Iran bierze Turcję na cel.

013Szef sztabu irańskiej armii nie ma wątpliwości: planowane rozmieszczenie przez NATO rakiet Patriot w Turcji wywoła III wojnę światową. Ogarnie ona także Europę – informuje reuters.com.

Każda z tych rakiet będzie czarnym punktem na mapie świata i może stać się przyczyną wojny światowej – oświadczył szef sztabu irańskich sił zbrojnych generał Hassan Firuzabadi. – Oni planują wojnę światową, co jest bardzo niebezpieczne dla przyszłości rodzaju ludzkiego i dla przyszłości samej Europy.

Te ostre słowa to reakcja na zapowiedź rozmieszczenia w Turcji, tuż przy granicy z Syrią baterii rakiet Patriot. Decyzję o wysłaniu łącznie 4 baterii i 800 żołnierzy do ich obsługi podjęli już Niemcy i Amerykanie. 2 baterie ma także wysłać tam Holandia. Wszystkie podporządko­wa­ne będą dowództwu NATO.

Nowelizacja prawa o prokuraturze – przygotowania do wojny?

Prokurator Beata Mik w artykule w Rzeczpospolitej „Prokuratura: stan nadzwyczajny” ostrzega:
„Mimo pokoju rozszerza się kompetencje prokuratorów wojskowych i wciela się ich w mundurach oficerskich do struktur prokuratur powszechnych na koszt MON. Całość wieńczy lapsus w art. 32 projektu, stosownie do którego z podaną datą prokuratorzy wojskowi rozpatrywaliby nierozpoznane do tego czasu petycje, skargi i wnioski w dowolnych sprawach. Słowem, scenariusz przypominający przewrót wojskowy”.

Tego typu zmiany wprowadzane są po cichu, podstępem. Podobnie jak wprowadzane są totalitarne zmiany w USA w postaci NDAA czy Patriot Act. W USA był zamach na WTC, w Polsce nie ma nawet żadnego pretekstu do takich zmian legislacyjnych. Próby z polskim Breivikiem okazały się wręcz śmieszne, choć na pewno miały swój cel – zastraszenie polskiej opinii publicznej „terrorystami”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s