Alarmujący wzrost magnitud i częstotliwości trzęsień ziemi na świecie

Dane sejsmiczne za ostatni miesiąc (grudzień 2012) wskazują, że na całym świecie następuje znaczny wzrost częstotliwości trzęsień ziemi powyżej magnitudy 5,5. Wykresy pokazują wyraźnie alarmujący trend wzrostowy siły i częstotliwości trzęsień ziemi na świecie.

a63aa0dcce85cc4f878b9ba1161c7bd1Wyniki te są zgodne z danymi statystycznymi, które można znaleźć na stronie USGS. Wskazują one na wzrost częstości występowania dużych trzęsień ziemi. Tendencje te wskazują również, że głębokość trzęsienia ziemi spada i zbliżają się one do powierzchni Ziemi.  Trzęsienia występują głównie wzdłuż linii uskoków, w których budują się naprężenia skorupy ziemskiej. Te wstrząsy powodują sejsmiczne fale, które mogą się rozchodzić wywołując kolejne trzęsienia ziemi.  

To może tłumaczyć znaczny wzrost ilości takich zjawisk.  Niektórzy badacze twierdzą, że częstotliwość trzęsień ziemi związana jest ze zwiększeniem ilości urządzeń do ich wykrywania zainstalowanych na całym świecie.  Skutkuje to większą czułością i w konsekwencji rejestracją znacznie większej ilości wydarzeń tego typu. To mogłoby być prawda o ile mówilibyśmy tylko o średnich wstrząsach jednakże obecne wykresy wykazują wzrost silnych trzęsień ziemi.  

Liczba ludności na świecie rośnie a to wyjaśnia, dlaczego coraz więcej osób jest dotkniętych tymi wydarzeniami. Wzrosła również uwaga mediów w kwestii tych zjawisk. Jednak ostatnie wydarzenia mogą łatwo przekonać przeciętnego człowieka, że ​​jest coraz więcej dużych trzęsień ziemi i dzieje się to na całym świecie.

Źródło: zmianynaziemi.pl

Tu warto przypomnieć wskazywany związek między przejściem Wenus , a obserwowanymi zjawiskami .  

Wenus “wieczorna gwiazda”- “gwiazda poranna” 2012

Cyt : Zapis historyczny wydaje się wskazywać na potencjalny związek pomiędzy ostatnimi tranzytami Wenus i gwałtownymi zmianami na  Ziemi, a konkretniej? Trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów i tsunami.  Co najmniej w 500 letniej historii zanotowano znaczące destrukcyjne Ruchy Ziemi w okresie od czterech miesięcy do roku po przejściu Wenus. 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Alarmujący wzrost magnitud i częstotliwości trzęsień ziemi na świecie

 1. margo0307 pisze:

  Cyt. z linku o Wenus „… Bardziej negatywna “granica zachód słońca” przechodzi na wschód od Nowej Zelandii, Hawaje przecina Amerykę Północną w Kolumbii Brytyjskiej w pobliżu Vancouver, w pobliżu San Juan do aktywnego błędu Fuca strefy subdukcji. Większość z Ameryki Północnej jest w potencjale szkodliwym…”

  Czyli co ? Należy się spodziewać, że tam, gdzie były te „negatywy” w przejściu Wenus – tam mogą wystąpić te nieciekawe zjawiska ?

 2. madame pisze:

  przez co przejsciu Wenus? tranzyty do czego Wenus? Jakies to niejasne. Wenus to bardzo szybko poruszajaca sie planeta jaka ciagle robi tranzyty ze wgl na szybkosc ruchu i bliskosc wobec Slonca. W zasadzie zawsze jest jakis tranzyt Wenus…

 3. Dawid56 pisze:

  28 03.2013 ma miejsce koniunkcja górna Wenus, a 27 marca 2013 tzw pełnia Uranowa w kwadraturze do Plutona nie mówiąc juz o koncowej dacie Tzolkina 31.03.2013, wyminianej przez Dona Alejandro i przelocie komety w marcu 2013, No i symbolicznie 31.03.2013 mamy Pierwszy dzień Wielkanocy( coś za dużo tego wszystkiego)!.

 4. madame pisze:

  Dawid wymieniasz mi tranzyty Wenus ( i to tylko kilka a jest ich masa przeciez w 2013). Kazdy moze otworzyc efemerydy czy Uranie i to sprawdzic. Nawet poczatkujacy astrolog to potrafi. Ja sie pytam : Jakie to tranzyty, przejscia Wenus do jakich planet niby maja zwiazek z trzesieniami ziemi? Jakie to niby zaobserwowano w przeszlosci w zwiazku z trzesieniami ziemi i co najwazniejsze: JAK STATYSTYCZNIE ma sie to do calosci tranzytow Wenus. Wenus robi non stop tranzyty do rozmaitych planet. Koniunkcja dolna Wenus ze Słońcem zachodzi srednio 5 razy na 8 lat i wcale nie jest jakas rzadka sytuacja.

 5. jojo pisze:

  Naukowcy z NASA spodziewają się zwiększonej aktywności słonecznej w 2013 roku

 6. Dawid56 pisze:

  Madame, nie interesuje mnie żaden inny tranzyt tylko ten w okolicy pełni uranowej czyli Słońce,Wenus,Mars,Uran w Baranie będzie w opozycji do Księżyca w Wadze i jednoczesnej kwadraturze do Plutona w Koziorozcu.Inne tranzyty Wenus w tym roku nie mają wiekszego znaczenia.

  • madame pisze:

   Ty o jablkach, ja o gruszkach. Mowisz w kolko o 2013, a ja mowie o czym zupelnie innym. O statystyce w przeszlosci, co konkretnie, jakie tranzyty zaobserwowali Ci co napisali ten artykul. Jakie tranzyty Wenus to maja miec zwiazek z trzesieniami ziemi, bo w tym artykule nic konkretnie nie napisali tylko same ogolniki i zadnego potwierdzenia.

   • nnka pisze:

    informacja jest podana taka:
    Co najmniej w 500 letniej historii zanotowano znaczące destrukcyjne Ruchy Ziemi w okresie od czterech miesięcy do roku po przejściu Wenus.
    Pierwszy tranzytowy z obecnej pary Ruch miał miejsce 8 czerwca 2004 roku . Granica “zachódu Słońca” przebiegła przez prowincję Aceh na Sumatrze i zachodniej Tajlandii. Niecałę sześć miesięcy później trzęsienie ziemi w skali 9 + ogromne tsunami zdewastowały region . Więcej info: http://www.4dwisdom.org/venus.html

    Stąd tez obecne wzmożenie zjawisk moze miec z tym związek , co nie oznacza , ze nastapi jakaś spektakularna siła która cos zniszczy. Choć może faktycznie warto by było przyjrzeć się historii tych monitorinów z przeprowadzeniem linii ” Zachodu Słońca” jak to pokazano?

    Np rok 1631. Wybuch Wezuwiusza

    • nnka pisze:

     Wenus z 1882

     Krakatau :
     27 sierpnia 1883 roku doszło do jednej z największych odnotowanych erupcji wulkanu (a zarazem ze wszystkich katastrof żywiołowych) w dziejach ludzkości. Huk było słychać z odległości 3200 km. 27 sierpnia o 5:30, 6:42 i 8:20 czasu lokalnego nastąpiły kolejne erupcje. Każda z nich spowodowała katastrofalne fale tsunami. Ostatnia eksplozja nastąpiła o 10:02.

     To tak na szybko ale analizy przejscia po linii Słonca nie robiłam

 7. Dawid56 pisze:

  Muszę „dopchnąć” temat do końca.Moim skromnym zdaniem poza datą 31.03.2013 nikt nie jest w stanie na Planecie Ziemia wyznaczyć już jakiejkolwiek daty.Wszystkie daty się juz wyczerpały.Każda data po 31.03.2013 będzie równie dobra jak równie zła.Do 31.03.2013(wcale nie do 20.03.2013 jest to okres związany z rokiem 2012 i tu tkwi cała tajemnica przemian – po prostu „nie mów hop jak nie przeskoczysz”.Po prostu 31.03.2013 będę rzeczywiście świętował, bo będę miał pewność że wszystkie perturbacje energetyczne mamy już za sobą i zapewne wyjaśni sie też to co sie dzieje z naszym Słoneczkiem.
  No i nie straszne są żadne tam kwadratury Plutona do Urana czy jakiekolwiek inne aspekty, czy ingres Plutona w Wodnika.Jaki będą tendencje rozwoju sytuacji geopolitycznej na swiecie i w Polsce wszystko sie okaże już do 31.03.2013
  Powiem jeszcze jedno: definitywnie w najblizszym okresie musi się wyjaśnić sprawa UFO – tak dalej w ten sposób jak do tej pory tego tematu nie uda sie już „ciągnąć”

  • madame pisze:

   W 2013 w lipcu ( 9ty-27my) jest najbardziej znaczacy aspekt dla calego roku Jowisz Saturn i Neptun stworza Wielki Trygon w znakach wodnych. Jakies emocjonalne dzialana grupowe. Wspomnisz moje slowa.

   • Dawid56 pisze:

    Zerknij na to co sie dzisiaj- 5.01.2013 dzieje ze Słońcem mamy juz 167 plam i flarę M1

   • Dawid56 pisze:

    Około 20-21 lipca do Jowisza dochodzi Mars, Ale to przecież trygon, chociaz nie przeczę że jakieś działania pod wpływem emocji( nawet ekstremalne mogą być) bo Mars z Jowiszem.w Raku.Natomiast polemizowałbym, czy to jest najbardziej znaczący aspekt dla całego roku.Ja stawiam na marzec Ty na lipiec.

 8. jacek pisze:

  Fala tsunami, zaobserwowana w okolicy miejscowości Port Alexander na Alasce, miała kilkanaście centymetrów – informuje PAP.
  To efekt trzęsienia ziemi o sile 7,7 stopnia w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się na Pacyfiku ok. 100 km od wybrzeży Alaski.
  Ostrzeżenie przed tsunami wydano dla Alaski oraz Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Zagrożony był odcinek wybrzeża o długości ponad 3 tys. km od miasta Cordova na Alasce aż po wyspę Vancouver.
  http://www.sfora.pl/Trzesienie-ziemi-na-Alasce-Przeszla-fala-tsunami-a51196

 9. jaku pisze:

  ” Co najmniej w 500 letniej historii zanotowano znaczące destrukcyjne Ruchy Ziemi ”

  Czy to nie brzmi jak azteckie Słonce Ruchu?

  Pod koniec Czwartego Słońca świat zginął w powodziach i ulewach (słynny potop?!). Piąte Słońce zwane jest Słońcem Ruchu, gdyż pod jego koniec nastąpi „ruch Ziemi. Aztekowie, w przeciwieństwie do Majów, nie określili dziennej daty końca świata, jednakże uważali, że Piąte Słońce jest już bardzo stare i niedługo nastąpi jego kres.

  • nnka pisze:

   Owszem brzmi. Bo te „wierzenia” opierały się o OBSERWACJĘ ZJAWISK więcej w tym wiedzy niż wierzeń. Ale, aby to zrozumieć, trzeba kazdy z tych tematów studiowac kilka lat mając juz jakąs wiedzę. I jak to ładnie okreslił Dawid ” dopchnąc do konca” ( bo lizanie nic nie da) 😉
   Nie wystarczy gdzies przeczytac na blogu wzmianki, że Słońce to CZAS a Swiat to Przestrzeń i na tej bazie zbudować nową zachodnią filozofię ” końca cyklu”.

   Aztekowie nie określali daty „końca świata ” bo coś takiego nie istnieje w pojęciu totalnej apokalisy. A 5 Słonce czyli czas Ruchu Ziemi trwa tak długo, iż my tutaj uważamy to za „normalność” a ten okres może się skończyć wraz z „wypaleniem energii ” słońca”” i na Ziemi „zapanowac s-pokój”.
   „niespokojna ziemia to tez niespokojni jej mieszkańcy ( kto choc raz zastanawiał się czemu budzi się życie na wiosnę i np mrówki wychodza na powierzchnię pewnie wie o czym mówię), co u ludzi objawia się emocjami- pobudzenie sys nerwowego. A tam jak wiadomo różne dziwadła mieszkają 😀
   Energia zanurzona w Materii ( czas w okreslonej przestrzeni – srodowisku) tworzy wieczny ruch splatajacy żywioły które warunkują „przedmiot” poddany temu procesowi w uproszczeniu EWOLUCJĘ.
   I byc może Koniec Słońca Ruchu to jest to co musimy zaakceptować i nauczyć się żyć w pokoju planety?

   I chyba nie będzie to proste, bo nawyki swoje robią. Ludzie mają transy walki nie tylko z kimś ale z samym sobą ( walki ego)

   Ps.
   Ja nie wszystkie tematy „dopycham” bo życia by mi nie starczyło… ale faktycznie to co napisałes to ciekawe spostrzeżenie. Ale ludzie „pchają różne taczki” ( choćby astrologię) i któregoś dnia zbudujemy z tego wspólny DOM – Bibliotekę

 10. Dawid56 pisze:

  Życie dopisuje samo scenariusz( wydarzenia ostatnich dni).Ten 31 marca to też złota data w uładzie 14 lipca 2012-21 grudnia 2012-31 marca 2013.Albo inaczej 160 dni-100 dni.Razem 260 dni od 13 Ahau do 13 Ahau

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s