Zdolność zwierząt do przeczuwania kataklizmów

Niektóre zwierzęta przewidują również inne klęski żywiołowe, takie jak lawiny, a nawet katastrofy wywołane przez człowieka. W czasie II wojny światowej wiele rodzin w Wielkiej Brytanii i Niemczech polegało na zachowaniu swoich zwierząt, które ostrzegało ich przed zbliżającymi się nalotami, zanim jeszcze poddano oficjalne ostrzeżenia. Reakcje zwierząt pojawiały się, kiedy samoloty wroga były wciąż w odległości setek kilometrów, na długo zanim zwierzęta mogły usłyszeć ich nadlatywanie. Niektóre psy w Londynie wiedziały z wyprzedzeniem o wybuchach niemieckich rakiet V-2, a były to pociski naddźwiękowe i nie można słyszeć z wyprzedzeniem.

Z bardzo nielicznymi wyjątkami zdolność zwierząt do przeczuwania kataklizmów była ignorowana przez zachodnich naukowców – jest to temat tabu. Natomiast w Chinach, na obszarach narażonych na trzęsienia ziemi, od 1970 roku władze zachęcały ludzi do zgłaszania nietypowych zachowań zwierząt, a chińscy naukowcy mają imponujące doświadczenie w przewidywaniu trzęsień ziemi. W kilku przypadkach władze wydały ostrzeżenia, które pozwoliły ewakuować ludność z miast na kilka godzin przed niszczycielskim trzęsieniem ziemi, ratując życie dziesiątek tysięcy ludzi.

Gdyby zwracać uwagę na nietypowe zachowania zwierząt, jak robią to Chińczycy, systemy ostrzegające przed trzęsieniami ziemi i tsunami byłyby możliwe w wielu częściach świata, zagrożonych takimi katastrofami.

PRACowniA

Rupert Sheldrake
The World of T.C.Lethbridge
Are psychic phenomena illusory?
6 lutego 2013 11:46 CST

Przeczucia [1]

Wygląda na to, że wiele zwierząt przeczuło nadejście wielkiego tsunami w Azji 26 grudnia 2004 r., aczkolwiek ich reakcje pojawiły się dopiero tuż przed samym zdarzeniem. Zanim potężne fale wdarły się na ląd, słonie na Sri Lance i Sumatrze przeniosły się na wyżej położony teren, to samo zrobiły słonie w Tajlandii, trąbiąc wcześniej.

Według mieszkańców wioski Bang Koey w Tajlandii stada bizonów pasły się w pobliżu plaży, aż nagle podniosły łby i spojrzały na morze, nastawiając uszu. Następnie odwróciły się i zaczęły w panice gnać na wzgórze. Zdezorientowani ludzie pobiegli za nimi, co uratowało im życie.

Na plaży Ao Sane, w pobliżu Phuket, psy pognały na wzgórza, a w Galle na Sri Lance właściciele psów nie mogli zrozumieć, dlaczego ich pupile nie chcą iść na swój codzienny poranny spacer na plażę.

W dystrykcie…

View original post 646 słów więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Zdolność zwierząt do przeczuwania kataklizmów

 1. Urszula pisze:

  Interesujące zagadnienie.

 2. nnka pisze:

  świat przyrody przekazuje nam mnóstwo informacji , ale cywilizowany człowiek postawił na technologię i „maszynerię”.

  • margo0307 pisze:

   Nnka: „…ale cywilizowany człowiek postawił na technologię i “maszynerię”.”

   I dlatego całkowicie stracił możliwość odczytywania tych info, płynących ze świata przyrody 😦
   Moja kotka od kilku już miesięcy zachowuje się bardzo dziwnie…
   Keidy śpi, bywa, że czasami nagle zrywa się i miaucząc biegnie do mnie i wskakuje mi na kolana… Wygląda na to, że śnią się jej jakieś koszmary 😦
   Wówczas głaszczę ją i przemawiam jak do małego dziecka… Czasem odnosi to skutek a czasem wskakuje na kanapę i… włazi pod koc żeby nie było jej widać…
   Szkoda, ze nie może mi powiedzieć co jej się śni 😦

   • nnka pisze:

    człowiek nie chce byc jak zwierzę, walczy o to by utracic instynkt samozachowawczy bo to takie „nieduchowe” i „nieoswiecone”. A przecież to własnie ta część łączy nas z tą planetą- instynkt przetrwania dzięki czemu gatunek ludzki mimo tak wielu zakrętów losu nadal istnieje.

    Potrafimy czytać mądre księgi napisane przez drugiego człowieka nie potrafimy czytać z przyrody znaków dla swojego bezpieczeństwa. To ma również inne znaczenie, rozumiejąc świat przyrody nie damy sie nabrać na przekazywane błędne informacje. Po prostu mamy świetną metodę weryfikacji

 3. Maria_st pisze:

  Nnka… ” To ma również inne znaczenie, rozumiejąc świat przyrody nie damy sie nabrać na przekazywane błędne informacje. Po prostu mamy świetną metodę weryfikacji ”
  Zgadzam sie z Toba całkowicie.
  Kocham bycie z natura…….i nieraz miałam potwierdzenie tego kontaktu, choc ktoś inny może to zaprzeczyć.
  Obserwacja siebie, daje nam podpowiedzi na wiele zagadnien które umykaja w potoku zdarzen codziennych.
  Nawet drzewa mówia — i nie jest to żart !!!!!

 4. Radek pisze:

  Jeden z duchownych watykański badacz stwierdza, że jest przekonany o tym iż zwierzęta mają duszę, ja uważam, że oprócz duszy świetnie nawiązują kontakt telepatyczny i pozazmysłowy z osobami zmarłymi. Bywa, że pies wyje całą noc a rankiem umiera właściciel psa lub ktoś bliski.
  Będąc daleko od swojego pupila np. w pracy gdy wychodzicie wcześniej do domy zadzwońcie do domu jeśli jest ktoś z domowników i zapytajcie co robi pies – usłyszycie że biega od okna do drzwi i merda ogonem oczekując waszego przyjścia, podobne zachowanie można uzyskać przygotowując dla niego smaczne przekąski oczywiście będąc na wyjeździe a pies w domu. Oddając się treningom telepatycznym ćwicząc intensywność emisji fal można wydawać polecenia swoim pupilom a nawet prosić o coś domowników np. o kawę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s