Wiele osób rozmawia na temat proroctwa Majów

Niniejszy tekst  jest swoistym społecznym ogłoszeniem –  zawierającym wypowiedzi kapłanów Majów pokazujące, że świat nie skończy się w 2012 roku – skierowanym do dzieci i dorosłych, przerażonych wspomnianym proroctwem.

Wiele osób rozmawia na temat proroctwa Majów.

Ale niewiele z nich wie, co rzeczywiście na temat roku 2012 powiedzieli kapłani Majów.

W gruncie rzeczy starszyzna Majów mówi coś zupełnie innego niż to, co mogliście usłyszeć.

Na przykład według Wakatela Utiwa – szefa Krajowej Rady Starszyzny Majów, Xinca i Garifuna, Strażnika Dni Kalendarza Majów oraz duchowego przywódcy Majów z 13-ej Generacji Quiche – zakończenie kalendarza Majów nie ma nic wspólnego z końcem świata.

Jego zdaniem 21 grudnia 2012 niekoniecznie wieńczy cykl kalendarza Majów:

Wbrew powszechnemu przekonaniu, żyjąca starszyzna Majów nie potwierdza, że data 21 grudnia 2012 wyznacza koniec cyklu ich kalendarza. Początek nowego Długiego Cyklu – reprezentowany przez nowe „Słońce”, który zgodnie z systemem kalendarza trwa w przybliżeniu 5200 lat, może według nich nie nastąpić jeszcze przez wiele lat.

Obejrzyjcie ten materiał.

(Nowy film  “Shift of the Ages” – “Przesunięcie wieków” opowiada w szczegółach o wierzeniach Majów ….i prezentuje ich prawdziwe ostrzeżenia).

W podobnych duchu wypowiada się członek starszyzny Majów Tz’utuji, Tata Pedro Cruz, który twierdzi, że świat nie skończy się w 2012 roku:

Członek starszyzny Majów, kapłan Carlos Barrios – który intensywnie badał kalendarze Majów – mówi:

„Antropolodzy odwiedzają pozostałości świątyń, błędnie odczytują inskrypcje i w efekcie wymyślają historie o Majach. To wytwór ich wyobraźni.  O proroctwach w imieniu Majów piszą inni ludzie, utrzymując, że świat skończy się w grudniu 2012 roku, co wzbudza niezadowolenie wśród starszyzny. Świat się nie skończy. Świat się przeobrazi”.

Według Leonzo Barreno – rdzennego Gwatemalczyka, przeszkolonego przez starszyznę Majów w zakresie odczytywania starożytnych kalendarzy, koncepcja “apokalipsy” jest fałszywą interpretacją Długiego Cyklu kalendarza. Starszyzna Majów przekazała mu, że w bieżącym roku dzień 21 grudnia wyznacza po prostu początek nowego kalendarza:

„Ta historia ma dwie wersje – powiedział portalowi  CBSNews. – Jedną z nich – apokaliptyczną, kojarzoną z Długim Cyklem – znacie”.

„Jest jeszcze wersja Majów, o której jednak rzadko się pisze, gdyż dziennikarze nigdy nie zapytali o nią moich ludzi.”

Dla nich to radosne wydarzenie – nie apokaliptyczne. To, co nadchodzi, to jednocześnie koniec starego i początek nowego kalendarza”.

Zdaniem Ricardo Cajas – przewodniczącego zespołu organizacji zrzeszających rdzennych mieszkańców Gwatemali (Collective of Native Organizations, Colectivo de Organizaciones Indígenas de Guatemala) –  data [21 grudnia 2012] nie wyznacza kresu ludzkości czy urzeczywistnienia  katastroficznych przepowiedni, lecz nowy cykl, który „zakłada zmiany w ludzkiej świadomości” (zajrzyjcie również tu).

Według Pedro Celestino Yac Noj –  mędrca Majów mieszkającego na Kubie – 21 grudnia jest dniem dziękczynienia i wdzięczności, natomiast dzień 22 – to powitanie nowego cyklu, nowego początku.

Kapłan Majów Jose Manrique Esquive uważa, że rok 2012 prędzej oznacza przejście ludzkości w  lepsze czasy, niż jej kres….

Uwaga: starszyzna Majów wygłasza prorocze ostrzeżenia, ale nie mają one nic wspólnego z rokiem 2012. Przestrzegają w szczególności przed tym, że jeśli nie powstrzymamy wojen i zanieczyszczeń, to czeka nas samounicestwienie.

PRACowniA

George Washington
Zero Hedge
10 grudnia 2012

Tłumy dzieciaków i nastolatków o skłonnościach samobójczych trzęsą portkami na myśl o apokaliptycznym “proroctwie” Majów na rok 2012. 1 na 10 osób wierzy, że Majowie przewidzieli koniec świata (zajrzyjcie również tu). Google dla frazy „Maya 2012” (Majowie 2012) wyrzuca aktualnie 325 milionów wyników – to tylko nieznacznie mniej, niż w przypadku najbardziej popularnych słów.

Niniejszy tekst  jest swoistym społecznym ogłoszeniem –  zawierającym wypowiedzi kapłanów Majów pokazujące, że świat nie skończy się w 2012 roku – skierowanym do dzieci i dorosłych, przerażonych wspomnianym proroctwem.

Wiele osób rozmawia na temat proroctwa Majów.

Ale niewiele z nich wie, co rzeczywiście na temat roku 2012 powiedzieli kapłani Majów.

W gruncie rzeczy starszyzna Majów mówi coś zupełnieinnego niż to, co mogliście usłyszeć.

Na przykład według Wakatela Utiwa – szefa Krajowej Rady Starszyzny Majów, Xinca i Garifuna, Strażnika Dni Kalendarza Majów oraz duchowego przywódcy Majów z…

View original post 558 słów więcej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii .. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Wiele osób rozmawia na temat proroctwa Majów

 1. nnka pisze:

  Niektórzy utrzymują, że to ustawie­nie w roku 2012 w stosunku do centrum galaktyki otworzy kanał umożliwiający przepływ przez Ziemię kosmicznej ene­rgii, która oczyści ją i wszystko, co na niej żyje, przenosząc całość na wyższy poziom wibracji. Według Barriosa ten proces został już zapoczątkowany: „Proces zmian przyspiesza i nadal będzie przyspieszał”.
  Jeśli mieszkańcom Ziemi uda się dotrwać w dobrej kondycji do tego cza­su i nie dokonają zbyt wielu zniszczeń na Ziemi, to zdaniem Barriosa wznie­siemy się na wyższy poziom. By go osiągnąć, musimy jednak przekształcić potężne siły, które usiłują zablokować ten proces.Obraz drogi przed nami
  „Ludzkość przetrwa” – zapewnia Barrios – „ale będzie zupełnie inna. Zmieni się struktura materii. Od tego momentu będziemy mieli szansę stać się bardziej ludzcy”.

  Barrios oświadczył, że nadchodząca era Piątego Słońca zwróci uwagę na wielce zaniedbywany żywioł. Oprócz tradycyj­nych czterech żywiołów, które zdomino­wały minione epoki – ziemi, powietrza, ognia i wody – jest jeszcze piąty żywioł, którego poznanie nastąpi w czasach Piąte­go Słońca. Tym żywiołem jest eter.
  więcej : https://nnka.wordpress.com/2012/03/09/%E2%80%9Ezmieni-sie-twierdzi-barrios-%E2%80%9Ewszystko-sie-zmieni/

  Cyt : … …dlatego panuje tu taka schiza 2012 w rozumieniu “końca świata”. Koniec świata nastąpiłby kiedy byłby koniec Materii( przestrzeni Macierzy) a ta podlega jedynie transformacji ( odnowie i oczyszczaniu).

  To z czym mamy doczynienia aktualnie to KONIEC ENERGII – koniec czasu. To jest tak proste, że trudno tego nie zrozumieć przy takiej ilości informacji wystarczy tylko odbrobina chęci i rozumu.Dosyć fajnie wyjasnił to Dawid …
  https://nnka.wordpress.com/2012/12/16/medytacje-21-grudnia-2012-stanowisko-g-kavassilasa-moc-piramid-a-kontrola-ludzkosci-cz-3/#comment-13344

  • margo0307 pisze:

   „.. Według Barriosa ten proces został już zapoczątkowany: „Proces zmian przyspiesza i nadal będzie przyspieszał…”

   Wszystkie te info bardzo ładnie współgrają z przekazami z Sykstyny…
   Cyt. Przejawia się nam ciągle symbol „trójki”, trójcy i wiele znanych praw i zasad w budowie energii, fizyce , matematyce itd…
   Wg starych ksiąg TRÓJKA to zasadniczo trzy zasady w materii i trzy zasady w antymaterii. Są nierozłączne i oddziałują na siebie nieustannie..
   Te znane zasady w materii :
   1.spójność,
   2.ważność tego,co się tworzy,
   3.wiedza.
   Te same zasady w antymateri wywołują inne działania i skutki :
   1.własność,
   2.wolna wola,
   3.wiara.

   Każdy akt tworzenia oznacza podział całości, a równocześnie łączenie jej elementów. Tworzenie odbywa się zgodnie z trzema zasadami ale należy pamiętać ,że w tym uczestniczą również i zasady antymaterialne.
   Nie można ich nigdy pomijać, bo efekty będą nie zgodne z zamierzeniem. Często podobne przejawy nazywamy przypadkowymi.

   W mijającym procesie wraz z powstającą konstrukcją energetyczną człowieka i Wszechświata miała zostać ukształtowana poprzez narzędzia także świadomość zewnętrzna.
   W tym celu konieczne było uruchomienie antyzasad – mechanizmów umożliwiających jej wszechstronny rozwój.
   Wprowadzenie antyzasad w istnienie człowieka i Wszechświata było swoistym eksperymentem – próbą wytrzymałości konstrukcji zasad.
   Człowiek doświadczając czym są i co powodują antyzasady w jego życiu miał umocnić w sobie istnienie zasad.
   Odtąd wszystkie procesy zachodzące we Wszechświecie i każda powstająca w nim forma miały podlegać dwóm przeciwstawnym siłom. [ gdzie zalążki każdej z nich w sposób doskonały odzwierciedla znak yin i yang]
   W procesie tym miały zostać zbadane wszelkie skrajności jakie mogą pojawić się w zachowaniu i reakcjach narzędzi ciała…”, … które właśnie obecnie jaskrawie doświadczamy 😀
   Świetne opracowanie, wyłozone w zrozumiały sposób….

   http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/15/tajemnica-kaplicy-sykstynskiej/

 2. c pisze:

  Jak ktoś ma ochotę na zabawę to polecam program Stellarium, fajnie widać jak 21 grudnia Słońce przekracza ‚ płaszczyznę galaktyki ‚ dokładnie w dzień przesilenia. rozpoczęcie przejścia to godzina 10: 25, zakończenie wypada niemal na północ, ustawienie na rok wcześniej lub rok później nie daje takich efektów, ‚przejście ‚ zaczyna się w nocy dwudziestego lub w nocy 21 grudnia, ale wtedy nie trwa w dzień, wygląda na to, że data 21 jest po prostu symboliczna 🙂

  • Dawid56 pisze:

   Mam wersję 8.1 ale nie mogę ustwic płaszczyzny Galaktyki.Mogę ustawić tryb nocny, Ekliptykę, Równik NiebieskiJak jednak ustawić płaszczyznę naszej Galaktyki?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s