Wszechświat jest tylko symulacją?

Pojawiły się kolejne sugestie naukowców, że wszechświat jest tylko symulacją

Niedawno opublikowano rozprawę naukową . Podpisali się pod nią tacy naukowcy jak fizycy i statystycy. Tytuł opracowania to „Ograniczenia Wszechświata, jako Symulacji Numerycznej”. Uczeni próbowali wyliczyć, jakie byłyby obserwowalne konsekwencje przyjęcia za prawdziwą hipotezy, że obserwowany wszechświat jest tylko wyrafinowaną symulacją wykonywaną w sześciennej czasoprzestrzeni lub skalarnej siatce pola.

 

 Autorzy tego dokumentu opisują swoje ustalenia w następujący sposób: „Scenariusz zakładający symulację numeryczną można ujawnić na podstawie analizy dystrybucji promieniowania kosmicznego wykazującego pewien stopień rotacyjnego łamania symetrii, co odzwierciedla strukturę znajdującej się pod spodem siatki”

„Kolejnym dowodem jest coś takiego jak Stała Planka. Sam fakt jej istnieją wskazuje właśnie na to, że fizyczny wszechświat ma konkretną rozdzielczość. Zresztą nic nie jest analogowe, bo przecież nawet DNA jest numeryczne a nie analogowe. 

Nasza fizyczna egzystencja jest, zatem tylko złudzeniem a tak naprawdę nasza rzeczywistość jest przepojona niematerialną świadomością, która wykracza poza tę fizyczną symulację. Zdając sobie z tego sprawę wkraczamy na pole podobne do słynnej decyzji z czerwoną pigułka w Matrixie. Wykazanie, że wszechświat nie jest tym, czym się wydawał, nic nie jest prawdziwe a wszystko jest właściwie tylko wielką symulacją powoduje następne i jakże oczywiste pytanie:, Kto ją zbudował?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wszechświat jest tylko symulacją?

  1. margo0307 pisze:

    Wszystko jest wibracją…, wszystko jest częstotliwością…, zawdzięcza swoje istnienie tylko i wyłącznie dźwiękowi…
    Dźwięk to czynnik, który spaja wszystko.
    Dźwięk jest podstawą formy i kształtu…
    Na początku było SLOWO – symbol częstotliwości dźwięku…, w przestrzeni kosmicznej pojawił się dźwięk i … uformowała się materia 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s