KOSMICZNY ZEGAR – Według Wed w lutym 2013 kończy się okres Kali Yugi

KOSMICZNY ZEGAR  [ cytaty]

Kali Yuga, czyli wiek żelaza, ma atrybuty Saturna, jego hieroglifem jest szkielet, niczym pieczęć, ponieważ w tym okresie dominuje śmierć.
Według Wed istnieją cztery wieki życia i czasu na naszej planecie: Satya Yuga (złoty wiek), Treta Yuga (srebrny wiek), Dvapara Yuga (epoka brązu) i Kali Yuga (epoka żelaza).
Złoty Wiek, czyli ekstremalna świetność dla wszystkich istot na Ziemi, nie znane są wojny, spory, głód, zło. Trwa około 1.728.000 lat według wedyjskich tekstów Indii.
Srebrny Wiek, stan Ziemi zaczyna pogarszać się, występują drobne poślizgi, widać początki zła. Ten wiek trwa 1.296.000 lat.
Epoka Brązu – to początek upadku ludzkości. W tym wieku przychodzą korupcje, zaczyna rozpowszechniać się zło i cały świat zaczyna tańczyć w dysharmonii. Ten wiek trwa 864.000 lat.
Epoka Żelaza, gdzie zło i korupcja staje się siłą napędową, szerzą się wojny, głód, mściwość, chciwość, wieczne spory, to wszystko doprowadza planetę do fali śmierci i zniszczenia. Ten wiek trwa 432.000 lat. Jak widać każda następna epoka jest coraz krótsza.

Cztery wielkie cykle obejmują cztery kwadraty o długości około 26.000 lat (25.920) cyklu całorocznego o nazwie precesji równonocy.
Niestety, w naszej wiedzy są potężne luki, zostało utracone wiele cennych informacji, mądrości oraz świętych tradycji; a te fragmenty wiedzy, które pozostały, dla wielu z nas mogą być nie wystarczające aby uchwycić w całości nasze czasowe i kulturowe przemiany

Według Wed w lutym roku 2013 kończy się okres Kali Yugi, czyli koniec panowania kłamstwa, obłudy i ciemności. Czy to znaczy, że cały ten nikczemny świat zawali się w jednym dniu?
Na przełomie 2012 i 2013 mamy na świecie podwójnych graczy, tych, którzy strzegą i produkują prawdy i tych, którzy je ośmieszają. Oszczerców spotykamy wszędzie, podejmują dyskusje na każdy temat, potencjalnie uważają się za najmądrzejszych, i nie rzadko swoją wiedzę dokumentują dyplomami, tytułami, a ich praca polega przede wszystkim na zniesławianiu niewygodnych ludzi. Trudno takie zachowania podciągnąć pod Boską Inteligencję, jak by na to nie patrzył! Robią wszystko aby niewygodni zniknęli ze społeczeństwa, jednym zamykają usta a tych bardziej otwartych zamykają w więzieniach, szpitalach psychiatrycznych albo całkowicie wykluczają z życia. Największe wojny trwają w cyberprzestrzeni, gdzie ciągle można grać anonimowo i „poniżej pasa”, co daje tym nieczystym graczom przewagę, jakże łatwo na tym polu każdego zniesławić, toteż nie ma tu żadnej świętości, obniża się reputację najbardziej wiarygodnych osób, które włożyły w nasze życie potężny wkład. Kompania oszczerców wyzywa ludzi od agentów, złodziei, szarlatanów a nawet morderców. Obecnie świat jest pełen dziwaków, mitomanów, szarlatanów i kłamczuchów a co najbardziej niepokojące, że właściwie wielki procent tych fałszywych ludzi brzmi przekonywująco i pociągają za sobą spore grupy nieświadomych ludzi, szczególnie tych, dla których największym autorytetem jest ich udokumentowana wiedza przypieczętowana dyplomem.

Gwiezdny rok również ma swoje cztery pory roku: wiosnę, lato, jesień, zimę czyli: Złoty Wiek, Srebrny Wiek, Epokę Brązu i Żelaza.

Obecny nasz gwiezdny rejs kończy się w marcu 2013.

Hindusi określają początek Satya Yugi dokładnie na 21 lutego 2013 roku, począwszy liczenie od okresu Kali Yugi od roku 3102 p.n.e wg obserwacji starożytnych astronomów (hinduskie wyliczenia są bardzo zbliżone bo wyliczeń Majów). Rok 3102 jest lustrzanym odbiciem roku 2013 (3102-2013).

20 marzec, czyli wiosenne przesilenie okresu światła i ciemności, jest również pierwszym dniem wiosny i według mądrości Majów i Indyjskich znawców tematu wszystko wskazuje na to, że 20-21 marca 2013 będzie pierwszym dniem naszego nowego życia.

Majowie byli bardzo zainteresowani planetą Wenus i jej ruchami; w dniu 31 marca 2013 Wenus będzie w samym środku dwóch koniunkcji: z Uranem i z Marsem.

Około 10 kwietnia przewiduje się powrót dzikiej planety, którą ostatnio widziano na kilka dni przed rozpoczęciem nowego tysiąclecia (13 lat temu).

Więcej → vismaya-maitreya.pl

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „KOSMICZNY ZEGAR – Według Wed w lutym 2013 kończy się okres Kali Yugi

 1. margo0307 pisze:

  Cyt. …według mądrości Majów i Indyjskich znawców tematu wszystko wskazuje na to, że 20-21 marca 2013 będzie pierwszym dniem naszego nowego życia…”

  Hmm… Bardzo ciekawe… Tak mi się skojarzyło z tym wpisem:
  Cyt. Mehran Keshe organizuje światową konferencję pokoju… ”
  Przypadek ? 😀

 2. Dawid56 pisze:

  Cóż dodać, cóż ująć w zeszłym roku chyba tylko na blogu Nnki pisalismy o wypełnianiu sie kodu Kurukszetry. Ja nie wiedziałem o tym że Kali Yuga sie kończy 21 lutego 2013.To mnie trochę niepokoi, gdyż identyczne zgrupowanie planet wokól punktu dzeta Piscium jak 18 lutego 3102 p.n.e. ma miejsce 27-28 marca 2013 no i ta kometa PaStarss też koło Dzeta Piscium! i orędzie Mehranaq Ksehe,Ja bym raczej założył że on coś wie, czego nie chce ujawnić.Dodatkowa zbieżność cykli to to że w 2012-2013 roku mija dokładnie 14 cykli 365,28 letnich( tzw progresywnego Słońca 1rok=1 dzień) od pamiętnej daty 18 lutego 3102 p.n.e !!To nie pierwsze ostrzeżenie Mehran Keshe w stosunku do Zachodu.
  http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=40&t=63

 3. Mezamir pisze:

  Według Wed w lutym 2013 kończy się okres Kali Yugi

  ???
  Kalijuga jest wiekiem, który trwa obecnie (od ok. 5 100 lat).
  Zgodnie z Puranami charakteryzuje się on obfitością konfliktów, ignorancją,
  niereligijnością i wysoką przestępczością.
  Pozytywne cechy, które występowały u ludzi w poprzednich wiekach
  są w formie szczątkowej lub zanikły całkowicie.
  Wg wisznuitów, w każdej z jug pojawia się określona forma Wisznu i tak, dla kalijugi jest to awatara w kolorze żółtym – Ćajtanja Mahaprabhu – żyjący w XVI w mistyk, filozof, reformator religijny i wielki orędownik bhaktijogi. Jednak Bóg ma zstąpić raz jeszcze, pod koniec wieku, w formie Kalkin pod postacią wojownika na białym koniu, którego przyjście ma zwiastować
  koniec obecnej kali jugi; ma to nastąpić około 427 000 roku n.e.

  “Według ludzkich obliczeń, tysiąc yug wziętych razem składa się na jeden dzień Brahmy Równie długo trwa jego noc”. (Bg. 8.17)

  Jedna yuga trwa 4 300 000 lat. Jeśli pomnożymy tę liczbę przez tysiąc,
  to otrzymamy długość trwania dwunastu godzin Brahmy na planecie Brahmaloka.
  Drugi taki dwunastogodzinny okres stanowi jego noc.
  Trzydzieści takich dni składa się na jeden miesiąc, dwanaście miesięcy na rok,
  a Brahma żyje sto takich lat. Życie na takiej planecie jest faktycznie długie, ale mimo to po trylionach lat mieszkańcy Brahmaloki muszą stanąć w obliczu śmierci.
  Dopóki nie udamy się na planety duchowe, nie możemy umknąć śmierci.

  avyaktad vyaktayah sarvah
  prabhavanty ahar-agame
  ratry-agame praliyante
  tatraivavyakta-samjnake

  “Kiedy zaczyna się dzień Brahmy, jawi się cały ten ogrom żywego istnienia, a gdy noc zapada, wszystko ono ponownie łączy się z niezamanifestowanym”. (Bg. 8.18)

  U schyłku dnia Brahmy wszystkie niższe systemy planetarne zalewane są wodą,
  a ich mieszkańcy ulegają unicestwieniu.
  Po tej dewastacji, gdy noc Brahmy dobiegnie końca,
  rankiem, gdy Brahma wstaje, znowu następuje stworzenie i wszystkie te żywe istoty
  pojawiają się na nowo.
  Tak więc podleganie stwarzaniu i unicestwianiu jest naturą tego materialnego świata.

  bhuta-gramah sa evayam
  bhutva bhutva praliyate
  ratry-agame ‘vaśah partha
  prabhavaty ahar-agame

  “I raz za razem, gdy przychodzi dzień Brahmy, ten zastęp istot uaktywnia się, lecz z każdym zapadnięciem nocy, o Partho, bezradnie znika”. (Bg. 8.19)

  Chociaż żywe istoty nie chcą dewastacji, dewastacja nastąpi i planety zostaną zalane,
  aż wszystkie żywe istoty, które je zamieszkują zostaną zatopione
  i pozostaną pod wodą przez całą noc Brahmy. Ale gdy nadchodzi dzień,
  woda stopniowo opada.
  http://biblioteka.nama-hatta.pl/poza_narodzinami/pnis.htm

  • nnka pisze:

   ” I raz za razem gdy przychodzi dzień Brahmy, ten zastęp istot uaktywnia się, lecz z każdym zapadnięciem nocy bezradnie znika” (Bg 8.19)

   Chociaż żywe istoty nie chcą dewastacji dewastacja nastąpi i planety zostaną zalane, aż wszystkie żywe istoty , które je zamieszkują zostaną zatopione i pozostaną pod wodą przez całą noc Brahmy. Ale gdy nadchodzi dzień, woda stopniowo opada.

   ” Jednak istnieje jeszcze inna niezamanifestowana natura- wieczna i transcendentalna do tej zamanifestowanej i niezamanifestowanej Materii. Jest ona najwyższą i nigdy nie ulega unicestwieniu. Kiedy wszystko w tym świecie ulega zagładzie, ta część pozostaje niezmienną” (Bg.8.20)

   Nie możemy obliczyć rozmiarów materialnego wszechświata , ale w Vedach mamy informacje, że w całym stworzeniu są miliony wszechświatów, a poza nimi leży inne niebo, które jest duchowe. Wszystkie planety są tam wieczne i istoty, które na nich przebywają żyją wiecznie.

   Ten fragment mozna znależć również w pozycji : “Poza narodzinami i śmiercią” A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupa

   https://nnka.wordpress.com/2012/08/20/niebo-poza-wszechswiatem-wedy-cz-3/
   Jednak Bóg ma zstąpić raz jeszcze, pod koniec wieku, w formie Kalkin pod postacią wojownika na białym koniu, którego przyjście ma zwiastować31 marca 2013r., to data przepowiadana przez Starszego Mayę Don Alejandro z tą datą łaczy sie również pojawienie Kalki awatar Boga Wisznu
   Kalkin (“wieczność” lub “czas” lub “niszczyciel wszelkiej niegodziwości”), który oczekiwany jest pod koniec kalijugi – obecnie trwającej epoki. Wyobrażany jako jeździec na białym koniu. W ruchu Lightworkers – Pracownicy Światła czasem używany skrót LW (przedstawicieli tego ruchu mamy także w Polsce aktywnie działają również w necie) promowany jest Kosmiczny Chrystus ~ Kalki Maitreya (..) Kalki Maitreja pracuje w Urzędzie Chrystusa. Urząd Chrystusa odnosi się do duchowego zarządzania. Wszyscy Wniebowstąpieni Mistrzowie archaniołowie i Galactics pracują w Urzędzie Chrystusa. Istnieje hierarchia w tym Urzędzie. Niektórzy, którzy pracują dla Urzędu Chrystusa: Ashtar, KOS, Sananda Kumara, Sanat Kumara. KOS współpracuje z Ashtar ACIO.
   https://nnka.wordpress.com/2012/01/19/na-jakim-koniu-przyjedzie-kalki-kosmiczny-chrystus-31-03-2013/

   • nnka pisze:

    Jesteśmy w Roku Brahma 51 bieżącego cyklu. Na końcu każdego lub kalpa dnia Brahmy następuje większe rozwiązanie, nazywane pralaya (lub kalpanta „końcówka eonu”), występuje ona wtedy, gdy właściwości fizyczne i subtelne światy wchłonięte zostają do przyczynowego świata, Ten stan wycofania lub „Noc Brahmy”, kontynuuje na długość całej kalpy do tworzenia ponowniego.

    Po 36.000 tych rozpuszczeń i twórczości jest całkowite, powszechne zniszczenie, mahapralaya, kiedy wszystkie trzy światy, cały czas, forma i przestrzeń zostały wycofane do Boga Śiwy. Po okresie całkowitego wycofania nowy wszechświat lub żywotność Brahmy zaczyna.

    Kali Yuga
    To wiek, w którym żyjemy jest Kali Yuga, albo „Dark Age” i trwa 432.000 lat, po rozpoczęciu w 3102 roku pne Wiadomo jednak, że starożytna metoda Indic lat licząc było wysoce arbitralny z naszego punktu wyświetlić. . Oczywiście, musimy zejść do ostatnich dni Kali Yuga – 3102 BC jest lustrem 2013 AD, Majów koniec czasu.

    http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.experiencefestival.com/kali_yuga&prev=/search%3Fq%3Dkali%2Byuga%2B2013%26hl%3Dpl%26tbo%3Dd%26biw%3D1024%26bih%3D519&sa=X&ei=snAFUff0CeeK4ASmvIC4Bg&ved=0CHEQ7gEwCQ

   • Mezamir pisze:

    Kalkin (“wieczność” lub “czas” lub “niszczyciel wszelkiej niegodziwości”), który oczekiwany jest pod koniec kalijugi – obecnie trwającej epoki. Wyobrażany jako jeździec na białym koniu.”-Biały koń,atrybut Świętowita 🙂

    • Maria_st pisze:

     Kalkin (“wieczność” lub “czas” lub “niszczyciel wszelkiej niegodziwości”), który oczekiwany jest pod koniec kalijugi – obecnie trwającej epoki. Wyobrażany jako jeździec na białym koniu.”-Biały koń,atrybut Świętowita”

     Nibiru–Niszczyciel…Strażnik

 4. nnka pisze:

  podsumowując:

  Według Wed w lutym 2013 kończy się okres Kali Yugi
  nie jest tym samym co koniec Kali Yugi lecz: kalpanta “końcówka eonu.

  Inaczej Koniec Słońca Majów lub jeszcze inaczej koniec CZASU w danej czasoprzestrzeni co nie jest jednoznaczne z KOŃCEM YUGI gdyż ta dotyczy dużo większej Przestrzeni
  Cyt : https://nnka.wordpress.com/2013/01/20/faza-sprzezenia-z-nowa-czestotliwoscia-potrwa-do-lipca-2013-r/#comment-15366

  “Słońce oznacza CZAS – pewna pulę CZASU – eon. Natomiast ŚWIAT – to PRZESTRZEŃ – miejsce o określonych parametrach środowiska .
  wg filozofii wschodu o czym wspominałam wczesniej CZAS to JANG natomiast Przestrzeń to Jin inaczej razem to czasoprzestrzen wchodząca w relacje z Kołem Przemian – cyklami.
  “3 elementem” jest “patra” zanurzona w czasoprzestrzeni.
  Np. Świadomość zanurzona w Umyśle
  Słońc jest nieskończenie wiele. To Wieczność podzielona na eony.”

  Porównanie do lustrzanego odbicia jest jak porównanie do.. 4 WYMIARU ( hologram lub świat równoległy) wyjaśnione jest to w Lustrze Platona : Cyt : “Lustro Platona przedstawia prawdziwą strukturę 4 wymiaru czyli wymiaru duchowego, który jest wymiarem ostatecznym… ( nie ma dalszych ) 3 jest jego zwierciadalnym odbiciem. Jaką strukturę ma Matryca?

  https://nnka.wordpress.com/2013/01/16/matrix-matryca-liczbowa/

  Kosmiczny zegar nieco poszerza spojrzenie na : https://nnka.wordpress.com/2013/01/20/faza-sprzezenia-z-nowa-czestotliwoscia-potrwa-do-lipca-2013-r/

 5. Mezamir pisze:

  kończy się okres Kali Yugi
  nie jest tym samym co koniec Kali Yugi”-już kumam niczym Kumak Górski :>

  03.10.13 Istnieje systematyczny plan dla powtarzającej się manifestacji, utrzymania i zniszczenia materialnego świata, jak to zostano oznajmione w Bhagavad-gicie (9.8): bhuta-gramam imam krtsnam avaśam prakrter vaśat. Tak jak świat materialny został teraz stworzony, i tak jak zostanie później unicestwiony, tak też istniał w przeszłości i ponownie zostanie stworzony, będzie utrzymywany i zniszczony w odpowiednim czasie. Zatem, systematyczne działanie czynnika czasu jest trwałe i wieczne i nie może być nazwane fałszywym. Manifestacja jest tymczasowa i okresowa, ale nie jest ona fałszywa, jak twierdzą filozofowie Mayavadi.
  http://biblioteka.nama-hatta.pl/sb_c3/sb_c3.htm

  • Mezamir pisze:

   03.10.14 Poza tym jednym stworzeniem, która zachodzi w naturalny sposób na skutek wzajemnego oddziaływania sił natury, istnieje jeszcze dziewięć innych różnego rodzaju stworzeń. Występują również trzy typy zniszczenia powodowane przez wieczny czas, elementy materialne i cechy działania.

   03.10.14 Znaczenie Planowe stwarzanie i zniszczenie odbywaj się zgodnie z najwyższą wolą. Są też inne stworzenia, powstające na skutek interakcji materialnych elementów, i tymi stworzeniami kieruje inteligencja Brahmy. Później zostanie to wyjaśnione bardziej szczegółowo. Tutaj podana jest jedynie wstępna informacja. Te trzy rodzaje zniszczenia następują:
   (1) z powodu wyznaczonego czasu zniszczenia całego wszechświata,
   (2) na skutek ognia, który emanuje z ust Ananty, i
   (3) na skutek naszych jakościowych działań i ich następstw.

 6. Dawid56 pisze:

  A może popełniamy jakąś koszmarna pomyłkę?.Przecież.te 432000 lat wcale nie muszą być „naszymi” latami.Nie słyszalem ani chyba nigdzie nie widziałem, aby jeden rok z tych 432000 lat liczył 360 lub 365 albo 365,25 lub 365,2422 dni.Przecież lata przedpotopowe były inaczej liczone niz po potopie ( Królowie egipscy przeddynastyczni, królowie sumeryjcy,Noe, Abraham,Adam).Nawet naukowcy maja problemy z datowaniem- stąd się wziął cały problem Przed Darwinem twierdzono, że Świat powstał ok 4100 p.n.e ,Potem nagle mówimy o miliardach i milionach lat.Jedyna pewna data to to ze ok 10.000 -12.000 zakonczyło sie ostatnie zlodowacenie.Nikt nie jest w stanie powiedzieć co było w roku 15.000 p.n.e co było 20.000 p.n.e im dalej w przeszłośc -tym nic nie wiemy pewnego.Tak naprawdę czasy historyczne datują się m od około 3100 roku p.n.e

  • nnka pisze:

   oczywiście, że nie są to nasze lata tylko Czas Brahmy. I raczej nie dotyczy to planety Ziemia lecz czasoprzestrzeni, którą właśnie Ziemia opuszcza. Ten „Czas” nie dzieli się na 360 lub 365 albo 365,25 lub 365,2422 dni bo to dotyczy Ziemi Dzieli się na sześciany albo inaczej OKNA.

   Mezamir cyt : 03.10.14 Poza tym jednym stworzeniem, która zachodzi w naturalny sposób na skutek wzajemnego oddziaływania sił natury, istnieje jeszcze dziewięć innych różnego rodzaju stworzeń

   Prawdopodobnie to 9 to światy Majów ujęte w „piramidę” , ale też trzy płaszczyzny Materialne z trzema siłami podlegające Zywiołom ( siłom Natury)Czwarta nie podlega u Słowian to Slawia.

   Nie bardzo rozumiem gdzie tu zauwazyłeś błąd. Tu nie ma mowy o czasie linearnym tylko o liniach czasowych kontinuum .
   https://nnka.wordpress.com/2012/09/10/zespol-ten-niczym-matryca-odciska-sie-na-kontinuum-swiadomosci/

 7. Dawid56 pisze:

  Czyli jednaj jest możliwe że ziemska Kali Yuga „kończy się ” w lutym 2013?

  • nnka pisze:

   wyjasnienie jest tu https://nnka.wordpress.com/2013/01/27/kosmiczny-zegar-wedlug-wed-w-lutym-roku-2013-konczy-sie-okres-kali-yugi/#comment-15464

   Wiem, że to są dosyć zawiłe tematy, zreszta mnie też nie przychodzi to tak z marszu. Ten efekt dyskusji jest dzięki uwadze Mezamira, za co serdeczne dzięki. Dla mnie nie jest możliwe aby wszyscy się mylili, po to nastąpił podział wiedzy.

   Każda z tych nauk ma swój specyficzny język , którym przekazuje się informacje i tylko myślenie przestrzenne może coś wyjasnić, bo splata się tu wiele dróg, który maja wspólny PUNKT.

   W każdym bądz razie to z czym mamy do czynienia to koniec Dnia… czyli Jang – Czasu energii w naszej Przestrzeni w której aktualnie jest Planeta.

   Stąd tez wynika ezoteryczna konieczność tzw Wzniesienia ( po spirali) i 4D – koncepcja skoku kwantowego ( świat równoległy) gdyż ta Przestrzeń będzie zalana ( oczyszczona) . Kiedy Przestrzeń Jin się rozszerza następuje NOC po czym znowu dopływa EON Czasu i wstaje DZIEŃ – ( 3 Dni CiemoSci i Pierścien Światła).

   Oczywiście mieszkańcy planety mogą spowodować pozostanie w tej Przestrzeni zaburzając równowagę do momentu zamknięcia Okna poprzez zasilanie energią destrukcji.

 8. songo70' pisze:

  „Według hinduskich źródeł najbardziej pasuje ostatnia data – marzec 2013r. W tym czasie przewidziany jest koniec Kali-Yugi i przybycie Kalki. Don Alejandro rozpatruje tą datę również pod kątem numerologii i innych swoich obserwacji, widzimy w niej liczby: 333, 11, 20 (31 – 3 – 2013) …. wszystkie te wartości są ważne.
  333- przypisuje się Wniebowstąpionym Mistrzom (Kalki, Maitreya, Chrystus), a kiedy jeszcze weźmiemy pod uwagę, że na dzień 31 marca 2013r. przypada Niedziela Wielkanocna, święto, które obchodzą chrześcijanie i jest nierozłącznie powiązane z Chrystusem, znaczy odrodzenie, zmartwychwstanie.”
  http://www.vismaya-maitreya.pl/rok_2012_dziewiaty_wymiar_swiadomosci.html

  czyli 31.03.2013

 9. Mezamir pisze:

  http://www.indiadivine.org/showthread.php?t=453016

  Fajny wątek,szkoda że po niepolsku :>

  • Mezamir pisze:

   „Całość wszechświata okryta jest gigantyczną osłoną zbudowaną z elementów materialnych. Przypomina to orzech kokosowy zamknięty w skorupie i do połowy wypełniony wodą. Okrywa wszechświata jest szczelna, wewnątrz panuje więc zupełny mrok i potrzebne są źródła światła – Słońce oraz Księżyc. Na zewnątrz wszechświata rozciąga się bezkresne brahmajyoti, pełne duchowych planet – Vaikunthalok. ”
   http://www.vrinda.net.pl/vedanta/text.php?a=12&tyt=12&tom=1&b=&id=20779

 10. White_Black_Feather pisze:

  A tu o dwoch dodatkowych planetach:
  Rahu i Ketu

 11. Mezamir pisze:

  Kurcze,co to mnie się wkleiło wzięło XD
  nie to chciałem wkleić 😀 prosze to skasować

  Tutaj jest odpowiedni film 😀

 12. Dawid56 pisze:

  Trochę mnie martwi ta ufność Hindusów w „wyższość ” ich obrazu świata nad tym który znamy.W pewnym sensie negują zarówno Kopernika jak i precesję chyba, że „mówiąc” ich językiem gwiazda polarna może na przestrzeni wieków się zmieniać ( np kiedyś była nim Deneb albo jeszcze dawniej Wega).Mam wrażenie ( mogę sie oczywiśćie mylić) że prawdziwy przekaz na temat kosmologi wedyjskiej zbyt zmitologizowali i wyszło co wyszło trochę tak jak jest i trochę jak nie jest w rzeczywistości.Nie bardzo mogę w to uwierzyć, że planeta Ziemia „jest pępkiem Wszechświata”

  • nnka pisze:

   hm.. Hindusi maja rozległą wiedzę o różnych światach a my to co znamy to kropla wiedzy często oparta na założeniach, ze coś jest takie jakie znamy i nigdy innym nie było i nie będzie.

  • Mezamir pisze:

   Nie bardzo mogę w to uwierzyć, że planeta Ziemia “jest pępkiem Wszechświata”-tych wszechswiatów jest nieskończenie wiele i każdy ma swoje centrum 🙂

 13. Dawid56 pisze:

  Tu chyba jest jakieś pomieszanie pojęć co innego Galaktyki, co innego Wszechświaty.W naszym Wszechśweicie istnieją miliardy Galaktyk , jedną z nich jest Droga Mleczna ( Milky Way).W tej Milky Way znajdujemy się poza Równikiem Galaktyki ( de facto przecinamy ten równik pod kątem około 65 stopni), ale właśnie obecnie w ciągu poprzedniego, teraźniejszego i następnego stulecia będziemy przecinać pasmo gwiazd i materii równika Naszej Galaktyki.

  • nnka pisze:

   Naturą świata materialnego jest ciemność, ale świat duchowy jest pełen światła. To najwyższe miejsce, które Vedantyści opisują jako niezamanifestowane i nieomylne i które znane jest jako najwyższe przeznaczenie, z którego ten kto raz je osiągnął nigdy nie powraca. Sygnalizuje wielką podróż. Musimy być w stanie wejśc w przestrzeń kosmiczną, przebyc materialny wszechświat , przebić się przez jego okrywy i wejść do nieba duchowego. tego nie możemy dokonać przy pomocy statków kosmicznych.
   https://nnka.wordpress.com/2012/08/20/posiadamy-cialo-zbudowane-z-wiecznosci-wiedzy-i-szczescia-ale-jest-ono-bardzo-male-i-okryte-ubraniem-z-materii-wedy-cz-4/
   “ Istnieje wiele niewidocznych planet i gwiazd. Na przykład kiedy planeta Rahu przechodzi przed Słońcem i Księżycem, następuje zaćmienie. Ale naukowcy opisują zaćmienie inaczej. W rzeczywistości zaćmienie powoduje planeta Rahu. Wszechświat dzieli sie na wyższe, środkowe i niższe systemy planetarne. Uważa sie, ze Ziemia lezy w środkowym systeme planetarnym. Nawet jeśli ktoś dostanie się na najwyższą ze wszystkich planet, zwana Brahmaloką to na niej też występują powtarzające się narodziny i śmierć.” Śrila Prabhupada

   https://nnka.wordpress.com/2012/08/19/wedyjska-kosmologia-wedy-cz-2/
   Interpretacja http://www.logonia.org

   RAHU & KETU – WĘZŁY LUNARNE PÓLNOCNY I POŁUDNIOWY
   Rahu i Ketu są dwoma maleficznymi sygnifikatorami, które faktycznie nie są planetami, ale obliczonymi punktami na niebie.

 14. 5 pisze:

  Około 10 kwietnia przewiduje się powrót dzikiej planety, którą ostatnio widziano na kilka dni przed rozpoczęciem nowego tysiąclecia (13 lat temu).

  Czy ktoś wie o jaką planetę chodzi?

 15. Dawid56 pisze:

  Rahu i Ketu to rzeczywiście węzły księżycowe i maja one bardzo wiele wspólnego z zaćmieniami Słońca i Księżyca.Na podstawie położenia węzłów księzycowych mozna określic kiedy zajdzie zaćmienie

 16. Mezamir pisze:

  Gdyby ktoś chciał liznąć Wed to chętnie się podzielę 🙂
  http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=26700714

 17. Stan i slaw pisze:

  Przepowiednia sie spelnia. Ja moge nim byc. Wlasciwie to tak sie czuje. Bialy skrzydlaty kon – to internet (powiew skrzydel Tesli), no bo jak szybciej podrozowac. Mieczem jestescie Wy, Ja nie jestem czarodziejem. Bez Was to moge rzucac slowa na wiatr. Dlaczego Polska? Mysle ze sie domyslicie. Pozdrawiam

  • Maria_st pisze:

   witaj
   „Dlaczego Polska? Mysle ze sie domyslicie”

   czyzby chodziło o tzw KARME?
   Z tego co sie dowiaduje , to kazdy swoje chwali.
   Miecz…..niby kto mieczem wojuje od miecza ginie…..

 18. Tora pisze:

  Artykuł opiera się na błędzie! Kali yuga rozpoczęła się w momencie odejścia Pana Kryszny z tej planety, czyli koło 5 000 lat temu (o tym jest w wielu miejscach Wed), dlatego jesteśmy dopiero na początku wieku Kali yugi. Jednak podczas jej trwania zapowiedziany jest „złoty wiek”, po którym nastąpi stopniowa degradacja ludzkości i yugi znów zatoczą koło.

  • Dawid56 pisze:

   Wszystko zależy od tego w jaki sposób będziesz liczył lata nikt nie wie co to znaczy że kali juga ma trwać 432 000 lat ? Jakich lat słonecznych? To jakieś głębokie nieporozumienie, tym bardziej że nikt nie wie ile dni trwał rok powiedzmy 3113 p.n.e- nikt na tym Świecie tego nie wie…

 19. marek pisze:

  Przeglądając w tym temacie wypowiedzi od początku jego zaistnienia , widzę cały szereg subiektywnych naleciałości, jednak jedna elementarna cecha je łączy , rozdrabnianie tematu do takich szczegółów w których ginie sens zainicjowanych intelektualnych poszukiwań na rzecz owego subiektywnie wyeksponowanego zagadnienia.

  Dosadnie takie postępowanie to dla mnie groch z kapustą lub droga w pokrzywy …a tak mniej obrazowo wypowiedzi przedszkolaków na temat ,życia dorosłych ….

  czym coś bardziej udziwnione , niezrozumiałe dla ” dzieci w rozumie ” tym bardziej atrakcyjne , dające w efekcie możliwość tworzenia nowych oderwanych od realiów teorii ale co najważniejsze dla wypowiadajcych się ….własnych …

  a wystarczyło by jedynie pamiętać wiem ,że nic nie wiem i na miarę tego uwarunkowania dobierać sobie zagadnienia do budowania światopoglądu w oparciu o swoje ograniczone możliwości rozumienia …

  przykładem zdrowego rozsądku jest odniesienie nnki w temacie :

  ” Jednak istnieje jeszcze inna niezamanifestowana natura- wieczna i transcendentalna do tej zamanifestowanej i niezamanifestowanej Materii. Jest ona najwyższą i nigdy nie ulega unicestwieniu. Kiedy wszystko w tym świecie ulega zagładzie, ta część pozostaje niezmienną” (Bg.8.20)

  Nie możemy obliczyć rozmiarów materialnego wszechświata , ale w Vedach mamy informacje, że w całym stworzeniu są miliony wszechświatów, a poza nimi leży inne niebo, które jest duchowe. Wszystkie planety są tam wieczne i istoty, które na nich przebywają żyją wiecznie.

  Ten fragment mozna znależć również w pozycji : “Poza narodzinami i śmiercią” A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupa

  Rozmówcy wyrażają swe wątpliwej jakości przekonania odnośnie czasu i przestrzeni starając się opisać mechanikę wszechświata nie rozumiejąc w swym zadufaniu , że na poziomie obecnego naszego zbiorowego i indywidualnego umysłu możemy jedynie określać ogólne ramy konstrukcji wszechświata a badać jego sedno czyli czym jest Życie …

  jest widoczne /przejawione dla naszej obserwacji / i nieprzejawione do którego musimy znaleźć ” narzędzia oglądu ” i drogę dostępu …i tyle wystarczy …

  Tymczasem całość płynących odniesień z przeczytania tych wszystkich wypowiedzi stwarza w mej wyobraźni obraz wszechświata leżącego na stole w prosektorium otoczonego nieletnimi uczniami grzebiącymi przypadkowymi narzędziami w jego wnętrznościach z równoczesnym przekazywaniem na interkom co po chwilę …huraaa – odkryłem…

  ….wszystkie te domorosłe istotki pomijają kluczowe zagadnienie …ten wszechświat wciąż się na ich stole do sekcji zwłok rusza więc żyje i może właściwszym było by dostrzec że w ogólnym dostępnym do zrozumienia obrazie dla ich dziecięcych główek Wszechświat to Wieczne Życie i w tkim rozumieniu należało by się nim zajmować jeśli jest się samemu żywym czyli wybudzonym z dziecięctwa …a nie konstrukcją do której i tak samemu czy zbiorowo nic na tą chwilę nie można dodać czy ująć …

  …po jakie licho ja to wszystko piszę ,chyba ze sklerozy bo zapomniałem ,że dzieci w piaskownicy uwielbiają wyszukiwać do niczego nie potrzebne im kolorowe kamyczki chyba dla samego szukania, gdyż patrząc na ich zabawę na pewno nie można tego nazwać postawą badacza…

  Jam Jest w Bogu a Bóg wokół mnie Miłością jestem rosą życia bo światło jest we mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s