłby wiać wiatr słoneczny. Żadne predykcje ENIL-u, ani modelu Goddarda nie przewidywały żadnej burzy. Obecnie wskaźnik geomagnetycznego sztormu- Kp, od 6 godzin utrzymuje się na wysokości 4, ale cały czas wektor Bz pola IMF jest ujemny i utrzymuje się na poziomie około -7 do-10 nT Być może w północnych stanach USA wystąpiły piękne zorze polarne. Rodzi się jednak zasadnicze pytanie: Skąd ten sztorm? i drugie: Czy pole geomagnetyczne Ziemi jest tak słabe, że niewielki wiatr słoneczny może spowodować jego zaburzenie? i związane z tym możliwym stanem trzecie pytanie: Czy to może początek przebiegunowania magnetycznego Ziemi , o którym wspominali jasnowidze między innymi Edward Cayce lub wpływ Nibiru?
zorza_USA

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Słońce i Natura. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Dziwna burza geomagnetyczna

 1. Maria_st pisze:

  Cos sie dzieje, ale dlaczego ” naukofcy ” nic nie wiedzą?
  Dzis wstałam ok 2,56 i byłam zdziwiona że Księzyc wciąż na stronie poludniowej…jakby stanął w miejscu…..coś ten satelita od listopada zeszłego roku szaleje……a to świeci mocniej niz zwykle….polozenie zmienia jak chce..faze też…..
  A u mnie wieczorem piękne niebo……różowo–niebieskie paski..ąz z podziwem oglądalam….cóz i niebo cos nam ” mówi „…………Nibiru wplywa na Ziemie i wszystko wokół…..
  2013…….= 6

  • Ktoś pisze:

   6 fajna liczba, też mam taką. I szkoda, ze naukofcy nie napisali jak się wektor IMF ma do ziemskiej geometrii bo z tego wynika iż magnetyzm Ziemii jest wiekszy niż dopływający ze Słońca (Ziemia lepszym źródłem pola niż Słońce).

 2. adept48 pisze:

  Nic dziwnego …. to przeciez szykowanie nam nowej ziemi. Może każdy się do tego przyłożyć. Każdy z nas jest potężnym twórczym centrum energetycznym..Jak rozpoznacie swoja twórczą moc .. to chyba już będzie po …. czyli będziecie po Ascendend. Może jednak zechcecie sprawdzć i już teraz nieco potworzyć – puszczajac Światło w Miłości . wokół siebie .. wystarczy wskazać obiekt i powiedzić .Błogosłwię ( Cię,To) w Miłości i Światle . …..
  Albo …Wysyłam ci Miłość i Światło .. w radości i pokoju..
  Można słać ,posyłać . ale koniecznie MIłość i Światło ..niech „przykryją” niskie wibracje .. czy to strachu ,czy bólu, czy też złości ,czy nienawiśći ..
  No to do dzieła .. ..
  ślijcie wszystko do Światła , a zobaczycie jak wszystko wokół jaśnieje i radoście wibruje…
  „KochaneZdrowie” – śle Wam Dużo Miłości i Światła …bądźcie zawsze w Radości i Kochajcie bez umiaru i podziałow….

 3. adept48 pisze:

  mnie też się podoba TA Ziemia .. lekcje jakie TU przerabialiśmy też były no moża by rzec dające w kość..ale pełne jaszej inwencji i dające satysfakcję ,wysiłek był twórczy …ale to już przeszłość,to jest w skarbnicy naszych doświadczeń ,do ktorej w potrzebie będzemy sięgać ..Teraz BUDUJMY coś nowego i wielkiego . a szczególnie pozbądźmy się niskich wibracji .. niech ta Ziemia odżyje i niech będzie taka ,a nawet lepsza jak przed upadkiem …. Wy też Anioły jesteście piękni i wielcy .. macie tyle jeszcze do zrobienia by przywrócić tą Błękitną Planetę do stanu Doskonałości i samamu ujawnić się w tym stanie .. Witajcie na tej drodze do Światla . …

  • Maria_st pisze:

   Witajcie na tej drodze do Światla . …
   pięknie napisane
   anioly, diabły to okreslenia….zawód…..obrońcy i prokuratorzy……a zrobiono z tego…..nagrode, kare…a to MY tylko

   • margo0307 pisze:

    anioly, diabły to okreslenia….zawód…..obrońcy i prokuratorzy……a zrobiono z tego…..nagrode, kare…
    a to MY tylko
    😀 😀 😀
    MY Tylko ?
    A może …. – to właśnie MY – urychtowaliśmy sobie nawzajem to całe szambko 😀

   • Maria_st pisze:

    A może …. – to właśnie MY – urychtowaliśmy sobie nawzajem to całe szambko 😀

    JASNE margo – MY

   • JESTEM pisze:

    „JASNE margo – MY”

    No tak 😀
    Tylko MY możemy to zmienić.

 4. Dawid56 pisze:

  Ktosiu nie do końca.Poprzeczna składowa IMF moze mieć polaryzację north, wówczas nie jest bardzo groźna bo nie „odgina” naszego pola ziemskiego, ale jeśli ma polaryzację south to „odgina” linie ziemskiego pola magnetycznego i wówczas przenikają cząstki promieniowania kosmicznego i nastepuje bardzo silny nacisk na magnetosfere ziemską Bardzo nebezpiecznie jest wtedy gdy ta składowa IMF o polaryzacji south osiągnie wartość Bz -20nT a wiatr osiągnie prędkość 600-800 km/sek tak było przed marcem 2012
  Wielkie erupcje zaobsrwowana z grupy plam 9393 w marcu -kwietniu 2001 roku w poprzednim 23 cyklu aktywności słonecznej.Warto je prześledzić.
  http://www.spaceweather.com/archive.php?month=04&day=04&year=2001&view=view

 5. Pingback: Gazeta Polska - Dziwna burza geomagnetyczna

  • JESTEM pisze:

   Sorki Monmaria, ale póki co, nie interesuje mnie kalendarz Dreamspeal.

   A nazwa „fala w kalendarzu TZOLKIN” nie ma nic wspólnego z TZOLKINEM Majów…
   tak, jest piękną wersją autorską Jose Argullesa. Używanie nazwy TZOLKIN w tym kontekście jest NADUŻYCIEM i tyle. Oczywiście możecie sobie to robić za Waszym Mistrzem, ale ja lubię nazywać rzeczy i działania po imieniu.

   kin 85 – Czerwony Rezonansowy Wąż (8.5. – 7. dzień fali)
   kin 88 – Żółta Planetarna Gwiazda (11.5. – 10. dzień fali)”

   Takich „kinów” nie ma w TZOLKINIE Majów, ale w Jose Argullesa.

   Reszta w porządku. Nawet ciekawe te opracowania.

   „ZE WZGLĘDU NA ILOŚĆ ZJAWISK ASTROLOGICZNYCH I KOSMICZNYCH, JAKIE WYSTĄPIĄ W FALI WICHRU, DOBRZE BYŁOBY MAKSYMALNIE WYKORZYSTAĆ TEN CZAS NA DUCHOWĄ TRANSFORMACJĘ!”

   Ze względu na ilość zjawisk astrologicznych i kosmicznych? Ha ha.. A nie ze względu, że taka jest potrzeba naszych serc i dusz?

   I bez „przepowiedni” Dreamspeal -owych – jak widać nawet po wypowiedziach na tym blogu – większość ludzi zdaje sobie DOSKONALE sprawę z tego, że to najwyższy czas na duchową transformację.

   Pozdrawiam serdecznie

   • Maria_st pisze:

    większość ludzi zdaje sobie DOSKONALE sprawę z tego, że to najwyższy czas na duchową transformację.b
    …..
    Większośc na blogach z tzw rozwojem duchowym…i tez ma rózne tego zrozumienie.
    Jeśli chodzi o kalendarze…….kabałe…..i inne niby ” pomoce ” / prze..po-wiednie /…… szczerze nie sa mi do niczego potrzebne….i z tego co obserwuje…….wielu nie rozumie o co w tym chodzi tak naprawde….
    Najwazniejsze to zyc tak…by ” sumienie ” po ” śmierci ” nie było zbyt srogim dla nas sędzia…

  • JESTEM pisze:

   cyt. z blogu Monmaria:
   „Jeszcze raz dla jasności: ani Dreamspell ani galaktyczna metryka urodzenia nie są elementami pierwotnego Kalendarza Majów TZOLIKIN. Dremspell J. Arguellesa to korelacja kalendarza galaktycznego Tzolkin z kalendarzem solarnym, a galaktyczna metryka urodzenia J. Koessnera to poszerzona interpretacja kinów obejmująca naszą osobowość (indywidualnych częstotliwości pola energetycznego) i zadania, z jakimi inkarnujemy tu, na Ziemi, oraz rozbudowany podział na kolejne jednostki i pogłębiona interpretacja różnorakich powiązań, jakie istnieją wewnątrz kalendarza Majów. Johann Koessner wraz z synem pracowali nad nią wiele lat, korzystając przy tym, podobnie jak J. Arguelles, ze złożonych programów komputerowych.”

   „Dreamspell ani galaktyczna metryka urodzenia nie są elementami pierwotnego Kalendarza Majów TZOLIKIN.”

   Ale TZOLKIN stał się elementem Dreamspell?

   „Dremspell J. Arguellesa to korelacja kalendarza galaktycznego Tzolkin z kalendarzem solarnym, a galaktyczna metryka urodzenia J. Koessnera to poszerzona interpretacja kinów

   Jaka KORELACJA?

   W Dreamspell NIE MA TZOLKINA, skoro został ZINTERPRETOWANY, a nie ODCZYTANY przez J. Arguellesa czy J. Koessnera.

   POSZERZONA INTERPRETACJA KINÓW NIE JEST TZOLKINEM. Co za blablanie i matactwo powtarzane w kółko.

 6. Borag pisze:

  Być może ma to związek ze zwiękoszoną aktywnością wewnętrznego słońca zgodnie z teorią pustej ziemi? http://www.youtube.com/watch?v=6PBfD8Vq3e8

  • Ktoś pisze:

   A co ją wywołuje poza hmm”nibiru”? Są jakieś naukowe teorie dlaczego Ziemia puchnie od jakiegoś czasu?

 7. Maria_st pisze:

  Ja tam juz nie licze na naukofcuf…jedynie slusznej nauki……wiedze mozna znależć u Mukiego….
  jesli puchnie tzn że cos tam z gazami sie dzieje?
  czy o cos inne chodzi ?
  Ktos o co w tym chodzi ?
  Choc mnie to wsio rybka…jakos taki spokoj mam wewnetrzny…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s