Rok 2013 i astrologia

Rok 2013 i astrologia –  Piotr Gibaszewski 
Nie będzie przesadą użycie słowa „epokowe” – takie wydarzenia czekają nas niebie w roku 2013. Z punktu widzenia astrologii jest to bowiem jeden z najważniejszych w ostatnim dwudziestoleciu rok. O ile jednak zwykle astrologia kojarzona jest z mrocznymi, straszącymi przepowiedniami, to w roku 2013 powieje optymizmem tak, jak to już bardzo dawno nie miało miejsca, co dobrze wróży na kolejne lata. Mimo to czekają nas również trudne, kryzysowe konfiguracje.  Przed nami bowiem kolejne dwie odsłony kwadratur Urana w Baranie z Plutonem w Koziorożcu. Dwie poprzednie miały już miejsce w 2012 roku. W roku 2014 też będą dwie. Siódma zaś – i ostatnia – w roku 2015. O znaczeniu tej konfiguracji szerzej pisałem w prognozie na 2012. Ostre zwarcie tych planet potęguje rywalizację między mocarstwami, a zatem rozkręca imperialne zapędy Chin,…

W 2013 czeka nas pięć zaćmień. 25.04, 25.05 i 18.10 będą mieć miejsce częściowe (półcieniowe) zaćmienia Księżyca. 10.05 czeka nas pierścieniowe zaćmienie Słońca, a najważniejsze – to całkowite zaćmienie Słońca z 03.11 w Skorpionie, jako drugie z serii zaćmień Słońca w Skorpionie (pierwsze miało miejsce w 2012, trzecie będzie w 2014).

Polska

Znany amerykański politolog polskiego pochodzenia, szef prestiżowego ośrodka analitycznego Stratford – George Friedman – twierdzi w swojej książce „Następne sto lat”, że w połowie XXI wieku w Europie pojawią się dwa nowe mocarstwa: Turcja i Polska. Jednak nim staniemy się właśnie tym lokalnym mocarstwem, musimy przejść przez jeden z trudniejszych momentów naszej współczesnej historii. Być może będzie to najtrudniejszy czas od 1990 roku – na szczęście niezbyt długo trwający. W latach 2012-2014 w horoskopie chrztu Polski ma miejsce bardzo trudny tranzyt Saturna przez Imum Coeli, oraz IV dom horoskopu Polski (społeczeństwo, poczucie bezpieczeństwa, stabilność, nastroje społeczne). Uważa się, że wędrówka Saturna przez dół horoskopu jest jednym z najbardziej bolesnych i nieprzyjemnych w działaniu tranzytów. Jednocześnie znajdzie się on w twardej i ostrej opozycji do Słońca, które jest na górze horoskopu Polski

więcej → www.solarius.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Rok 2013 i astrologia

 1. Dawid56 pisze:

  Jest jednak pewna niesamowita konfiguracja jeszcze zaliczana do 2012 roku chociaż będzie to już tydzień po ingresie wiosennym.Chodzi o w zasadzie o trzy dni 29-31.03.2012.Mozna sie pokusić o stwierdzenie że po tej dacie (31.03.2013) żadna podawana data praktycznie nie ma wiekszego sensu gdyż jest „za słabo umocowana”.Natomiast 29 marca ma miejsce jeszcze potężniejszy Palec Boży aniżeli miał miejsce wdniach 21-23.12.2012.Otóz 29 marca 2012 ma miejsce koniunkcja trzech planet Wenus Urana i Slońca w kwadraturze 2-stopniowej do Plutona.Dodatkowo Wenus,Uran,Słońce to pierwsza antenka P.B druga z kolei antenka to Jowisz a odgromnik tworzy Saturn z Księżycem.

 2. madame pisze:

  >Uważa się, że wędrówka Saturna przez dół horoskopu jest jednym z najbardziej bolesnych i >nieprzyjemnych w działaniu tranzytów.

  Gibaszewski tendencyjny jest tutaj i klepie schematy. To nie takie oczywiste. Wszystko zalezy od polozenia Saturna w rozpatrywanym horoskopie Jesli Saturn przechodzac przez 1-4 dom tworzy w tym samym czasie trygon do swojej pozycji natalnej to bedzie to okres swietnosci.
  .Gdyby tak bylo to wszyscy urodzeni z Saturnem w 1-4 domu mieliby prze-chla-pa-ne. Saturn w horoskopie Polski od paru dobrych lat jest miedzy 1-4 domem i jakos nie jest tragiczniej niz bylo. np

 3. obi wan kenobi pisze:

  Cudowny propagandowy bełkot w stylu TVN i GazWyb…,,Będzie lepiej”, ,,rok Komorowskiego”, ,,schyłek prawicy”…Mam nadzieję, że ,,astrologowi” przynajmniej dobrze płacą za rządową propagandę, bo jeśli wypisuje te brednie za darmo, to jest wyjątkowym frajerem!

 4. Dawid56 pisze:

  Małe uzupełnienie, jeśli chodzi dzień 31 maja 2013, koniec Tzolkina rozpoczętego 15.07.2012, przy ciekawostce, ze 21.12.2012 to data tzw złotego ppodziału tego okresu.Otoz ten 31 marca tak się dziwnie składa jest poprzedzony pełnią „Uranową” 27.03.2013 wypadającą w tzw wielką środę w 7 stopniu znaku Barana.Co ciekawe to ,że 31.03.2013 przypada pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych( Zmartwychwstania Pańskiego)- ciekawa symbolika! + okres . ( Od pełni Płutonowej 28.12.2012 do pełni Uranowej 27.03.2013.)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s