Dziennik gajowego Maruchy

Polacy są drugim najszybciej starzejącym się narodem świata. W 2060 roku na 100 osób w wieku produkcyjnym będziemy mieli aż 65 emerytów. Gorzej będzie tylko w Japonii – wynika z najnowszej długoterminowej prognozy OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju).

Jakie to będzie miało konsekwencje? Po pierwsze, trzeba się przygotować na to, że na wielu z nas, zwłaszcza aktualni 20-30-latkowie przejdą na emeryturę nie w wieku 67 lat, a prawdopodobnie może nawet po skończeniu 70 lat lub później. To dlatego, że z jednej strony będziemy żyli dłużej, z drugiej po prostu nie będzie miał kto na nas pracować. Z tym wiąże się kolejny problem. W obecnym, nawet zreformowanym systemie, nasze przyszłe emerytury będą jeszcze skromniejsze niż teraz. Problemem są także zaległości rządu w przygotowaniu ustaw, które mogłyby te emerytury podnieść.

Ponadto dziura w państwowym ZUS ma być znacznie większa niż zakładano. W przyszłym roku w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych zabraknie 67 mld zł…

View original post 83 słowa więcej

Ten wpis został opublikowany w kategorii .. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „

 1. Maria_st pisze:

  A może to pokolenie zalapie sie na niesmiertelnośc i problem beda miec z glowy ?

 2. margo0307 pisze:

  Nnka zlituj się 😦
  Nie było ładniejszego widoku… Przecież to katusze 😦

 3. anula pisze:

  Gdzie są nasze pieniądze, które co miesiąc oddajemy ZUS-owi? Choć rząd głośno o tym nie mówi, sytuacja ZUS wygląda fatalnie!

  Rząd najpierw planował pożyczyć ZUS 4,5 mld zł, potem podwyższył tę kwotę do 6 mld, a podczas prac nad budżetem w Senacie minister finansów Jacek Rostowski (62 l.) wnioskował o 12 mld zł. W ZUS jest aż taka dziura? Co z emeryturami? Starczy na nie?

  http://emerytury.wp.pl/kat,7531,title,ZUS-bankrutem-Nie-mamy-dobrych-wiesci-dla-emerytow,wid,15262577,wiadomosc.html?ticaid=1feb1&_ticrsn=5

  • Maria_st pisze:

   anula jak gdzie sa te pieniądze—–palace drogie sa, maja wiele komnat a slużba tez kosztuje…..niewolnicy niech tyraja…..
   A mnie sie pan tez podoba i nawet ” widze ” ze ma mała czapeczke na głowce, duze teraz panow co to maja czapeczki niewidki —— cóz jak im w głowe ” zimno „, moze sie przeciagów boja ?
   Oj przeciagi grożne sa…….nie czujesz a potem……tragedia..

 4. anula pisze:

  Mario młodzi ludzie nie mają już tu perspektyw. Niz demograficzny nas wykończy. Ja sobie nie wyobrażam jaką pracę mogłabym solidnie wykonywać w wieku 70 lat. Sekretarki? Księgowej? Kasjerki?
  Ludzie w tym wieku mają już prawa do odpoczynku. No chyba, że będziemy coraz młodsi.

  To jest bomba z samozapłonem, bo wielu emerytów pomaga dzieciom. Patowa sytuacja za 10 lat.
  Wczoraj patrzyłam na informacje jesteśmy 2 na świecie starzejacym sie najszybciej społeczeństwem. Pierwszym jest Japonia. DRUGIM! POLACY TO WYMIERAJĄCY NARÓD!
  Potrzebne będą szpitale i ośrodki opieki. Za dużo szkól i przedszkoli. Japończyk widzi w tym biznes. A u nas? Masakra.

 5. Maria_st pisze:

  Ano anula…to PARODIA
  ABSURD

 6. c pisze:

  jestem aktualnie 20 – 30 latkiem i ani mi się śni pracować do śmierci ! : D to jest fikcja, czegoś takiego nie może być 🙂 długoterminowe prognozy są śmieszne, w ogóle nie biorą pod uwagę różnorodności zachodzących zjawisk. są martwe jak statystyka

 7. Dawid56 pisze:

  to typowe wrózenie z fusów – co będzie za 40 lat tego nikt z zyjących tu śmiertelnków na Planecie Ziemia nie wie.Wszystkie „krzywe” „wykresy” sa sporządzane zawsze przy pewnych załozeniach .Jesli założenia były błędne to to i wykresy są nic nie warte choć implikacja jest prawdziwa- tak mówi logika .”Logicznie” tylko w jednym wypadku implikacja jest fałszywa- gdy z prawdziwej przesłanki wyciagniemy błędny wniosek.

  • nnka pisze:

   hm
   Niz demograficzny to nie wróżenie z fusów. Wiek polskiego społeczeństwa w tej chwili to 30 lat tuż za tym niż ktory ten wiek będzie przesuwał w kierunku starzenia. A poniewaz system jest piramidalny niestety mamy tu odwrócona piramidę. Jesli nawet zostanie wprowadzona jakaś prorodzinna „cudowna” polityka motywująca do posiadania potomstwa, to nie sądzę aby młodzi ludzi nagle zajęli się podtrzymywaniem rodu polskiego i polskiej piramidy emerytalnej stojącej na czubku.
   W ten sposób pewnym radykalnym posunięciem byłoby otwarcie granic dla innych nacji i wprowadzenie nowych ustaw (i tak realizuje się plan) bądż też nowe technologie i robotyzacja ….

   Same emerytury to temat wtórny, a kazde rozwiązanie zadłużen to tylko rozwiązanie doraźne i powiekszanie problemów , z którymi młode pokolenie będzie musiało się uporać jako „spadkobiercy systemu”. I tu wg mnie wcale nie jest wazne czy pieniądze sa czy ich nie ma… zasadnicze pytaie brzmi: CO ZROBIC ABY MŁODE POKOLENIE NIE PŁACIŁO ZA BŁEDY EKONOMICZNE SWOICH RODZICÓW I DZIADKÓW?

   Z tym zagadnieniem również związane jest to co poruszył Mezamir tu czyli eutanazja i aborcja. https://nnka.wordpress.com/2013/01/17/z-dorota-krzyzanowska-o-duchowosci-czyli-tym-razem-o-sytuacji-po-21-grudnia-2012-roku/#comment-15118

   Ten temat to jeden z wrzodów

   • jojo pisze:

    „otwarcie granic dla innych nacji i wprowadzenie nowych ustaw ”
    O to starają się Żydzi

    „bądż też nowe technologie i robotyzacja …. ”
    Kryzys ekonomiczny może byc tu narzędziem kontroli wyżej wymienionego rozwiązania.

 8. Ktoś pisze:

  Pieniądze z ZUSu jak i innych piramidek są już dawno wyprowadzone z Polski. To, że się „martwią” oznacza iz boją się iż dla ich pociotków zabraknie kasiory z bierzących wpływów na pasożytowanie na koszt Polaków. A tu jeszcze kolejne miliony gardłują o sfinansowanie im powrotu do „macierzy” na kapo i inne obozowe szychy w nowym wydaniu KL Polen. Bo to iż plan rozdziobania Rzeczypospolitej na kolejną Strefę Niemiecką jak i Judeopolonie wciąż przyśpiesza i przyśpiesza to już nawet ślepy partyjny beton dostrzega. Choć pewnie nim zareaguje to go „nowonazistowscy repatrianci” pometkują i zagonią do pieczołowicie restaurowanych, za kase sponsorów Ostatecznego Wymordowania Słowian, obozów zagłady.

  • Maria_st pisze:

   No i tu sie z Ktosiem zgadzam—–taki sobie plan załozono wg mojego odbioru…..co nawet tu kiedys wkleilam o biało-niebieskich. / sen /…..dlaczego z hitlerowcami, dlaczego z hitlerowcami
   Wniosek ….
   Cały plan musi upaśc…..
   Jak nie przez ludzi to w sposób naturalny…..poprzez tzw kwiat zycia……Niszczyciela….
   I nawet lot poza Ziemie im nie pomoze…no chyba ,ze nabiorą mądrości i zrozumia ze Ziemia to planeta nauki……..
   Jak narazie bialo-niebieski nie znaczy nic dobrego…..
   Coż jesteśmy całościa…..

   • margo0307 pisze:

    Maria_st: No i tu sie z Ktosiem zgadzam..”
    No i ja też się tu z Ktosiem zgadzam 😀 Tyle że…
    Plan owszem jest realizowany – z żelazną konsekwencją i… tylko dziwi mnie dlaczego na forach tyle się pisze o tym planie – niby wszystko jasne – a jednak większość jest zdziwiona 😀 ???
    Natomiast co do upadku planu… tu już nie jestem taka pewna jak Maria_st…
    Mądrości bowiem można nabyć w wyniku doświadczeń a te – jak mi się wydaje – dopiero przed nami… Widać wyraźnie, że niczego się nie nauczyliśmy i nadal brniemy w stare schematy tak, jak napisała Nnka w którymś z wpisów: ” w nową erę w starych butach, z których wystaje słoma…”

   • Maria_st pisze:

    margo z tymi doswiadczeniami ….hmm……doświadczamy codziennie i ile juz wieków ?
    Ile cywilizacji wyginęlo i co one tez nie doświadczały ?
    a moze o cos innego chodzi na tej planecie……
    bo schemat jest wciąz ten sam…..
    Mama…tata…..syn…..
    dochodzimy do pewnego momentu…..
    sprawdzian……
    buummm
    i od nowa
    powielanie
    zastanawianie sie o co w tym wszystkim chodzi
    bummmm
    i a piąc od nowa……
    jakby płyta sie zacieła

   • Ktoś pisze:

    „Plan owszem jest realizowany – z żelazną konsekwencją i… tylko dziwi mnie dlaczego na forach tyle się pisze o tym planie – niby wszystko jasne – a jednak większość jest zdziwiona ” – bo działają wyumiane stereotypy. W tym przypadku jak niezgrabną safandułę można oskarżać o coś potwornego. O to spiskowanie za plecami. Przecież to portworność rzucania oszczerstw na „bogobojnego”
    człowieka.

    Ludzie zostali „nauczeni” iż ZŁO ma rogi, kostropaty nos, smierdzi siarką, ma miotłe, czarnego kota etc. Ludzie nie sa uczeni że ZŁO może ładnie pachnieć, mieć bajerancki wygląd, nauczać o ZŁU etc.

    Jaki jest publicznie prezentowany obraz żyda? Nic nie znaczący zgarbiony człowieczek o poczciwym wyglądzie, nie okazujący gniewu i coś tam piszącego w kajeciku czy czytającego z jakieś świętej księgi. To jest 99.99% wizerunków zydów w mediach jak są ucharakteryzowani wizualnie na żyda. Zero negatywnych emocji wiec jak „boże krówki” po resocjalizacji „antysemityzmem” w mediach dowiadują się o witaniu przez żydów „hitlerowców czy NKWD kwiatami”, o wydawaniu Polaków tymże to co się z takimi umysłami dzieje? Nastepuje szok i niedowierzanie. Typowa reakcja obronna – NIE TO NIE MOZLIWE. To przecież taki spokojny człowiek, obywatel, sąsiad był. Tylko gdzie niegdzie w jakiś niezaleznych produkcjach miga obraz żyda jako pasera, bandziora, fałszerza, kłamcy ale tez taki tyci tyci by sie nie narazić i zaraz maskowany obrazem wyrazisciejszym innych znienawidzonych nacji.

    I taka zabawa w oszukiwanie nie dotyczy tylko ich ale glównie i przede wszytkim tak żwanych „klas próżniaczych”. Bo tu jest największe przekłamania w obrazach królów co to „muchy nie skrzywdzą”. To jest powszechne PRANIE MÓZGU.

 9. dar pisze:

  Kochani kto z was wierzy w coś takiego jak emerytura??!!.Ja już kilka lat temu wyrzuciłem do śmieci moje wyliczenia emerytury przez Zus ,a książeczkę wojskową spaliłem i tyle.Energia uwolnienia była super.

 10. margo0307 pisze:

  „…zastanawianie sie o co w tym wszystkim chodzi
  bummmm
  i a piąc od nowa……
  jakby płyta sie zacieła”

  No właśnie … to zastanowienie się i danie sobie odpowiedzi 😀
  A ilu z nas wie o co w tym wszystkim chodzi ?
  😀
  Wskaż tylko 5 osób, które to wiedzą z Twojego otoczenia…?
  Obawiam się, że trudno będzie Tobie je znaleźć… 😦 Tak samo jak trudno mi jest …
  Może tak naprawdę to wszystkim o co innego chodzi ?
  A te słowa: „sprawdzian.. buuuum i od nowa” – moim zdaniem świadczą jedynie o tym, że lekcja nie została zaliczona …
  Może kiedyś ją zaliczymy czego życzę sobie i wszystkim nam 😀

 11. trans pisze:

  Zarówno cywilizacja Atlantydy, jak i Lemurii, była doskonale świadoma tego, że ludzkie ciała zostały pomyślane tak, by żyć bardzo długo. Okres życia trwał u nich około 500 lat zanim ciało zaczynało szwankować. Ich ciała były zbudowane dokładnie tak jak wasze, jednakże nie posiadali oni zakorzenionego przekonania mówiącego, że ich ciało ma się starzeć. Możemy powiedzieć, że obecnie średni okres życia zdrowego człowieka trwa w przybliżeniu 75 lat. Jest to czas zdecydowanie dłuższy niż nawet kilka wieków temu na waszym świecie, jednak to wciąż znacznie mniej w porównaniu do okresu kilkusetletniego. Wasze kolektywne przekonanie o tym, jak długo człowiek „powinien” żyć również ulega zmianie, bowiem uznajecie za fakt możliwy do zaakceptowania to, że okres życia wydłużył się dwukrotnie w stosunku do tego sprzed kilkuset lat i wasz okres życia wydłuża się z każdym kolejnym pokoleniem. Wielu stwierdzi, że to technologia i opieka zdrowotna pozwalają obecnie ludziom dłużej żyć, jednak my powiemy wam, że to zmiany w waszej percepcji oraz przekonaniach umożliwiły wam stworzenie tejże technologii i opieki zdrowotnej.

  Nadejdzie czas na waszym świecie, kiedy w ogóle nie będziecie się starzeć. Na razie powiemy tylko, że coraz więcej z was będzie żyło dłużej, o wiele dłużej niż ktokolwiek w waszej udokumentowanej historii. Dożywanie wieku 150 lat będzie po prostu normą w niedalekiej przyszłości. Na razie technologia i nauka będą kontynuować wspólną pracę na rzecz spowolnienia procesu starzenia, jednak wiedzcie, że to zbiorowy system przekonań napędza ten naukowy postęp, a nie odwrotnie. Wiedzcie, że z pewnością nadejdzie czas, kiedy sami będziecie w stanie zapobiegać procesowi starzenia się po prostu dzięki swym własnym przekonaniom.

 12. Maria_st pisze:

  wow wyglada na to ze wyrósl ze mnie pro–rok, bo co rok jestem lepsza…
  napisałam o niesmiertelności ja jaka sie moze zalapie to pokolenie i…ooooooo—może trafiłam a jak nie trafiłam to i tak dobrze—zanudzić by sie można bylo bedac niesmiertelnym, a tak to ciuchy sie zmienia i ile frajdy….raz król a raz żebrak
  I tak sobie skaczemy z kwiatka na kwiatek, tylko czemu pszczólkom nektar podbieramy i im zycia zabieramy…

 13. Dawid56 pisze:

  Ktosiu zapomniałeś o strefiewpływów rosyjskich przy tym „rozdziobaniu” Polski, chyba ze celowo to zrobiłeś.

  • Ktoś pisze:

   Rosyjskich per Rosjanie czy Rosyjskich per rosyjskojęzyczny desant syjonistyczno-bolszewicki jaki sie od lat odgraża zemsta za odpedzenie kopami od złoba?

   • Maria_st pisze:

    Ktoś ….no popatrz jak wiele imion ma EGO……ista, centryzm…dlatego wywala jako niebiesko-białe wybrane—szkoda ze wcześniej nie wyprane, oj żle z nami….wali nam na całego….wladza, zniewolenie / jednak li tylko siebie /, ataki i takie inne ptaki ….strach przed resetem coraz większy i EGO rośnie aż padnie pokonane.

 14. anula pisze:

  Ten rok będzie kluczowy dla naszych emerytur. Ważą się właśnie losy OFE. Eksperci coraz częściej przebąkują, by je w ogóle zlikwidować, a rząd szykuje się właśnie do kolejnego etapu reformy
  http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Emerytury-do-poprawki-Dostaniemy-grosze,wid,15265444,wiadomosc.html?ticaid=1fecf

 15. jojo pisze:

  Nnka napisała :”W ten sposób pewnym radykalnym posunięciem byłoby otwarcie granic dla innych nacji i wprowadzenie nowych ustaw (i tak realizuje się plan) bądż też nowe technologie i robotyzacja ….

  Same emerytury to temat wtórny, a kazde rozwiązanie zadłużen to tylko rozwiązanie doraźne i powiekszanie problemów , z którymi młode pokolenie będzie musiało się uporać jako “spadkobiercy systemu”. I tu wg mnie wcale nie jest wazne czy pieniądze sa czy ich nie ma… zasadnicze pytaie brzmi: CO ZROBIC ABY MŁODE POKOLENIE NIE PŁACIŁO ZA BŁEDY EKONOMICZNE SWOICH RODZICÓW I DZIADKÓW? ”

  Minister finansów w Japonii :znalazł wyjście! Zaszokował swoich rodaków, kiedy publicznie stwierdził, że starsi ludzie „powinny się pospieszyć i umrzeć” – donosi businessin­si­der.com.

  Zdaniem Taro Aso w ten sposób zaoszczędzą państwu wydatków na służbę
  72-letni polityk powiedział, że on sam wypełnił deklarację z zastrzeżeniem, aby nie podtrzymywać go sztucznie przy życiu. Później próbował wycofać się z tego zdania, twierdza, że mówił o swoich prywatnych oczekiwaniach.
  To nie pierwsze kontrowersyjna opinia, z której zasłynął Aso. Wywołał m.in. skandal mówiąc, że kraj odnoszący sukcesy to taki, w którym chcieliby żyć bogaci Żydzi.

  http://www.sfora.pl/Minister-finansow-starsi-powinni-umrzec-i-nie-obciazac-panstwa-a51732

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s