Golfsztrom skręcił?- to fakt…

Co tam Nibiru, czy ISON. Są to tylko prawdopodobieństwa kataklizmu. Istnieje jednak realne, dużo większe zagrożenie klimatyczne, dla całej Europy. To już drugi rok z kolei kiedy Atlantyk w okolicy Europy jest zimniejszy niż zwykle o tej porze, ale w 2013 roku anomalie są tak duże ,że nie można przejść nad tym do porządku dziennego” Obecnie w okolicach północnej Kanady temperatury są o 6 stopni wyższe, a z kolei w Europie o około 5 stopni niższe dla danego okresu. Naukowcy zadają sobie pytanie co jest powodem tych anomalii i chyba znaleźli odpowiedź na to pytanie. Winien jest Golfsztrom , a zasadzie jego brak w okolicy północnej Europy. Taka sytuacja nie miała miejsce od milionów lat! To zdarzyło po raz pierwszy. Golfsztrom 800 km na Zachód i obecnie zmierza w kierunku Grenladii. W pólnocnej Kanadzie zimą było 10 stopni Celsjusza i to drugi rok z rzędu. Aby potwierdzić czy Golfsztrom skręcił” kanadyjscy naukowcy zaprojektowali eksperyment z użyciem specjalnego barwnika, wlewanego do pojemników i wysyłanego do Zatoki Meksykańskiej na głębokość 900 metrów. Tam, na danej głębokości, pojemniki z barwnikiem eksplodują spryskując zawartością setki metrów. Kolorowa masa wody dostaje się do Prądu Zatokowego” Woda zabarwiona barwnikiem skręciła w kierunku zachodnim w kierunku Grenlandii. Co może być powodem takiego zachowania ciepłego prądu zatokowego?- być może katastrofa w Zatoce Meksykańskiej być, może słodka woda z topiących się lodowców Arktyki. Jeśli ta tendencja będzie miała charakter pogłębiający Europie grozi kolejne zlodowacenie. Zjawisko to może spotęgować ostatnia bardzo niska aktywność Słońca. Nie dość że 24 cykl jest opóźniony o 1,5 roku to jest znacznie „słabszy” pod względem ilości plam i ilości rozbłysków klasy „X”
mrozna_wiosna
Więcej: http://kefir2010.wordpress.com/2013/03/31/globalne-zmiany-klimatyczne-beda-coraz-dotkliwsze-prad-zatokowy-golfsztrom-nie-ogrzewa-juz-europy/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., OSTRZEŻENIE. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Golfsztrom skręcił?- to fakt…

 1. Borag pisze:

  Interesujące i być może jest w tym sporo prawdy ale jak ma to się do rzeczywistości? Moim zdaniem Europa właśnie wraca do normy. Rozumiem przez to mrozy zimą dochodzące do -20C(środkowa i północna polska) itp. Klimat europy jest w większości umiarkowany, a co to znaczy?. Zima trwa niemal pół roku jest mroźna i bogata w opady. Lato wiosna i jesień trwają do 7, maksymalnie 8 miesięcy. Kilkadziesiąt ciepłych lat sprawiło że ludzie zapomnieli, a wystarczy zapytać starszych 60+ i odpowiedz będzie oczywista.

 2. Pingback: Gazeta Polska - Golfsztrom skręcił?- to fakt…

 3. A jednak z klimatem dzieje się coś niedobrego i obawiam się, że zmiany idą ku gorszemu. Tornada w Europie, gwałtowne burze zwykłe i burze śnieżne, susza i powodzie o niespotykanych rozmiarach i skali – to wszystko są oznaki globalnych zmian klimatycznych, których już nie sposób zlekceważyć.

 4. Maria_st pisze:

  O tych zmianach pisze sie od wielu latach…a naukowcy dopiero teraz sie obudzili….biedni……narzucono nam ocieplenie a tu MEL nadciaga wg pana Tadeusza Mrozińskiego…….czy ktoś Mu uwierzył, że bedzie nam zimno?
  A co tam wierzmy dalej naukofcom……łone takie muundre som….pomogo…..
  Takie zmiany moga byc spowodowane także wplywem wielkiego ciała niebieskiego……..i ma wplyw…bo przeciez cos sie dzieje w naszym US .
  Ot co…….wielkie zmiany od dawna ale co..tam…człowiek głupi….zlekceważył symptomy tego co sie dzieje……
  A uczeni wow..co stwierdzieli…….” Taka sytuacja nie miała miejsce od milionów lat! To zdarzyło po raz pierwszy. „……jasne……cos muszą podać po co straszyć ludzi….
  No i bedziemy miec plagi egipskie …….a potem baśń o wyjściu spod władzy nazi-semickiej…..jak to wymyślili sobie wybrańcy JHWH…ha ha ha…….naród wybrany……te zmyślenia, wymyślenia…..oby kolejna cywilizacja była mądrzejsza a nie niszczaca sie od środka a wszystko bedzie OK .
  Ja tam mam spokój wewnetrzny……i mnie jest ciepło…..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s