Filozofia klimatu

” Dzisiejsza wąska specjalizacja powoduje, że rozmaite dyscypliny naukowe odcięte od korzeni filozoficznych usychają. Wiedza naukowa i mądrość przestały pozostawać ze sobą w harmonii” ( prof. Szyszkowska i prof. Aleksandrowicz)

W badaniach nad klimatem z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy technologicznych naukowcy, kierując się utylitaryzmem , nie są wstanie wprowadzić jako dane całej otoczki filozoficzno dziejowej jaka została wypracowana przez tysiąclecia. Przyjęcie takiej postawy, pozbawionej dociekliwości badacza , nie gwarantuje nam poznanie praw rządzących światem przyrody jak i rozwojem człowieka ( za prof. Szyszkowską).
W kilku felietonach przesłanych do państwa, opierając się na swoich dociekaniach, wskazywałem na bardzo znaczne anomalie pogodowe zagrażające cywilizacji zachodu.

Pisząc swoje felietony nie występowałem w roli proroka czy też jasnowidza, a kierowałem się wiedzą swoją jak i poprzedników, sięgając do wszelakich możliwych źródeł , dokonując analiz z pozoru nielogicznych.
W tychże felietonach wskazałem na rejony najbardziej zagrożone przez naturę a mianowicie : kraje cywilizacji zachodu ; już jutro mają spaść ulewne deszcze w Europie Zachodniej , USA grozi nawrót zimy ze śnieżycami, w Australii powrót powodzi, patrząc na technologiczny rozwój Japonii bez oporu można ją zliczyć do cywilizacji zachodu. Kraje Islamskie wraz z Izraelem zmagają się z zimą i powodziami i nie jest to koniec tych zmagań.
Z bardzo znaczną aktywnością przyrody należy liczyć się w całym Basenie Morza Śródziemnego. Europa Wschodnia zamieszkana przez narody słowiańskie anomalii pogodowych i katastrof przyrodniczych może doświadczyć, jednak będą one w granicach normy lub mniejsze, nie piszę tego z sentymentu tylko po prostu tak będzie. Prowadząc swoje obserwacje filozoficzno przyrodnicze założyłem, że rozwój człowieka przebiegał dwutorowo, podtrzymując ustalenia obecnej nauki wywodzącej człowieka z Afryki, gdzie powstawały kultury patriarchalne, należy uwzględnić tor drugi biegnący od Jawy poprzez Indie, gdzie powstawały kultury matriarchalne. Brak takich założeń wprowadza wiele komplikacji w badaniach genetycznych i problemów w archeologii. W swoich dociekaniach opartych właśnie na archeologii i genetyce wprowadziłem element dodatkowy , a jakże przyrodniczy, a mianowicie występowanie bociana białego: jego zimowiska, trasy migracji oraz lęgowiska.

Bocian biały od niepamiętnych czasów towarzyszy człowiekowi pozostając dzikim, można powiedzieć bardzo dużym ptakiem zakłada gniazda w osadach ludzkich, służąc za probierz przydatności ziemi do osadnictwa. Bocian biały jest także wskaźnikiem przyrostu naturalnego, tam gdzie zmniejsza się jego pogłowie maleje przyrost naturalny wśród ludności – to taka legenda, która całkiem pasuje do rzeczywistości, tu kłania się wiedza pozbawionych utylitaryzmu starożytnych.
Tadeusz Mroziński

żródło: http://www.apokalipsa-eden.pl/ dział: zjawiska przyrodnicze

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Obserwacje Ziemi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Filozofia klimatu

 1. Pingback: Gazeta Polska - Filozofia klimatu

 2. Maria_st pisze:

  wow, no i mamy filozofie klimatu na zywo, wystarczy poczytac wiadomości …..jest tego codziennie sporo…….a ludzie nie wyciagaja z tego zadnych wnioskow…….dlaczego ?
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/silne-opady-deszczu-spowodowaly-gwaltowne-powodzie-w-kenii
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wielki-sinkhole-w-portugalii-epidemia-zapadlisk-postepuje

 3. Maria_st pisze:

  A u mnie za oknem pada ciepły deszcz, czuc bardziej lato niz wiosne….ptaszki spiewaja….w dali słychac zurawie……..ale bocianów jeszcze nie ma……..ohhh jak pieknie……..cudnie

 4. Maria_st pisze:

  Znalazłam koment jaki napisalam w styczniu tego roku, zeby nie było ze cos prorokuje……na temat MEL /Malej Epoki Lodowej / :
  ” W Nowym Dworze Gdańskim także zima , wieczorem grzmotnęło, silnie błysnęło i zrobiło sie biało……ciekawe zjawisko grzmoty i błyskawice i to silne wyładowania…….przypomina mi film o epoce lodowcowej, ale oczywiście tytułu nie przypominam sobie.
  Tam także zachodziły silne wyładowania atmosferyczne …..ciekawie się dzieje.”
  https://nnka.wordpress.com/2012/01/13/niecodzienne-zjawisko-atmosferyczne-w-katowicach-nad-miastem-przeszla-burza-sniezna-byly-tez-blyskawice-i-grzmoty/

 5. margo0307 pisze:

  Maria_st pisze: a ludzie nie wyciagaja z tego zadnych wnioskow…….dlaczego ?

  Mało tego, że nie wyciągają wniosków to jeszcze chcą poprawiać Naturę…
  Cyt. „..Gregory Stock jest czołowym orędownikiem agresywnego rozwoju nowych technologii w dziedzinie nauk przyrodniczych, które sprzyjają restrykcyjnej polityce…
  W swoich wypowiedziach, Stock obala różne argumenty przeciw finansowaniu badań nad komórkami macierzystymi, w sprawie klonowania i badań genetycznych…”
  A ostatnia jego wypowiedź dobitnie świadczy o tym, że zamiast komórek ma sieczkę w głowie 😦
  Cyt. „..Profesor Gregory Stock, dyrektor programu „Medycyna, Technologia i Społeczeństwo” na Uniwersytecie Kalifornijskim,… w książce „Projektowanie ludzi od nowa – wybieranie genów dla naszych dzieci” zamieścił także „Odezwę do Matki Natury” , rodzaj manifestu wyzwolonych spod rygorów przyrody, przedsiębiorczych Homo sapiens:
  Jesteśmy ci szczerze wdzięczni za to, jakimi nas uczyniłaś. Bez wątpienia zrobiłaś to najlepiej, jak mogłaś. Jednakże z całym należnym ci szacunkiem musimy powiedzieć, że wiele rzeczy ci się nie udało. Zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby ulepszyć ludzki organizm, poprawić sieć nerwową i przejąć kontrolę nad naszym programem genetycznym…”

 6. margo0307 pisze:

  A teraz … COŚ DLA MARYSIEŃKI 😀 … o największych zagadkach Księżyca. 😀
  Cyt.”..Te, o których pisałem teraz mają jakieś wytłumaczenie, bez uciekania się do sci-fi, UFO, Kosmitów, Pracywilizacji, etc. etc. Zacznę zatem od…

  …Iglic Księżycowych na Morzu Spokoju. Iglice te w kształcie bardzo wydłużonych graniastosłupów zostały sfotografowane przez kamery amerykańskiej stacji kosmicznej Lunar Orbiter-2, w dniu 21.XI.1966 r. Jest ich ogółem 8 – jedna duża i 7 mniejszych.
  Rozmieszczono je na niewielkim obszarze o powierzchni 165 x 225 m, ale to jeszcze nie wszystko – rozmieszczono je na planie staroegipskich piramid w Gizie, tyle ze odwróconym o 180°! (sic!)
  Jeżeli właśnie tak jest, to w takim razie Kto zadał sobie trud, by powtórzyć plan tych budowli na powierzchni naszego satelity?
  Pytanie na razie bez odpowiedzi.

  Kiedy Łuna-9 wylądowała na powierzchni Oceanu Burz, to przekazała serię zdjęć przyległego do miejsca lądowania terenu. I nie byłoby w tym niczego dziwnego – w końcu po to Łunę tam posłano – gdyby nie to, że na tym dość monotonnym terenie znajdowały się osobliwe „kamienie” zwrócone płaską stroną ku Słońcu. Ale to też pestka…
  Najciekawsze było to, że po lekkim przesunięciu się Łuny-9 nieco pod skos w stosunku do linii księżycowego horyzontu można było zrobić zdjęcia stereoskopowe.
  I wtedy uczonych delikatnie mówiąc – zatkało. Zatkało ich zdumienie, bo ujrzeli naraz, że owe dziwne „kamienie” są ułożone nie przypadkowo, zgodnie z rozkładem prawdopodobieństwa, ale celowo – jakby wyznaczały dwie równoległe do siebie linie. Inna seria kamieni wyznaczały dwie proste równoległe, które przecinały pod kątem 45° te dwie pierwsze…
  Co to miało być? Podział gruntu? A może Łuna-9 osiadła tuż przy skrzyżowaniu jakichś selenickich dróg…?

  Zapraszam do zapoznania się z całością tego bardzo ciekawego arta 😀
  http://wszechocean.blogspot.com/2013/04/ksiezycowe-sekrety-3.html

 7. Maria_st pisze:

  Małgos…dziękuje…..czytałam i tak mi odrazu przyszlo na myśl to co pisze Muki w temacie starożytnych Bogów……np to :
  ” est ich ogółem 8 – jedna duża i 7 mniejszych.” a Muki pisał o 7 gwiazdach na tabliczkach sumeryjskich z tym że potem dodał …..
  ” Z prawej u góry 7 gwiazd. Ale Pan (dorosły mężczyzna „” Bóg”) ma ósmą gwiazdę w praej dłoni. Gwiazd nie jest 7 ale 8 w konstelacji.”

  http://muki.salon24.pl/494533,kiedy-czas-zwariowal-i-runal-na-ziemie-2#comment_7556760
  „jakby wyznaczały dwie równoległe do siebie linie. Inna seria kamieni wyznaczały dwie proste równoległe, które przecinały pod kątem 45° te dwie pierwsze… ”
  nie wiem…ale mnie to skojarzylo sie z miejscem do lądowania…..jak na lotniskach..ale to tylko moje gdybanie….
  dzieki za link…….moglabys mi tez dac o Syskstynie…..często o tym piszesz…bardzo isteresujaco

  • margo0307 pisze:

   ” Z prawej u góry 7 gwiazd. Ale Pan (dorosły mężczyzna “” Bóg”) ma ósmą gwiazdę w prawej dłoni. Gwiazd nie jest 7 ale 8 w konstelacji…”
   Widzisz Maryś – mamy takie same skojarzenia 😀 , dlatego właśnie zapodałam ten link dot. 8-iu wież na Lunie…
   Wszystkie tzw. „spekulacje” ale także drążenie przez wielu wskazuje na to, że nasz Satelita jest – co najmniej – sztucznym tworem i że ma wiele wspólnego z … nami oraz tym co ewentualnie jest przygotowywane 😀 …

 8. Maria_st pisze:

  Naczynia połączone margo…,.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s