Przyszły papież może pochodzić z Afryki

Pierwsza lista „papabile”, przyszły papież może pochodzić z Afryki

Dwóch głównych kandydatów do objęcia Stolicy Apostolskiej to czarnoskórzy kardynałowie z Afryki, Peter Turkson i Francis Arinze. Wielu watykanistów sugeruje, że nadszedł już czas na papieża spoza Europy, być może czarnoskórego.

Jednym z głównych kandydatów do tronu jest czarnoskóry kardynał, Peter Kodwo Appiah Turkson, pierwszy kardynał z Ghany. Od października 2009 roku przewodniczący Papieskiej Rady ds. Sprawiedliwości i Pokoju.  W poprzednim konklawe odbyło się po śmierci papieża Jana Pawła II, kardynał Peter Turkson był również jednym z najbardziej prawdopodobnych pretendentów do tronu zwanych „papabile”.

File 28637

Kardynał Peter Turkson – Źródło: wikipedia.org

Pomimo faktu, że w 2005 r., nie został wybrany, Peter Turkson nadal zdaje się być głównym kandydatem na stanowisko szefa Kościoła Katolickiego….

Kolejnym z „papabile” jest kardynał Marc Ouellet. Ten kanadyjski kardynał od 2010 r. jest też prefektem Kongregacji ds. Biskupów (od mianowania biskupów i arcybiskupów na całym świecie) i przewodniczącym Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej. Do 2010 r. był też arcybiskupem Quebecu.

Kardynał Marc Ouellet kontynuowałby dzieło obecnego papieża, Benedykta XVI. Trudno powiedzieć, czy to atut czy wręcz przeciwnie, bo nie wiadomo, co się tak naprawdę stało w Watykanie i ile wpływów zachowa Benedykt XVI.

File 28636

Kardynał Francis Arinze – Źródło: wikipedia.org

Kardynał Francis Arinze, trzeci z faworytów do papiestwa pochodzi z Nigerii. Został najmłodszym biskupem na świecie, był doradcą papieża Jana Pawła II…

zmianynaziemi.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Przyszły papież może pochodzić z Afryki

 1. c pisze:

  nawet Afrykanie służą temu przekrętowi ;D
  najgorsze jest to że w czasie zmian, ludzie skupiać się będą na papieżu . . . jakby to było istotne yhh.. chyba tylko w ten sposób kościół może wzbudzić zainteresowanie. bo nic ciekawego do zaoferowania nie ma .

 2. Maria_st pisze:

  Wspomnę przepowiednie św. Malachiasza.
  Wszyscy zapewne zwrócą swoje spojrzenie w kierunku Starotestamentowego proroka uwiecznianego przez Michała Anioła na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej.
  Nie, nie tym razem, był jeszcze inny św. Melachiasz obdarzony darem jasnowidzenia.
  Św. Melachiasz biskup irlandzki, który w okolicy 1119 roku przybył od Rzymu. W Rzymie w 1139 doświadczył objawienia przyszłych papieży do końca naszych dni.
  Wizja, wyliczanki papieskiej, jaką przedstawię w zaskakujący sposób odpowiada, co do szczegółów temu, co zostawił ów Melachiasz.
  Petrus na początku i Petrus na końcu.

  1.Pastor et nauta, – czyli (pasterz i żeglarz), przypisano papieżowi Janowi XXIII, patryjarsze Wenecji.

  2.Florus Florum ( Kwiat Kwiatów), przypisano do Pawła VI, który w herbie nosił trzy herbaciane lilie.

  3.De medietate Lunae ( z połowy Księżyca) przypisane do Jana Pawła I. Wybrany 26 sierpnia 1978 roku, dzień po tym jak Księżyc wszedł w ostatnią kwadrę i panował na papiestwie 33 dni a więc umarł na jeden dzień przed połową Księżyca.

  4.De Labore Solis przypisane do Jana Pawła II, ur. w dniu zaćmienia Słońca 18 maja 1920 roku. Którego pogrzeb odbyl się w czasie innego zaćmienia słońca 18 maja 1920 roku.

  5.Gloria Olivae( z chwały oliwki), przypisane Benedyktowi XVI, gdzie jednym z symboli zakonu św. Benedykta jest gałązka oliwna. Jozef Ratzinger ma w herbie głowę murzyna a wiec o karnacji oliwnej.
  6.OSTATNI Z PAPIERZY:
  Piotr Rzymianin. (Pastor et nauta) – pasterz i żeglarz., po nim nie będzie już papieża na stolicy Piotrowej. Po nim świat się zawali i dopełni się przepowiednia.

  Trzeba być bardzo naiwnym i kompletnie lekceważyć przepowiednie świętego biskupa Malechiasza, aby uznać tę wyliczankę za żart ukartowany na potrzeby gawiedzi.
  Nie znam oryginalnego dokumentu lub jego kopi tej wyliczanki, ale z innych potwierdzonych źródeł wynika to samo a są zupełnie odmienne w miejscu i czasie od siebie.

  Pisze to i przedstawiam za darmo dla ludzi, co wiem i to bardzo ostrożnie, aby nie wywoływać popłochu czy paniki. Temu, kto rozumie mój wpis przyda się on bardzo, temu, co nie przykłada żadnej wagi do tego, przydatność przestrogi czy dowodzenia sensu będzie żadna. Nic go nie przekona, z wyjątkiem odejścia w zaświaty wbrew jego zdumionej woli.
  MUKI 464681 | 07.07.2012 22:02
  http://muki.salon24.pl/432236,przepowiednia-i-wiara

 3. jojo pisze:

  To kto będzie przyszłym papieżem interesuje nie tylko katolików, ale także fanów hazardu. Bukmacherzy pozwalają na obstawienie pieniędzy nie tylko na to, kto zostanie następcą Benedykta XVI, ale także na to, jakie przyszły biskup Rzymu przyjmie imię.
  Faworytem jest Ghańczyk kardynał Peter Turkson, dzięki któremu, w zależności od bukmachera, możemy zarobić do 3,5 do 4,5 razy więcej niż obstawiona kwota.

  http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Bukmacherzy-stawiaja-na-Malachiasza,wid,15338575,wiadomosc.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s