Przyznam, że ten temat od pewnego czasu uważam, jako wart przedyskutowania. Bo cokolwiek by nie napisać, faktem jest że wiedza o Naturze nie ma właściciela. Nie znaczy to, że pewne kręgi dążące do władzy nie popelniły wielu czynów mówiąc delikatnie niegodnych.

Nie mniej przedstawianie w podobny sposób ” widzenia energii” na obrazach, nie świadczy o tym że ich nie widziano, a jedynie powielono coś bez pokrycia.

Jeśli ja mam dłoń i Ty masz dłoń to czy równoczesne opisy jej przez nas dwoje  świadczyć będą o plagiacie?

blog polski

.

(Poniższy tekst podrzucił mi mailem Mezamir – opolczyk)

.

***

.

Fascynacja orientem i naśladownictwo nie byłoby niczym złym gdyby misjonarze/etnobójcy nie próbowali zawłaszczyć i przypisać sobie  osiągnięć innych kultur.
Katolicyzm/neojudaizm oraz pozostałe wykwity antyslawistycznego judaizmu,to kulty synkretyczne i eklektyczne
nie ma żadnych podstaw by uznawać którąkolwiek z religii abrahamowych za wyjątkową i światową.Jeszua od początku jest stylizowany na buddyjskiego mnicha.
Ma wokół głowy aureolę
shaka

przeważnie układa dłonie w którąś z ważniejszych mudr

Vitarka-mudra-Rigmarole-flicktpran

lantern-festival-missouri-botanical-garden-Buddha-night-photo-linda-wiggen-kraft-blog

r304

http://www.dragonsofjustice.org/basic/mudras.html
http://2.bp.blogspot.com/_7Ggd9cC2ZZc/TOvFMZ0R-RI/AAAAAAAAA9Y/fpPkrRI_h1Q/s1600/Jesus+mudra.gif

Opis zmartwychwstania i pojawienia się wśród uczniów
odpowiada Tęczowemu Ciału/Dzialu z tybetańskiej tradycji Bon.
http://108mohicans.blogspot.com/2012/03/teczowe-ciao-w-buddyzmie.html

Tybetańskie Dzialu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzialu

ObrazekObrazek
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jidam

http://108mohicans.blogspot.com/2012/05/zjawisko-ciaa-teczowego-implikacje-dla_31.html

jest tym samym co żydowska Merkaba.
Obrazek
Merkabah mysticism (or Chariot mysticism) is a school of Jewish mysticism centered on visions such as found in Ezekiel chapter 1, or in the hekhalot literature, concerning stories of ascents to the heavenly „palaces.” The main corpus of the Merkabah literature was composed in Israel in the period…

View original post 2 533 słowa więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii .. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „

 1. Mezamir pisze:

  „Wojowniczy bogowie, tzw. pół-bogowie jako odrębna podklasa są w o tyle gorszej sytuacji od swych pobratymców, tzw. „pełnych” bogów, że mimo mierzonej ludzką miarą niesamowitej potęgi, to jednak owładnięci niedającą się ugasić ślepą zaborczością tłuką się między sobą o ten czy tamten skrawek galaktyki jak dzieci o mniej lub bardziej kolorową zabawkę.
  (Jahwe/Ojciec=Syn jest bogiem zazdrosnym,podomnie Allah-Mez)
  jakby tego było mało to z zawziętością i ambicjami Hitlera lub Stalina nieudolnie próbują wcielać w życie wizję o poszerzeniu swego imperium nawet o stojące wyżej w hierarchii światy w pełni boskie – co skazane jest na powtarzaną n-ty raz z uporem maniaka porażkę. ” 😉

 2. Mezamir pisze:

  Jeśli ja mam dłoń i Ty masz dłoń to czy równoczesne opisy jej przez nas dwoje świadczyć będą o plagiacie?”- Jeśli opiszesz mi dłoń od strony anatomicznej i podasz wiadomości przydatne chirurgom a ja będę Twoje odkrycia na temat anatomii i chirurgii dłoni przypisywał sobie i stawiał się wyrzej ( a Tobie wmaiwał że mnie antycypowałaś ze swoją wiedza o dłoni 😀 ) to wtedy tak,to będzie plagiat.

  • nnka pisze:

   zawsze zwarty i gotowy 😀
   A jesli opisze ją energetycznie i Ty ją opiszesz energetycznie a potem nauka to potwierdzi to czy to oznacza, że ktoś z nas przejął wiedzę od innych bez uprzedniego sprawdzenia przekazywanych informacji?
   Chodzi mi o prostą sprawę… 2 tys lat temu ludzie mieli inne postrzeganie ( dzis mało kto ma takie ujetności) ale dzisiaj niektórzy tego sie uczą a inni powtarzaja za tymi to juz „widzą” .
   Czym innym jest farbowanie lisa, a czym innym jego opis.

 3. Mezamir pisze:

  A jesli opisze ją energetycznie i Ty ją opiszesz energetycznie a potem nauka to potwierdzi to czy to oznacza, że ktoś z nas przejął wiedzę od innych bez uprzedniego sprawdzenia przekazywanych informacji?”- Niestety w przypadku abrahamizmów,to nie jest takie oczywiste ,że było tak jak piszesz o dłoni 🙂 Ile lat liczy sobie hinduizm a ile abrahamizm?
  Gdy abrahamizmy powstawały,ludzkość była doskonale poinformowana na temat duchowości,późniejsze palenie książek i heretyków tylko o tym świadczą że kościół próbował wykosic konkurencję i przejąć władzę łącznie z wiedzą(dla wybranych,kapłanów,którzy dzięki temu że posiadą wiedzę,będą mogli łątwiej sterować ciemnotą/ludem bez dostępu do wiedzy).

  „Chodzi mi o prostą sprawę… 2 tys lat temu ludzie mieli inne postrzeganie”-W jakim sensie inne?Mieli zdrowsze jedzenie,mniej przetworzone,mniej plastikowe,zdecydowanie dawniej ludzie byli bliżej wymiaru duchowego.nawet mój dziadek widywał duchy 70 lat temu a nie praktykował niczego specjalnego,żył na wsi,jadł to co sam zasadził w ogródku a potem przychodził do domu i opowiadał o różnych bytkach 😀 o świcznikach bagiennych które go goniły,białych koniach,czarnych niedźwiedziach itp :>

  • nnka pisze:

   zgodze się z tym, że ‚widzenia” bywają w różnych czasach ale ich zrozumienie niekoniecznie.
   Wydaje mi się, że właśnie to co przyblokowano to zrozumienie wiedzy ( palenie wiedźm ) straszenie itd… Dzisiaj dopiero pomału dochodzimy do tego ( choćby do budowy ciał o czym również mowi wiedza słowiańska nawia jawia prawia slawia) … co zresztą bada tez nauka i częśc wykorzystuje w nowoczesnych technologiach ( pomiam tu cel jakiemu one maja słuzyć)
   Poza tym fakt wiedzę wydarto niektórym zanim ją bezmyslnie użyto przeciwko człowiekowi wyrzucając zupelnie Koło Karmy ( cykle)zatępując je religią o pikełach i niebach. Ale to nie znaczy, że obrazy są tylko kalkowaniem . Wszystko ma swój sens tylko, że tu ukryty a gdzie indziej wyjasniany.
   Cała wiedza jest spójna i taka byc powinna, „wybicie w pień ludzi którzy ją posiadali tylko nas cofnęło” .

 4. Dawid56 pisze:

  Może Słowianie,Celtowie,Majowie, ale na pewno nie Rzymianie.Bo to ze Rzymianie wyznawali politeizm ma niewiele wspólnego z wymiarem duchowym.

 5. 5 pisze:

  Słowo „Arianie” nigdy nie odnosiło się do żadnej rasy, lecz raczej do szlachetnych cech, których oczekuje się po dobrych Hindusach, takich jak pokojowe współistnienie, powstrzymywanie się od jedzenia mięsa, zabijania i religijnej bigoterii (nietolerancji). Sanskryt, języki indoeuropejskie i aryjskie rasy przyszły do Europy z Indii, a nie na odwrót. Heinrich von Max-Muller jako pierwszy przetłumaczył sanskryt na angielski i tym samym odkrył dotąd zagubiony świat.
  http://www.astro.uni.torun.pl/~kb/Val/JourneyAcrossTheAtlantic.htm

  • Ktoś pisze:

   A odnajdowane w Europie „sanskryckie napisy” datowane na 3-4000 pne to pewnie takie „pterodaktyle ” podrzuciły by się nałukowcy głowili na historią stworzenia?

   Cyryl i Medody przetłumaczyli Sanskryt znany do tej pory jako staro-cerkiewno-słowiański na Głagolicę już w Xw. Troche „szybciej” niż cytowany „odkrywca”. ;p

 6. Maria_st pisze:

  Wow….mudry sa tu pokazane……własnie te ktore ukladała Wiktoria po urodzeniu co mnie bardzo dziwilo ……wczesniej nie widzialam by dzieci ukladały w ten sposob paluszki…..a tu wychodzi ze Budda / chyba to Budda/ tak palce uklada…….wow……moze to jakas inkarnacja Buddy / Wiktoria /–ha ha ha

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s