Papież Franciszek stworzył specjalną komisję do zreformowania Watykanu

Papież Franciszek w sobotę ustanowił grupę ośmiu kardynałów do przeprowadzenia reform i zarządzania Kościołem. Być może będzie to początek radykalnych zmian jakie spotkają tą starożytną instytucję.

Wspólnie będą musieli oni radzić sobie z wieloma problemami tj. korupcja, oskarżenie o pedofile, nieprzejrzyste zarządzanie Bankiem Watykańskim etc. Wielu publicystów świeckich i kościelnych wybór Papieża Franciszka uważa za rewolucyjny. Wraz z pojawieniem się tej komisji, następca Świętego Piotra będzie miał własną nieoficjalną radę ministrów. Pierwsze posiedzenie tego gremium odbędzie się w dniach od 1 do 3 października 2013 roku.

Watykaniści zadają sobie pytanie jak daleko sięgną zmiany. Niektórzy sugerują, że czeka nas okres czyszczenia a potem być może dojdzie nawet do zwołania kolejnego soboru. Papież Franciszek dąży do odmiany Kościoła w duchu Świętego Franciszka, a to szok dla opływających w luksusach purpuratów. Zakładając, że chęć zmian manifestowana przez Franciszka nie jest tylko pozą można oczekiwać burzliwego pontyfikatu.

Plany okiełznania Banku Watykańskiego mogą jednak spełznąć na niczym, bo poprzedni papież, który próbował opanować tą instytucję, Jan Paweł I, umarł w podejrzanych okolicznościach w miesiąc po wyborze. Być może papież Franciszek powinien to potraktować jako przestrogę.

żródło : http://zmianynaziemi.pl/wideo/papiez-franciszek-stworzyl-specjalna-komisje-zreformowania-watykanu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Papież Franciszek stworzył specjalną komisję do zreformowania Watykanu

 1. Ktoś pisze:

  Św Franciszek dąży do wykolegowania katolickich księży z interesu a uderza ich w czułe punkty czyli w to co sami wcześniej promowali wśród księzy jako „boże zachowanie”.

  • margo0307 pisze:

   Ktoś pisze:
   ” Św [ – 😀 ] Franciszek dąży do wykolegowania katolickich księży z interesu a uderza ich w czułe punkty czyli w to co sami wcześniej promowali …

   Przeczytajcie tą ciekawą książkę z 1956r… – historia się powtarza dokładnie w taki sam sposób jak z upadkiem Babilonu…

   Cyt. „…Zbieżność kształtu dzisiejszych wydarzeń (tj. tych, wynikających z dwóch Wojen Światowych) z upadkiem Babilonu, jest zbyt wyraźna, aby ją można było uznać za przypadkową: w istocie można wykazać, że zostały one celowo stworzone.
   W obecnym stuleciu, narody Zachodu, nie zdając sobie z tego sprawy, są pod kontrolą ‘Prawa Judajskiego’ kierującego scentralizowanymi rządami; a nie swych własnych praw.

   We wszystkich trzech wypadkach identyczne jest rozmieszczenie ról i ich końcowe rozwiązanie.
   Po jednej stronie sceny występuje zagraniczny możnowładca, gnębiący i znieważający Judajczyków (czy też, dzisiaj – Żydów).
   W Babilonie był nim ‘król Belshazzar’; w Pierwszej Wojnie Światowej – car rosyjski; w Drugiej Wojnie był nim Hitler. Przeciwnikiem ‘prześladowcy’ jest inny zagraniczny potentat – wyzwoliciel.
   W Babilonie był nim perski król Cyrus; w drugim wypadku – był nim Balfour; w trzecim – prezydent Truman.

   Pomiędzy przeciwnikami stoi tryumfujący prorok – wielki człowiek usadowiony przy dworze panującego, który przepowiada i przeżywa klęskę, mającą spaść na ‘prześladowcę.
   W Babilonie rolę tę pełnił Daniel; w obu wojnach światowych obecnego stulecia – dr Chaim Weizmann, syjonistyczny prorok zagranicznych dworów….”

   http://www.controversyofzion.info/Controversybook_Polish/Controversybook_pol/Controversybook_pol_preface.htm

   • Maria_st pisze:

    ha ha ha niczym komputerowa GRA……tra ta ta ale sie w to dobrze GRA

   • Ktoś pisze:

    Księża cześto powtarzają iż „największym zwycięstwem szatana jest to, iż ludzie w niego nie wierzą”.

    Nie jest to prawda bo wiekszym jest to „iż uwazają iż chrześcijanizm pochodzi od judaizmu” chociaż są miliony archeologicznych dowodów na zoologiczną nienawiść judaistów do chrześcijan (wrecz wymordowywanie chrzescijańskich miast czy wsi przez żydów). I nie mam tu na myśli jak się kłamliwie przyjmuje iż chrześcijanie to katolicy. Katolicy to jak germanie wynaturzeni, wyrwani z własnej kultury i systemu wartości golemy wrogie zarówno Bogu jak i chrześcijaństwu. To tacy jancarzy jacy w armiach sułtańskich występowali przeciwko swoim braciom walcząc z oddaniem za mozliwość popatrzenia na sułtanskie dziwki w haremie (jancarzy byli kastrowani).

 2. Pingback: Gazeta Polska - Papież Franciszek stworzył specjalną komisję do zreformowania Watykanu

 3. Maria_st pisze:

  Ktos —– własnie o tym mówi pan Witkowski, w nawiażaniu także do objawien maryjnych…..ciekawe
  Oczyszczanie w toku ?

  • Ktoś pisze:

   Jak masz na mysli „franciszka” to tylko przepoczwarzanie z larwy w biblijnego potwora (terror, niewolnictwo, ofiary z ludzi, buźnicowe burdele z dziećmi, etc). To wszystko co już było a znane jest z dokonań semitów jak przez chwile mieli swoje państwo na Blskim Wschodzie czy w Am. Południowej.

   Skoro ludzie nie wiedzą co chcą. Skoro ich marzeniami jest co im „męędrcy powiedzą” jako „MODA NA DZIŚ” to nie rozpoznają oczyszczania od czegoś innego bo nawet tego oczyszczenia nie chcą. Oni chcą dragi, wóde, pełne koryto i jakis krwawy serial czy odmużdzający tasiemiec w TV. Bez łupieżcy ich skubiącego, spajającej stado ideologii i co najwazniejsze bez przewodnika mówiącego im co mają ze swoim życiem zrobić ich istnienie dla nich nie ma wartości. No bo i co zrobią ci wszyscy eksctujący się czyjąś fryzurą, jakimiś majtkami, ckliwymi teatrzykami pod publikę ze skruszonym/ną …. etc etc Z puktu widzenia ŻYCIA to są martwe czy obumierające osobniki. Takimi „śmieciami” do wywalenia z planety/ „oczyszczenia”.

   I w podobnym tonie działa franciszek który wprost bezrefleksyjnie jest odbierany przez wiernych jak zrobił to czy tamto, powiedział to i owo, …. Nikogo nie orusza że im wiare paskudzi. Mlask, mlask, mlask. Do kolejnej mendialnej sensacji że cos zrobił powiedział ….

   Jak ma wyglądać to „OCZYSZCZANIE”? Ktos z tych co tak dużo o tym prawią coś dokonał w tym keirunku czy chociaż ma jakieś mgliste chociaż wyobrażenia? Coś więcej poza WODOLEJSTWEM od tych „guru oczyszczania płynie? Mlask, mlask, mlask. I nic więcej.

 4. Maria_st pisze:

  Ktos może Ty mi odpowiesz…o co chodzi z tymi plamami i czy one w jakis sposób oddziaływuja na to co opisałam……..to inne niebo……
  Te 3 gwiazdy wyglądały podobnie jak te, z tym że ja je widzialam na jedenj linii rownoleglej do ziemi ;
  https://nnka.wordpress.com/2012/11/29/15275/
  nnka tu cos ciekawego napisała, co dopiero dzis odczytałam….”
  ” nnka pisze:
  Grudzień 3, 2012 o 22:37 (Edytuj)

  Po dzisiejszym dniu mogę powiedzieć ze to “połączenie” wg moich osobistych obserwacji zaskutkowało połączeniem trzech sfer “materialnej”; “duchowej karmy” i “praw między nimi” przyczyna – skutek. I faktycznie dziwnie sie to pokrywa z wiedzą Słowian . Byc może ten ukałd mial nam o czyms przypomnieć co zostało “z tyłu”? ”
  Ciekawe o co nnce chodziło z tym….” z tyłu „…..
  ja to ustawienie widziałam 8 stycznia 2013 ok 2 w nocy .
  Oczywiście nie uważam by chodziło o te planety…..tylko ustawienie…….być może cos wtedy przeoczyłam

  • Ktoś pisze:

   Piramidy (te 3) miały stanowić potwierdzenie zawartego pokoju pomiędzy wojownikami materialistycznej ułudy szczęścia z południa, duchowej ascezy z pólnocy potwierdzonego ślubem dynastycznym księcia z południa z królewną z pólnocy znanego później jako faraon.

   To o czym prawisz, ta wizja, jest zapewne przypomnieniem o tym fakcie i zmuszeniem obu stron do wspólnej pracy na rzecz przywrócenia pokoju (świata sprzed pojawienia się pasożydów i ch satanistyczno-sodomicznego bałwochwalstwa znanego jaki katojudaizm czy religia NWO).

   Co do plam na Słońcu to sprawa jest bardziej zagmatwana do tłumaczenia bo nie wiem jak prostymi słowami opiasać:
   – manifestacje Budzącej Grozę Postawy,
   -propagację światła Buddy Amitabhy (technika ogólnoplanetarna),
   – napisanie i wygłoszenie Sutry Pokoju (rzeczona Iskra z Polski),
   – wywołana powyższym manifestacja Buddy Wairoczany (to odebrał fioletowypłomień),
   – zamanifestowanie się Kali i reunia z Śhivą,
   – propagacja Sutry Diamentowego Serca (technika ogólnoplanetarna),
   – wspólne małe co nieco .. z mieczem, kłami i pazurami.

   i wieludziesieciu innych wydazeń jakich już nie pamietam bo umkneły w niepamięć.

   Plamy rosły jak była pisana Sutra Pokoju i to manifestacja duchowego opiekuna je powodowała bo od niego było czerpane natchnienie i pomoc w dziele.

  • margo0307 pisze:

   Nnka: ….to “połączenie” wg moich osobistych obserwacji zaskutkowało połączeniem trzech sfer “materialnej”; “duchowej karmy” i “praw między nimi” przyczyna – skutek. I faktycznie dziwnie się to pokrywa z wiedzą Słowian . Być może ten układ miał nam o czymś przypomnieć co zostało “z tyłu”? ”
   ——
   Maria: …Ciekawe o co nnce chodziło z tym….” z tyłu “…..

   Połączenie trzech sfer… To się też pokrywa z wiedzą Celtów 😀
   Może chodzi o…. „Trzecią siłę” Gurdżijewa ?

   Cyt.”… Według Homera filozofia starożytnego świata uwzględniała istnienie trzeciego elementu, który łączył ze sobą dwa elementy przeciwstawne.
   Pomiędzy ciałem i duszą istnieje duch.
   Pomiędzy życiem i śmiercią jest osiągalna dla człowieka transformacja, pomiędzy ojcem i matką jest dziecko, które otrzymuje cechy obojga, ojca i matki,….
   a pomiędzy dobrem i złem pojawia się SPECYFICZNA SYTUACJA, która decyduje, co jest czym i co należy zrobić.

   Innymi słowy, w każdej sytuacji istnieją trzy determinanty, które uniemożliwiają stwierdzenie, że cokolwiek jest z natury „dobre” lub „złe”, a prawdziwym tego wyznacznikiem jest sytuacja.

   W każdym razie symbolem tej filozofii jest triskelion, przedstawiający trzy połączone fale…” ?

 5. Maria_st pisze:

  To o czym prawisz, ta wizja,
  uważasz ze to była wizja?
  Ja myśle ze cos wiecej…..cos jak z tym Księżycem o ktorym myślalam ze jest w pełni z powodu swego swiecenia……..podobny impuls……spójrz za okno……nieraz juz mialam takie ” realne ” impulsy…..ktore mialy uzmyslowic własnie …..” powrót Bogów „……?!
  Myśle ze tak……..
  Fotke dałam tylko po to aby ukazać jak one były ułozone……to przypadek z tymi piramidami

  • Ktoś pisze:

   Nie, zle to wyraziłem. Dla nas ten świat jest realny ale to wizja dla nas sniona przez nas samych. Realny świat, kontakt z nim jest w snach.

 6. margo0307 pisze:

  Maria_st: „Fotke dałam tylko po to aby ukazać jak one były ułozone……to przypadek z tymi piramidami…”

  Przypadek to … zawoalowana forma konieczności 😀

 7. Dawid56 pisze:

  To trochę nie tak, po prostu od 13.03.2013 mam nieodparte wrazenie ze plamy na Słoncu są pod kontroląTo że ich było 8 stycznia 196 świadczy tylko o tym że wtym dniu kontrola jakby odpuścila albo tak jak sugeruja inni „coś” koło Słońca miało wpływ na destabilizację tej kontroli.Co ciekawe to to, że wczoraj pokazła sie sie zorza polarna na Wisconsin.Nie byłoby w tym nic szczególnego, ot zorze sie zdarzają, ale ta zorza pjawiła sie gdy wskaźnik burzy geomagnetycznej zaledwie osiągnął Kp=3.To do tej pory raczej jeszce sie nie zdarzyło !!!.Przecież Wisconsin leży na szerokości geograficznej Polski!!.To oznacza tylko tyle że chyba nie mamy juz zadnej osłony magnetycznej przed promieniowaniem kosmicznym i to że lekki wybuch moze mieć juz wplyw na zakłocenia naszego pola i co za tym idzie naszego funkcjonowania na tej Planecie.Byc może przebiegunowane magnetyczne Ziemi zbliza sie wielkimi krokami..Co planet to od grudnia 2012 roku mielismy konstrukcję tzw „palca Bożego” – parasola ochronnego który własnie w tej chwili się niejako „rozpada” z powodu Jowisza.Jowisz był tzw. „języczkiem uwagi” tego Palca bozego i wtej chwili Jowisz powoli już nie tworzy tej konstrukcji.

  • Maria_st pisze:

   „To oznacza tylko tyle że chyba nie mamy juz zadnej osłony magnetycznej przed promieniowaniem kosmicznym i to że lekki wybuch moze mieć juz wplyw na zakłocenia naszego pola i co za tym idzie naszego funkcjonowania na tej Planecie.”
   Jeśli nie ma ochrony tzn, ze na Ziemi moze dojsc do mutacji aby gatunek przetrwał na planecie.
   Może to tlumaczy te dziwne bóle kości, jakies takie nie synchroniczne, ale tez zawroty glowy, problemy z oczami……..o tym mówia nawet młode osoby, ale być moze nie kazdy jest na tyle wrażliwy by to zauważać .
   A ja to określiłam……cos wisi w powietrzu ehh a tu zmiany byc może ida na calego….i chyba dość szybko.

  • Ktoś pisze:

   Jowisz był ANIMATOREM TEGO PALCA. ;p

 8. Dawid56 pisze:

  Mario, ale chyba nie wszyscy czują podobnie jak Ty .Ostatnio z bardzo wieloma ludźmi rozmawiam na ten temat , ale wielu jest tak pochłonietych robieniem kariery czy pieniedzy ,że nawet nie zauważą końca drogi do jakiego dotarli w tym poszukiwaniu mamony.

 9. c pisze:

  ” bóle kości, jakies takie nie synchroniczne, ale tez zawroty glowy, problemy z oczami ” – za dużo komputera za mało spacerów na świeżym powietrzu Kochana, wiem coś o tym… co nie zmienia faktu że zmiany wdrażają się szybko, jak zawsze wszystko kwestią świadomości : )

  • Maria_st pisze:

   Ano mylisz sie z tym komputerem…….a ja na swiezym powitrzu bywam codziennie, nawet w deszcz……dużo spaceruje po kilka km…….
   Ano kwestia swiadomości…………

 10. margo0307 pisze:

  Mam prośbę do administratora forum…
  Na pewno musi być jakiś sposób, by moje posty nie wpadały do spamu…
  Wierzę, że Administracja Forum zna ten sposób 😀 , bo doprawdy bardzo trudno się tutaj pisze 😦 Czasem posty ukazują się za dwie, trzy godziny, a czasem bywa, w ogóle ich nie ma…
  Czy mogę prosić o sprostowanie tego ?
  Z góry dziękuję 🙂

 11. Maria_st pisze:

  margo ja sie nie znam…i faktycznie dobrze by było by to mogł ktos naprawic….. mozliwe ze mnie niedlugo nie bedzie na blogu…
  margo odnośnie komentarzy—-one nie gina, zawsze je wpuszczam gdy są…..naprawde jakies komentarze tu znikneły Tobie ?
  to ciekawe, dlaczego…..
  co Ty margo tam pisalas…….?

  • margo0307 pisze:

   Marysiu, wczoraj napisałam dwa posty i nie ma ich 😦
   Chcę nawiązać do postu Nnki dotyczącego czwartego stanu materii we Wszechświecie i dominującego w nim, którym jest PLAZMA, w kontekście do tego arta, w którym Nnka pisała o „paszczy Jaguara” i o przejściu przez nią…

 12. Dawid56 pisze:

  Kochana Margo prosżę zrób tak( skopiuj swoje posty do Worda – w razie czego) .Będziemy pracować że by Twoje posty nie znikały.Nnka też się kiedyś skarżyła że nie wie dlaczego część postów przez filtr anyspamowy jest traktowana jako spam.Wpadają też typowe post spamowe jakieś reklamy etc.Jakieś zachwalanie jakis stron, jakieś inne głupoty również obcojęzyczne.

 13. Dawid56 pisze:

  To chyba nie jest takie trudne.Spróbuj najechać przed wysłaniem na swój post myszą.Jak się podświetli naciśnij klawisz ctrl i klawisz „C” potem otwórz Worda i niciśnij klawsz ctrl i klawisz „V”.Powinien pokazać się Twój post w Wordzie.Potem już w Wordzie naciśnij zapisz jako i podaj nazwę pliku w jakim chcesz zapisać swój post.To wszystko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s