Proroctwo Ratzingera

36269Ksiądz Ratzinger wygłosił w rozgłośni Hesji jeszcze w 1969 roku cykl wypowiedzi gdzie przedstawił wizję przyszłości Kościoła.

Kościół czeka poważny kryzys, który drastycznie ograniczy liczbę wiernych i jego wpływy. Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą – brzmi proroctwo

Ludzie uświadomią sobie, że ich egzystencja oznacza „nieopisaną samotność”, a zdając sobie sprawę z utraty z pola widzenia Boga, odczują grozę własnej nędzy”.

wiadomosci.wp.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Proroctwo Ratzingera

 1. margo0307 pisze:

  Cyt. Ludzie uświadomią sobie, że ich egzystencja oznacza “nieopisaną samotność”…

  Z tym akurat stwierdzeniem w pełni się zgadzam, bo im więcej odkrywamy siebie przed samym sobą, im więcej uświadamiamy sobie prawa, którym nieustannie podlegamy, tym większy wprowadzamy wokół siebie „chaos” w odczuciach i myśleniu wśród bliskich i dalszych znajomych, którzy nie mając podobnej nam świadomości, uważają nas za … dziwaków, odmieńców… etc.., wiele tu można wstawić określeń – repertuar jest bardzo bogaty 😦
  Ale to tylko na początku czujemy sie tak bardzo osamotnieni 😀
  Z biegiem czasu odczuwamy inny rodzaj więzi, piękny jak radosna wiosna 😀

  • Maria_st pisze:

   Od dziecka jestem ” dziwna ” i sie tym nie przejmuje…jestem jaka jestem, a ogolnie to nie mozna sie czuć osamotnionym jeśli samemu sie tego nie chce.

 2. Mezamir pisze:

  Kościół czeka poważny kryzys, który drastycznie ograniczy liczbę wiernych i jego wpływy. Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą – brzmi”-psychologia i socjotechnika.

  • White_Black_Feather pisze:

   „Kościół czeka poważny kryzys, który drastycznie ograniczy liczbę wiernych i jego wpływy. Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą – „
   Znaczy bardziej hermetyczną?
   Może połączy się z innymi organizacjami typu Bractwa itp.?

 3. Ktoś pisze:

  W widzeniach przecież napisano „o papieżu co ucieknie z Rzymu zostawiając wiernych KK na lodzie” i z nich w nowym miejscu odtworzy się prawdziwy Kościół. Ratzinger nie powiedział niczego nowego. Przepowiednia wygląda mna dorabianą po fakcie by oswajać z upadaniem skorumpowanego molocha.

 4. nnka pisze:

  ”Proroctwa Ostrzeżenia”

  „Proroctwa Ostrzeżenia” współczesnej, irlandzkiej wizjonerki, zarejestrowane 9 listopada 2010 (kin 215 – 7 Orzeł):

  Bardzo niepokojąco zapowiada też się najbliższa przyszłość Kościoła Katolickiego, m.in. szykuje się wielka schizma. Benedykt XVI będzie pierwszym papieżem, który zostanie zmuszony do rezygnacji ze stanowiska, nowy papież, który zajmie jego miejsce, będzie zapowiadany przez Biblię, Fałszywy Prorok!!! Zacznie on wprowadzać wiele zmian w Kościele, tak że doprowadzi do zjednoczenia z innymi kościołami. Zmiany te nie będą jednak pochodzić od Boga i będą co raz bardziej oddalać od Boga Kościół Katolicki…
  (…) Najpoważniejszym zagrożeniem będzie zniesienie Najświętszego Sakramentu, stanie to się stopniowo i prawie niezauważalnie, przez zmianę kilku słów w Liturgii Eucharystycznej, zmiana ta spowoduje, że Jezus przestanie być obecny podczas mszy. (…) Doprowadzi to do wielkiego rozłamu w Kościele. (…) Zostanie zakazane też Pismo Święte. (…) Biskup będzie przeciwko biskupowi, ksiądz przeciwko księdzu. Będzie to sytuacja istnie dramatyczna, bo będziemy mieli do wyboru podporządkowanie się nowemu atrakcyjnemu Kościołowi bez Chrystusa, albo pozostać wierni Jezusowi, co wiąże się z prześladowaniem. Ostatecznie Kościół Katolicki, który będzie wtedy już pustą skorupą bez Boga upadnie, a Fałszywy Prorok podporządkuje go fałszywej ogólnoświatowej religii, na czele której stanie sam Antychryst.
  http://www.maya.net.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s