Ziemia jest na progu nowej epoki lodowcowej?

Ziemia jest na progu nowej epoki lodowcowej?

Skoro nawet Rosjanie mówią, że jest nienormalnie zimno to znaczy, że naprawdę zima wspięła się na wyżyny. Średnia temperatura w Rosji wyniosła -22C. Rosyjscy naukowcy odczytują te anomalie, jako wstęp do nastania nowej epoki lodowcowej. 

W przeciwieństwie do IPCC i naukowców zachodnich rosyjscy uczeni twierdzą, że wchodzimy w okres oziębienia klimatu. Twierdzą oni, że około 200 lat temu też był taki epizod w historii globalnego klimatu. Według specjalistów rosyjskich teraz też nadchodzi epoka lodowcowa. 

Rosyjski astronom Khabibullo Abdusamatov stwierdził, że Słońce od czasu do czasu zaczyna świecić mniej jasno.  Co około 200 lat, mniej aktywnego światła pada na Ziemi i zaczynają się „małe epoki lodowcowe.”  Ostatni raz to „ochłodzenie maunderowskie” w XVII wieku. Warto zaznaczyć, że wtedy ludność krajów skandynawskich zmniejszyła się o połowę a na środku Bałtyku stała karczma, do której zajeżdżali ludzie podróżujący z Polski do Szwecji. 

W pobliżu czarnomorskiego wybrzeża Gruzji, Rosji oraz Kirgistanu doszło do dość nieoczekiwanego trzęsienia ziemi, które zbliżyło się swoją magnituda do poziomu 6 stopni w skali Richtera.

Magnitudę wstrząsów ostatecznie określono na 5,8 stopni w skali Richtera, ale to, co zwraca uwagę to niewielka głębokość epicentrum znajdująca się tylko 8 km pod dnem morskim.

zmianynaziemi.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Ziemia jest na progu nowej epoki lodowcowej?

 1. margo0307 pisze:

  W Hiszpani upały…, we Francji 22 st.C, w Niemczech 20 st.C, w Rosji „nienormalne” mrozy, Czechy, Austria, Węgry, Słowacja z kolei zmagają się z niespotykanymi opadami śniegu…, a u nas …? My jesteśmy w samym środku tego bajzlu 😦 I pewnikiem chemtraile, które na jakiś nienazbyt długi czas przestały nam zasrywać niebo – teraz znowu wznowiły swoją działalność – mają w tym swój niechlubny udział…, nie sądzę bowiem by taka „hustawka pogodowa” była dziełem Natury…
  Coś mi się zdaje, że „najlepsze” dopiero przed nami… 😦

 2. Transformator2012 pisze:

  Ziemia nie jest na progu nowej epoki lodowcowej. Szkoda że na tym portalu nadal informacje o niskich wibracjach (strach) są publikowane. Teraz nie powinno się nimi posługiwać.

  • nnka pisze:

   strach to tylko reakcja czytelnika na informację. Więc pora pomyśleć o sobie jak reaguje się na „klimat” który w chwili obecnej jest nieprzewidywalny. A żeby wiedziec jaki jest wystarczy otworzyć oczy i wyjrzec przed okono nie trzeba czytać nic.
   Czy Twoje szczęscie zależy od tempertury w jakiej żyjesz? I jaka jest optymalna? uważasz, że afrykańczyk jest szczęśliwszy od Eskimosa?

   • Transformator2012 pisze:

    To co obecnie doświadczamy z klimatem niczym się nie różni od tego co było 50 – 100 czy 200 lat temu. Jak się poszuka odpowiednich informacji (pamiętniki, dzienniki, prasa) z różnych okresów historycznych to się okazuje że nic niezwykłego się nie dzieje. I dla mnie taka informacja (opinia jakiegoś klimatologa gdzie inni klimatolodzy twierdzą zupełnie coś przeciwnego) nie jest wiarygodna i nie wiem jaki ma cel dla przeciętnego czytelnika – wywołać strach?
    Moje szczęście zależy od harmonii jaką mam ze wszystkim co żyje a nie z temperaturą. Ale wiem jedno – wywoływanie negatywnych emocji nikomu nie służy.

    • nnka pisze:

     emocje to Twoja rzecz… tak reagujesz na informacje bardzo różne odnośnie klimatu podawane przez klimatologów ( w koncu to ich zawód). Owszem były zlodowacenia związane z minimum Maudera. To fakty historyczne . Nic niezwykłego. A przepraszam , że spytam szukasz na tym blogu jakiś sensacji czy informacji? Bo jeśli sensacji to raczej nie ten adres..

  • realista pisze:

   teraz to dopiero świetlistym będzie odwalać Maya. Ich chyba całkiem odcięło już od rzeczywistości w jakiej żyjemy i będą tworzyć Iluzję aż Matka Natura wyleje im kubeł zimnej wody na głowy i się PRZEBUDZĄ

   • Ktoś pisze:

    A co poradzisz jak new ageowym szczytem bycia trendy jest ślinienie się „doświetlanych” do „rady białych cadyków” (sanhedrynu). Przecież z tego nie będzie nic poza jeszcze gorszym starym.

 3. margo0307 pisze:

  Zmiany…, zmiany….
  A tu jeszcze nowy chenneling Laury, w którym mówi się również o zmianach, szczególnie o wzroście cen zywności, chorobach…, etc…
  Nie znam zbyt dobrze angielskiego a tłumacz google miesza niemżebnie…
  Może ktoś mógłby to przetłumaczyć z polskiego na nasze ? 😀
  http://cassiopaea.org/forum/index.php/topic,29988.0.html?PHPSESSID=467db8a34c884e4570d5ccb016b7d970

 4. Transformator2012 pisze:

  Tak informacji, bo na razie widzę tu niezłą sensację.

  • nnka pisze:

   widzisz to co chcesz widzieć bo przez taki pryzmat patrzysz strach i sensację w zwykłej obserwacji temperatur na ziemi i cyklu Słonca które póki co milczy jak na zapowiadany 24 cykl.

   Ale pora przyjąć do wiadomości, ze niektórzy po prostu te procesy obserwują bez zbędnych emocji. Może są bardziej stabilni emocjonalnie? I nie panikują czytając prognozy klimatyczne ?

 5. brif pisze:

  W Wigilię Bożego Narodzenia, w południowej Francji, nagle zaczęła się ​​upalna wiosna. Wczoraj temperatura wzrosła do 22 stopni Celsjusza, a tarasy i plaże zapełniły się ludźmi. Ciepło na południu Francji jest jednak czymś, co może się zdarzyć, jednak w oddalonym o kilkaset kilometrów na północ Paryżu zanotowano wczoraj aż 14 stopni Celsjusza.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nienormalna-fala-ciepla-we-francji-w-niemczech

 6. Dawid56 pisze:

  Kolego albo koleżanko Transformatorze nie chodzi o straszenie .Jak myślisz( jakie mogą powstać witry na granicy obszarów o temperaturach z jednej strony +15 a zdrugiej strony -20 stopni Cesjusza.
  Podzielam niestety w całej rozciagłości pogląd rosyjskich naukowców birąc pod uwagę wyjątkowo słaby cykl 24 Słonca( być moze przed kolejnym minimum słonecznym jak i też stopniowym obniżaniem temperatury w ciepłym prądzie zatokowym Golfsztromie.Jeśli by ten prąd zanikł, a może to byc spowodowane znacznym przedostaniem się mas ciepłej wody do Atlantyku, mamy na szerokości geograficznej Gdańska co najmnej o 5 stopni niższą średią temperatuę w miesiącach zimowych.Mało zdajem sobie sprawę zazwyczaj z tego że właśnie na pólnocy Polski dzieki Golfsztromowi mamy temaparaturę w zimie prawie taką samą jak w Nowym Jorku.
  Dodatkowo w/g bardzo wielu naukowców epoka interglacjału sie kończy.Ostatni interglacjał rozpoczął sie ok 10.000 p.n.e.Warto też wiedzieć, że interglacjały są krótkimi przerwami w okresach zlodowaceń które zazwyczaj trwają 10- krotnie dłużej aniżeli interglacjał( okres pomiędzy kolejnymi zlodowaceniami, w którym aktualnie żyjemy)

  • nnka pisze:

   ja tu widzę taką zależność:

   Cyt : Rosyjski astronom Khabibullo Abdusamatov stwierdził, że Słońce od czasu do czasu zaczyna świecić mniej jasno. Co około 200 lat, mniej aktywnego światła pada na Ziemi i zaczynają się “małe epoki lodowcowe.” Ostatni raz to “ochłodzenie maunderowskie” w XVII wieku.
   A to co obserwujemy na ziemi to tylko skutki min zawirowania klimatyczne. Tu pierwsze skrzypce gra Słońce a nie minusowe temperatury ( bądź plusowe – ocieplenie). Znaczenie ma tez atmosfera, która te promienie przepuszcza bądż nie. To przyczyna wtórna.

   Byc może błędne przewidywania bardzo aktywnego 24 cyklu w końcu było nie było przewidywała to NASA dała motywacje do utworzenia sztucznej osłony przed promieniami. Ale milczące Słonce odwraca nam diametralnie sytuację i to co „miało pomóc by uchronić przed szokiem” teraz ten szok spowoduje i przez jakis czas może być „ciemniej” niż było. Do tego moga dojśc te czynniki o ktorych Dawid wspominasz.
   Ale w sumie nie powinno byc to zaskoczeniem, ze tak może się skończyc „manipulowanie pogodą” i próby ujarzmienia Natury. Stąd cała nadzieja w Słońcu i opuszczeniu Sfery Ciemności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s