Zbliży się do Słońca 19 grudnia 2012

Odkryto kometę, która najbardziej zbliży się do Słońca 19 grudnia 2012

Na początku listopada zlokalizowano nową kometę, która ma się zbliżyć do Słońca akurat pod koniec grudnia. Film dokumentuje jej przelot obserwowany za pomocą urządzenia STEREO Behind. Na nagraniu widzimy wyraźnie, że jakiś obiekt przemierza najbliższy nam kosmos. Widoczna za nim smuga może przypominać kometarną komę, dlatego uznano, że na zdjęciach znajduje się kometa C/2012 V4.

Obiekt jest dobrze widoczny i w najbliższych dniach należy się go spodziewać również w zasięgu receptorów drugiego obserwatorium STEREO Ahead. NASA nie potwierdziła oficjalnie, że jest to ta właśnie kometa. Padają sugestie, że agencja obawia się wydawania jakichkolwiek komunikatów w sprawie komety ze względu na ogólnoświatową panikę, jaka ogarnia cały świat w związku z oczekiwanym końcem świata.

File 27884

Milczenie NASA może jednak raczej zasiać wątpliwości i spowodować wykwit teorii na podstawie, których ktoś mógłby uznać, że kometa ta leci w stronę Ziemi i w jakiś sposób nam zagraża. Nic tego jednak nie potwierdza. Według oficjalnych informacji na temat komety C/2012/V4 jej jasność może osiągnąć magnitudę 9.0 do 9.5 czyli nie będzie to zbyt jasny obiekt. Jej największe zbliżenie do Słońca ma wynieść planowo około 0,81 AU i dojdzie do niego 19 grudnia 2012

zmianynaziemi.pl

  Jeśli uda jej się wznieść do tego pułapu, nasze przejście będzie łagodne

Dawid56
18 grudnia 2012 ma miejsce ciekawa konfiguracja planet: koniunkcja Słońca, centrum Galaktyki w opozycji do Ceres.Ceres jest największą planetoidą w pasie pomiedzy Marsem a Jowiszem! Ciekawe że wpis ten był opublikowany przez Nnkę dokładnie na rok przed wydarzeniem, gdy pozostałość po planecie Maldek -planetoida Ceres utworzy opozycję ze Słońcem na linni Centrum Galaktyki.

I komentarze „sprzed chwili” :

#comment-12733  „Po pierwsze: może są Majowie, którzy znają datę “końcowo-początkową” naliczania “długiej rachuby czasu”, ale nie podadzą jej i mają ku temu ważne powody.”

Tyle, że okno czasowe to WROTA i nie dotyczy to Długiej Rachuby. Tu czekają na “czerwoną Kachinę” bliźniaka sporo o tym mówią Hopi.

#comment-12736  …jedynie matryca nieba jest wiarygodnym Znakiem Czasu.
Komety są Strażnikami Sfer ( kwadratów) a kamień jak kamień… raz wydłubane nie zmienia się w treści z biegiem ewolucji.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Zbliży się do Słońca 19 grudnia 2012

 1. anula pisze:

  coś nam zagraża?

  • nnka pisze:

   Nie sądzę ale coś duzo tych obiektów jak na jeden miesiąc od jutra począwszy: https://nnka.wordpress.com/2012/12/10/bliski-przelot-planetoidy-2012-xe54/
   Może „mamuśka niedaleko”?

   A poza tym to tylko może być „Znak Nieba” podobnie jak Niebieska Kachina . Za to zbieg dat zaiste bardzo ciekawy.

   • JESTEM pisze:

    w jakiś sposób ciekawe jest to nagromadzenie się obiektów wobet tego, co opublikowała Liviaether u siebie:
    http://liviaspace.com/2012/12/08/zgromadzenie-2/

    Tak daleko, jak tylko sięgał mój wzrok, wokół Ziemi pełno było istot; wydawało się, że są ich niezliczone ilości. Niektóre miały kształt, inne wyglądały jak mgliste, eteryczne chmurki, a wszystkie błyszczały, choć z niejednakową siłą.

    Od tych, które znajdowały się najbliżej, odebrałem percept oczekiwania na coś, co ma nastąpić. To będzie chyba potężne widowisko, skoro wzbudziło powszechną uwagę.

    (Nazywamy to zgromadzeniem. A istoty, które widzisz, pochodzą z innych, pobliskich systemów energetycznych. Przybyły tutaj – tak samo jak istoty znajdujące się w kosmicznym pojeździe oraz ludzie będący na ostatnim etapie ewolucji – tylko po to, by być świadkami tego, co określasz mianem ..wielkiego widowiska”. To, co ma teraz nastąpić – ewulsja – zlanie się różnych, silnych pól energii docierających do tego samego punktu waszej czasoprzestrzeni – jest wydarzeniem rzadko spotykanym. Fakt, że zjawisko występuje niezmiernie rzadko decyduje o jego niezwykłości i wzbudza zainteresowanie jak “wielkim widowiskiem”. Takie zlanie się najprzeróżniejszych energii może zdarzyć się raz na osiemdziesiąt siedem milionów lat świetlnych, wyrażając to w zrozumiałych dla siebie określeniach czasu.)

    (Rzeczywiście, jest to rzadkie zjawisko. Trzeba na nie bardzo długo czekać.)

    (Nie można zaręczyć, że ów fenomen będzie powtarzał się zawsze z jednakową częstotliwością, bo jeśli w systemie pojawią się nieprzewidziane, przypadkowe elementy, mogą wpłynąć na jego zmianę.)
    http://www.oobe.pl/ksiazki_online/Dalekie_Podroze_R.A.Monroe/013-17.htm

 2. JESTEM pisze:

  „Tyle, że okno czasowe to WROTA i nie dotyczy to Długiej Rachuby. „

  Nie dotyczy to tak zwanej „Długiej Rachuby”.
  WROTA „tworzą się” w momencie skorelowania ze sobą i odpowiedniego ustawienia względem siebie wielu „systemów naliczania” (znanych prawdziwym, a nie fałszywym Strażnikom Czasu) .

    • nnka pisze:

     Słuchaj, jesli przychodzisz do mnie w gosci i otwierają się drzwi to znaczy że jesteś drzwiami?
     Ceremonia o której była mowa w 2007 roku była związana z pojawieniem sie komety Niebieskiej Kachiny. To przepowiednia Indian Hopi .

     Cyt : „.. że oprócz Majów do potomków Atlantów na Ziemi należą jeszcze trzy inne rdzenne plemiona Indian, a mianowicie: Hopi, Kogi i Arhaucos

     Z tego co twierdzą Majowie wynika, że obecnie żyjący Indianie Hopi byli Majami, Majowie są nimi nadal, natomiast Indianie Kogi i Arhaucos byli i są nadal słynnymi Nakkals.
     W skład Nakkals wchodzą również plemiona Wiwas i Kankuamos z Kolumbii.

     Ze słów Drunvalo wynika, że wszystkie te plemiona pamiętają, co miało miejsce 13 000 lat temu. Sięgają pamięcią nawet jeszcze dalej, a mianowicie 26 000 lat wstecz.
     Jednak dopiero w listopadzie 2007 roku te cztery plemiona miały ponownie spotkać się razem, aby odprawić świętą ceremonię.

     Ścisły związek z odprawieniem tej ceremonii i ponownym spotkaniem się potomków starożytnych Atlantów ma przepowiednia Indian Hopi.
     Związek ten nie dziwi już, kiedy zna się bezpośrednie połączenie obecnych Majów z Indianami Hopi,Przepowiednia Indian Hopi mówi, że gdy na niebie ukaże się znak w postaci niebieskiej gwiazdy Kachiny, wtedy ludziom na Ziemi pozostanie już bardzo niewiele czasu na zmianę swojego postępowania. Rozpocznie się okres „Końca Czasu”.
     Ostatnim znakiem przepowiedni Indian Hopi ma być pojawienie się na niebie czerwonej Kachiny, która zakończy cały wielki cykl i po jej ukazaniu zacznie się okres „Wielkiego Oczyszczania”, któremu zostanie poddana każda istota na Ziemi http://projektinfinitus.pl/rok-2012/majowie-i-tajemnica-roku-2012-cz-2
     Niebieska Kachina – Kometa Holmesa

     W lipcu 2007 Don Alejandro wraz z żoną Elizabeth przybyli do Sedony i poprosili Drunvala o spotkanie.
     Okazało się, że Melchizedek zyskał w ich oczach wielkie zaufanie, prawdopodobnie głównie za sprawą wydanych przez siebie książek, dlatego opowiedziano mu o świętym Kalendarzu, okresie otwarcia się okna czasowego, a także starożytnych ceremoniach, które czekały na rozpoczęcie „Końca Czasu” i które według Kalendarza musiały zostać w tym czasie odprawione
     24 października 2007 roku doszło do ogromnego rozbłysku w naszym Układzie Słonecznym.
     Kometa zwana Kometą Holmesa wybuchła i jak możemy przeczytać na wielu portalach astronomicznych pomimo iż średnica samego jądra komety wynosiła zaledwie kilka kilometrów, to biorąc pod uwagę całą otoczkę oraz warkocz komety, rozciągały się one na obszarze większym niż średnica Słońca, dlatego kometa Holmesa była w tym czasie największym obserwowanym obiektem astronomicznym w naszym Układzie Słonecznym.
     Po tym wydarzeniu Rada Indian Hopi zebrała się i w Ameryce Północnej oraz Południowej oficjalnie uznano, że była to zapowiadana przez przepowiednię Niebieska Kachina.
     To właśnie dlatego 24 października 2007 został oficjalnie uznany za początek „Końca Czasu
     http://projektinfinitus.pl/rok-2012/majowie-i-tajemnica-roku-2012-cz-2
     w poprzednim wpisie właśnie to komentowałas… był cyt: https://nnka.wordpress.com/2012/04/09/the-mythic-call-hopi-blue-star-prophecy/

 3. JESTEM pisze:

  Często używasz skrótów myślowych, z powodu których dla mnie czytanie ze zrozumieniem pewnych Twoich tekstów staje się nie możliwe 😀 Ale sobie z tym jakoś radzę 😀

 4. JESTEM pisze:

  A może taka kometa (niebieska czy czerwona Katchina) jest czymś w rodzaju „kapsuły czasu” albo jakimś „obiektem”, który przelatując obok Ziemi może zintensyfikować ludzką świadomość?
  W przypadku nagromadzenia takich obiektów, ludzka świadomość mogłaby coraz bardziej „wznosić się” czy „poszerzać”.
  Jeśli „Niebieska Katchina” już przeleciała, to mogła w pewnym stopniu zintensyfikować „podnoszenie się” świadomości ludzi, a gdy pojawi się „Czerwona Katchina”, to nastąpi większa intensyfikacja. Ale czy to jest jednoznaczne z otwarciem WRÓT?

  • nnka pisze:

   Wrota to inaczej OKNO CZASU cos jak sześcian wszechświata- kwadrat- w którym są zapisane kody, wzorce itd… DROGA jaką podążamy, ale której wcale pokonać nie musimy . Strażnikami są Komety.

   Komety to cały układ … Komety fakt są pewnymi nośnikami dżwięków i nie tylko.. ale niestety na swoją świadomość każdy sam musi sobie zapracować, na tym polega ewolucja duchowa. Niestety z tego co mi wiadomo nie jesteśmy biorobotami sterowanymi przez komety 🙂

   • nnka pisze:

    A może taka kometa (niebieska czy czerwona Katchina) jest czymś w rodzaju “kapsuły czasu”
    Jakby się uparł to mozna to nazwac kapsuła czasu w której jestesmy i przeciskamy sie przez dziurke do nastepnej, gdzie sa nowe zadania i nowe treści. Ważne żeby w dobrą dziurkę trafić 🙂
    Ale to nie kometa jest tą kapsuła… co najwyżej nasz bąbel. Kometa to bardziej partner do tańca.. albo muzykant

   • JESTEM pisze:

    „Komety fakt są pewnymi nośnikami dżwięków i nie tylko.. ale niestety na swoją świadomość każdy sam musi sobie zapracować, na tym polega ewolucja duchowa.”

    Z jednej strony każdy musi sam sobie zapracować na swoją świadomość. Z drugiej strony jednak może być ona stymulowana przez na przykład pewne „nośniki dźwięków” i może także komety, jeśli są one nośnikami dźwięków czy też pewnych wibracji.

    • nnka pisze:

     no są ale te dźwieki „wibracje” tylko pobudza kody jakie są w nas inaczej lekcje do przepracowania.
     Wiesz jest róznica miedzy drogą, samochodem, a kierowcą. Droga to warunki, samochód to narzędzie… a kierowca jest od tego zeby dotrzec na czas do celu bez względu na dwa pierwsze czynniki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s