Źródło energii wiatru słonecznego odkryte

Mamy już oficjalnie pewnego rodzaju oficjalne potwierdzenie NASA ,że wiatr słoneczny może być napędem dla pojazdów kosmicznych w obrębie układu słonecznego. W pewnym sensie jest to potwierdzenie koncepcji zaproponowanej w książce UFO z planety Akart. Co ciekawe cyklotronowe fale jonowe to nic innego tylko swastyka słoneczna Hindusów podobna do obrazka wiatru słonecznego z prac Maurice Cotterela.
kocepcja statku kosmicznego napędzanego wiatrem słonecznym
Twórców koncepcji cyklotronowych fal jonowych zastanawia to – dlaczego wiatr słoneczny zachowuje się zupełnie inaczej niż wiatr ziemski. Zastanawia też ich to dlaczego fuzje jądrowe wewnątrz plazmy wiatru słonecznego trwają cały czas i nie wygaszają się w odróżnieniu od fuzji w ziemskich reaktorach. Ponadto zauważyli, że jeśli w normalnym wietrze poszczególne składnik gazowe tego wiatru mają różne prędkości i różne temperatury w zależności od tego czy dany składnik wiatru jest lżejszy czy cięższy, to we wietrze słonecznym zarówno jony helu i wodoru jak i cięższych pierwiastków mają tę sama prędkość i te samą temperaturę. Danych do tych spostrzeżeń dostarczył wystrzelony w 1994 roku satelita Wind .
Źródło:
http://kodczasu.pl/viewtopic.php?p=59985#59985
http://science.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2013/08mar_solarwind/

Ten wpis został opublikowany w kategorii .. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Źródło energii wiatru słonecznego odkryte

 1. Dawid56 pisze:

  Jeśli to prawda co piszą , to mamy do czynienia ze swoistym perpetum mobile- wystarczy tylko się podłączyć do źródła tego wiatru słonecznego i będziemy mogli sobie podróżować prze Układ Słoneczny.

 2. Maria_st pisze:

  pewnie dlatego tam taki ruch jak na dworcu pkp, lub pks

 3. margo0307 pisze:

  „Jeśli to prawda co piszą… ,
  Wiatr słoneczny to gorący szybki przepływ spolaryzowanego magnetycznie gazu z górnych warstw słonecznej atmosfery…
  Adam Szabo z agencji NASA Godard Space Flight Center twierdzi jednak, że wiatr słoneczny zachowuje się w sposób w jaki nigdy nie zachowywał [by] się strumień pary w kotle w Twojej kuchni.
  Strumień pary z kotła ochładza się i zmniejsza swoja prędkość, natomiast wiatr słoneczny opuszczając Słońce zwiększa znacznie swoją prędkość przechodząc poprzez koronę słoneczną. Co więcej coś… 😛 wewnątrz tego wiatru słonecznego podgrzewa ten gaz wewnątrz zimnego Kosmosu…

  Powyższy cytat pochodzi ze strony, do której link podał Dawid 🙂

  Poniżej zacytuję obszerne fragmenty arta, dotyczącego zjawisk na Słońcu w marcu 2013 roku, bo – jak mi się wydaje 😉 – znaleźć można w nim jak gdyby korelację z tymi zapisami ze strony Kod Czasu…

  „..Obecne zmiany na Słońcu i wokół niego zmuszają nas do pilnego rozważania nad skutkami następujących po sobie nie znanych zjawisk.
  Zjawisko zaobserwowane dnia 13 marca 2012 r.
  Wersje tego zjawiska przedstawiane są na różnych stronach i stanowią sprzeczne ze sobą informacje.
  Zapominamy często o budowie magnetycznej wszystkich form , a więc i o Słońcu i kluczu wg którego powstają formy zgodnie z „naturalną” i potrzebą danej planety, Istot w rozwoju , itd.
  Każdy Układ Słoneczny powstawał wg tego samego klucza i mechanizmów zawartych w małej cząsteczce jako podstawowy element budowy wszelkich form.
  Zawiera przecież 12 podstawowych częstotliwości, przedstawianej również jako paletę barw. Zgodnie więc z tym wzorcem powstał pierwszy układ Słoneczny i 12 planet podstawowych (nazywanych również układem embrionalnym).
  One z Siebie (podział) tworzyły następne układy itd.
  Doskonałą wiedzę „O Tworzeniu” mamy zawartą przecież w Podziale Komórki Jajowej u Człowieka. Cała Wiedza jest więc w nas i mamy do niej dostęp w każdej chwili (…)

  Znane nam powiedzenie : dualizm, energia i materia składa się z „dwóch” poziomów zespolonych jako całość. Pierwszy plan energetyczny,(w którym powstają zamysły) wywołuje wszystkie zjawiska w materii . One z kolei wg wzorca (potrzeby) powołują planety i jej mieszkańców. Proces odwrotny polega na zaniku energii w formach , następnie następuje rozpad materii na części podstawowe do budulca włącznie (cząsteczki – którą religie nazywają prochem). To wszystko proste, ale zakodowane ciała różnymi bajkami o naszych bogach, autorytetach- to dziś przeszkody w „szybkim” rozumieniu procesów w którym bierzemy już czynny udział.

  Zabiegani za kromką chleba (mam na myśli 90 % Ludzkości) nie widzimy coraz więcej nowych zjawisk, a często z lęku nie chcemy o nich słyszeć czy wiedzieć.
  To nie zwalnia nas jednak od skutków tych zmian, czy w to wierzymy czy nie, czy nas jezusek uratuje, lub inne byty kosmiczne – żadne procesy nie mogą być „odraczane”, spowalniane(…)

  Przemiana Słońca – to naoczny proces , któremu podlega również ciało człowieka i wszystkich innych form żywych. Choć tego nie widać, ale w naszych ciałach również przebiegają dość gwałtowne przemiany a nie spotykane do tej pory. Po zaniku pola magnetycznego Słońca (2008 r.) uwolnione energie z głębi Galaktyki dokonują ,np. zmiany w strukturze i budowie DNA.

  To wyraźny sygnał o tym,że nasze ciała powracają do tzw. formy „pierwotnej”, jako podstawowego wzorca istniejącego jeszcze przed tzw. POTOPEM !(…)

  Dziś zamykają się stare procesy, wszelkie „budowle”, religijne czy naukowe i należy sobie wzajemnie pomagać w przygotowaniach do transformacji naszego dorobku w Nową
  Rzeczywistość.
  To też problem indywidualny i wszyscy podlegają temu samemu procesowi.
  W tym procesie jednak możemy sobie „owocnie” pomagać i uzupełniać informacje.
  Powiększać pulę wspólnej wiedzy(…)

  Wiemy jak wygląda waga uchylna.
  Jeśli położymy ciężar na jednej szali, to automatycznie podnosi się druga szala.
  Ile musimy się „napracować” aby zrównoważyć te różnice.

  NEUTRALNOŚĆ !- to świadoma równowaga ! 🙂

  W podobny sposób nasze przyjęte, lub zakodowane wartości są tym ciężarem , który zamyka nas na jednej z tych szali. Jak kanarka w klatce.
  Nie dopuszczamy ,aby druga szala nad nami panowała, tu działa zakodowany system walk .
  Nie chcemy widzieć, że to istnieje i występuje razem jako Całość.
  Możemy tę własność (na jednej z szal) nazywać, np. rozwojem duchowym lub innymi teoriami, które głoszą i zapewniają nam tzw. rozwój ducha.
  Dla przeciwieństwa – na drugiej szali tworzą się klatki z którą utożsamiają się ateiści, inne religie czy dogmaty. Szala przechylając się na jedną czy drugą stronę powinna pobudzić nas do wniosków a one umożliwią nam unikanie walk , czy sporów i stajemy pomiędzy- neutralni !

  Neutralność ! Budowa wagi to schemat budowy magnetycznej Starego Świata.
  Zrozumieć a nie walczyć o swoje racje.
  Klatki (a jest ich mnóstwo) do których tak łatwo dawaliśmy się w nie wpędzać: podstępem, dogmatami, tradycją rodzinną, narodową itp.
  Bardzo często siłą i torturami zaganiano nas do zbudowanych wcześniej klatek różnych teorii.
  W nich pojedyncze jednostki zmuszane były do reakcji sprzecznych ze swoimi odczuciami i Intuicją czy zdobytą wiedzą…”
  http://treborok.wordpress.com/duchowosc/przemyslenia/przemiana-slonca/

 4. Dawid56 pisze:

  Zabiegani za kromką chleba (mam na myśli 90 % Ludzkości) nie widzimy coraz więcej nowych zjawisk, a często z lęku nie chcemy o nich słyszeć czy wiedzieć.
  To nie zwalnia nas jednak od skutków tych zmian, czy w to wierzymy czy nie, czy nas jezusek uratuje, lub inne byty kosmiczne – żadne procesy nie mogą być „odraczane”, spowalniane(…)
  Oczywiście że mogą być pewne procesy i odraczane i spowalnianie- warto spojrzeć na obecne zachowanie Słońca :wink:. Co ciekawe to ta data jest zbieżna z osiągnięciem tzw punktu Sfinksa (13.03.2012) !!!
  Al jesli Mc Kenna sią nie mylił to żyjemy obecnie w tzw międzyczasie 😉

 5. margo0307 pisze:

  „…żyjemy obecnie w tzw międzyczasie 😉 ”

  Wieczność za nami
  Wieczność przed nami
  A my na krótką chwilę
  Pomiędzy wiecznościami 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s