„Zgubienie” paru minut, a manipulacja czasem.

Kiedyś to było niemożliwe, ale dzisiaj w dobie samosterujących się komputerów, sprzętu elektronicznego, zegarów sprzężonych satelitarnie z tzw. zegarem frankfurckim http://pl.wikipedia.org/wiki/DCF77 i telefonów komórkowych ustawiających czas wg systemu GPS, nie mamy pojęcia o tym, że jesteśmy w pewien sposób manipulowani. W krańcowej sytuacji może się nawet zdarzyć, że ten czas centralny ustawiany za pomocą GPS będzie odbiegać od astronomicznego. Będzie to po prostu wszechwładza maszyn, które już decydują o tym, czy się spóźniamy, nawet mogą nie otworzyć bramki, bo minęła np godzina 8 i jest godzina 8 minut 0 sekund 1.Ta jedna sekunda decyduje o tym, że spóźniliśmy się do pracy. W rzeczywistości była godzina 7 59 minut i 50 sekund. Tylko, że nikt nie jest w stanie udowodnić w dobie wszechwładzy maszyn, która była naprawdę godzina? Mało też zdajemy sobie sprawę z tego, że telefony komórkowe z niewyjaśnionego bliżej powodu mogą zgubić np. 3 minuty. Ale jest na to rada -wystarczy w opcjach ustawień komórki wcisnąć (zaznaczyć) auto-aktualizację czasu i telefon komórkowy poprzez system GPS będzie regulował stale czas wg chyba czasu satelitarnego. Tylko czy wszystkie sieci komórkowe regulują czas wg atomowego zegara frankfurckiego- rodzą się pewne wątpliwości .
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=438783
Wystarczy że włączymy telegazetę na różnych programach – różnice dochodzą do 2 minut. Zapewne też niektórzy z nas brali udział w konkursie SMS-owym, w którym wygrywa osoba która prześle pierwsza SMS o jakiejś pełnej godzinie. Pojawia się pytanie: O której trzeba ten SMS wysłać aby dotarł punktualnie o ustalonej godzinie. Czy wystarczy minuta przed , a może 30 sekund?, którą godzinę mają organizatorzy konkursu?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii .. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „„Zgubienie” paru minut, a manipulacja czasem.

  1. Pingback: Gazeta Polska - „Zgubienie” paru minut, a manipulacja czasem.

  2. c pisze:

    czas nie istnieje

    Julian Barbour (PL) – Koniec czasu

  3. Irvin Gilbert pisze:

    Złota Godzina to technika samodoskonalenia się, której wytrwałe, regularne stosowanie przynosi stabilne lub ponadprzeciętne wyniki. ZG można porównać do lasera, ponieważ koncentruje maksimum siły na minimum pola. Technika działa na każdego, kto poświęci jej regularnie odpowiednią ilość czasu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s