Wielki Zderzacz Hadronów zakończy kluczowy eksperyment w dzień końca kalendarza Majów

 #comment-12411   c

CIEKAWE. Boję się łączyć tą informację z tym jakoby okultyści chcieli przebiegunować Ziemię

Large Hadron Collider – Źródło: CERN

CERN uruchamia nową serię eksperymentów, w nadziei na uzyskanie wyników, które pomogą doprowadzić do końca „Model Standardowy” i umożliwią naukowe podstawy do poradzenia sobie z problemem nieskończonej masy. Naukowcy prowadzą raczej obserwacje w formie opisów mateamtycznych wyników kolizji.  

Zatem zderzacz zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych kilku dni i będzie działał na pełnej mocy aż do piątku, 21 grudnia 2012. W tym czasie zostanie wykonana seria kolizji protonów rozpędzonych w akceleratorze z nukleonami różnych pierwiastków, na przykład ołowiu lub złota. Z tych doświadczeń, naukowcy mają nadzieję dowiedzieć się więcej również o takich rzeczach jak ciemna materia a nawet Wielki Wybuch. 

Aktualne grudniowe prace w LHC to ostatnie prace przed tym, gdy LHC zostanie wyłączone na 20 miesięcy celem aktualizacji i dołożenia mocy. Praca akceleratora zostanie wznowiona w 2014 roku. LHC budzi sporo kontrowersji w środowisku naukowym i wielu specjalistów twierdzi, że eksperymenty wykonywane tam przy tak dużych mocach mogą prowadzic do powstawania osobliwości kwantowych. Już teraz fizycy sa tam w stanie wytworzyć temperaturę typową dla gwiazdy. Któregoś razu kolejny eksperyment z wykorzystaniem wysokich energii może doprowadzić do tego, że powstanie nie koniecznie to czego oczekują specjaliści. 

Przypadkiem zdarzy się tak, że Wielki Zderzacz Hadronów będzie wykonywał swoje najważniejsze dotąd doświadczenie dokładnie w dzień końca kalendarza Majów. Wzbudziło to już niemałą sensację w środowisku zwolenników teorii apokalipsy w 2012.

więcej →  zmianynaziemi.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Wielki Zderzacz Hadronów zakończy kluczowy eksperyment w dzień końca kalendarza Majów

 1. Dawid56 pisze:

  Jeśli to prawda co piszą to komuś chyba po prostu zwyczajnie „odbiło”, albo wręcz przeciwnie chcą zapobiec temu co nieuniknione i o czym wiedzą że nieuchronnie do „tego” zmierzamy i chcą niemal w ostatniej chwili „to” powstrzymać.Obie opcje są równie prawdopodobne.

 2. c pisze:

  nie mają mocy ruszyć Ziemi, właśnie zaczyna się ” PORÓD ” nowej Świadomości, przebiegunowanie jest naturalne następowało cyklicznie i tym razem stanie się tak samo… nie dajmy sobie wkręcić ze grupa psychopatów ma moc przebiegunowania Planety, oni chcą w ten sposób zabrać jak najwięcej ludzi ze sobą wywołując strach ( don Alejandro mówił że poprzednie przebiegunowania przeżywało tak mało ludzi, ponieważ umierali zwyczajnie ze strachu nie wiedząć co się dzieje ) Aktualnie można powiedzieć że jesteśmy w fazie POCZWARKI : ) Staniemy się bardziej ODCZUWAJĄCYMI istotami, Wszystko jest w najlepszym porządku

  Terence Mckenna – Poczwarka ( napisy PL )

  • nnka pisze:

   Cyt: Rozdarty wojną, krwawiący świat jest w środku bólów porodowych, poprzedzających wielką próbę narodzin. Bólów porodowych Nowej Ery! W 1871 r. Pike tak pisał do Mazziniego: (przyp.ludzkość)… lecz nie wiedząca, gdzie skierować swe uwielbienie, przyjmie prawdziwe światło za pośrednictwem powszechnej manifestacji czystej doktryny Lucyfera, wyprowadzonej w końcu na widok publiczny”-
   http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html

  • swiadomyswiadek pisze:

   witam. ktos cofnal czas. objelo to prawie ale jednak nie cala swiadomosc. cos zostalo wyrownane i nie ma komplikacji. ta sama swiadomosc ktora stoi za realizacja tego procesu wie jak uniknac kleski w czasie rozwoju, prawdopopodobnie to wlasnie to kolo toczymy od niepojetnie dlugich czasow.

 3. c pisze:

  Dałem zły link, oto właściwy

 4. brif pisze:

  Jedna z najbardziej ekscentrycznych teorii na temat końca świata w grudniu tego roku zakłada, że już za dwa tygodnie dojdzie do swoistego końca czasu. Koncepcja ta nazywa się Fala Czasu Zero (Timewave Zero) została zaproponowana przez botanika i filozofa, Terence’a McKenna (1946-2000). Uważał on, że czas jest w istocie falą fraktalną o zwiększającym się tempie odkryć.
  http://innemedium.pl/wiadomosc/fala-czasowa-skonczy-sie-w-grudniu-2012-moze-nas-czekac-jednoczesnosc-wszystkich-zdarzen
  Innymi słowy McKenna postulował fraktalny charakter rzeczywistości. Fraktalny, czyli taki, w którym jest układ samopodobieństwa wszystkich elementów bez względu na punkt widzenia na nie. Nasz ekscentryczny naukowiec twierdził, że istnieje coś takiego jak „nowość”, z ang. novelity. Autor definiuje ją, jako ciągłe zwiększanie się złożoności powiązań. To tak jakby coś rosło wokół nas, coś, co nazywamy czasem.
  Według Terence’a McKenna na końcu „nowości” jest koniec czasu. To tak zwany punkt osobliwy. Wtedy według teorii złożoność systemu dąży do nieskończoności. Oznacza to, że wtedy wszystko będzie następowało jednocześnie. Co ciekawe McKenna opracował pewną formułę numerologiczną, która miała dać odpowiedź na to jak kształtują się pływy i zawirowania „nowości”. Oparł ją na Księdze Przemian (I-Ching)

 5. c pisze:

  historia zmierza do końca, ale nie da się tego dokładnie określić, czy teraz czy za 20 – 100 lat – nie ważne : )

  • nnka pisze:

   hm… historia to koło karmy w którym energia porusza się po spirali. Nie ma czegoś takiego jak historia której jeszcze nie ma ( nasza przyszłosć nie jest zapisana) więc i koniec to iluzja. Ale jest zapisana droga którą podąża ludzkość i czas w jakim musi tą drogę pokonać.

   Są wzorce do przepracowania właśnie na podstawie historii. Mówi o tym niebo i to co nazywamy LOSEM . Więc ten czas jest raczej określony dosyć dokładnie powiedziałabym perfekcyjnie.

   Po drugiej stronie tego układu jest świadomomy rozwój człowieka, który albo sobie radzi z danym układem albo układ ma nad nim władzę. Wszystkie te zależnosci są znane na tysiące lat do przodu stąd też cykle i działania niektórych grup oświeconych . Jak taki cykl się zakończy zależy od ludzkości. Tak samo jak i to jak się zacznie kolejny.
   Problemem nie jest to świadome ale to co ukryte i nieświadome.

 6. Dawid56 pisze:

  O Mc Kennie na tym blogu mówimy już conajmniej od 9 miesięcy jak nie dłużej o jego teorii Timewve zero korespondującą nie wiedzieć czemu z końcem Longcount, Pierwszą datą Mc Kenny był 18 listopada.Między 18 listopada a 21 grudnia jest 33 dni różnicyTa róznica 33 dni może być spowodowana rózną długościa dnia od ostatniej chwili osobliwej ( ok 10 500 p.n.e) w ujęciu fraktalnym. Wzór Mc Kenny opiera sie na module (6×64)x64/?.Jeśli podzielimy przez 365,2422 otrzymamy od 6 sierpnia 1945 18 listopada 2012 a jeśli 365 otrzymamy ok 4 grudnia 2012..Czyli aby otrzymać 21 grudnia musielibyśmy podzielić przez około 364,75 dnia

 7. nnka pisze:

  Budowa Wielkiego Zderzacza Hadronów od dawna wzbudzała niepokój w wielu kręgach. Od samego początku spekulowano, że tworząc tę konstrukcję, ludzkość sama kręci na siebie bicz. W niektórych krajach zdarzały się sytuacje, kiedy ludzie zgłaszali się do urzędów administracji publicznej, składając wnioski o powstrzymanie prac nad maszynerią (w Niemczech toczył się w tej sprawie nawet proces przed Trybunałem Konstytucyjnym). Oliwy do ognia dolewali też sami naukowcy, którzy twierdzili, że nie do końca można przewidzieć działanie aparatury. Według niektórych teorii spiskowych, włączenie Wielkiego Zderzacza Hadronów miało uruchomić procesy, które mogły doprowadzić do apokalipsy.

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,title,Juz-wiemy-co-moze-zniszczyc-swiat-21-grudnia-2012-r-Zadziwiajaca-zbieznosc-dat,wid,15169661,wiadomosc.html

  • liviaether pisze:

   “Teraz, na kosmiczną sekundę przed waszym wzniesieniem się poza trzeci wymiar – waszym przeskokiem do wyższych sfer – są zdeterminowani, aby wywołać zmianę w mentalno-emocjonalno-fizycznym ciele Ziemi, na tyle dużą, że mogłaby jej przeszkodzić w tym Procesie. Są zatrważająco bliscy odniesienia sukcesu… którego nie udało im się odnieść w przeszłości. Ta szczytowa faza, jak żadna inna, charakteryzuje się ścieraniem krańcowo różnych sił biegunowych, którego efekt będzie widoczny w następnym stadium ewolucji Ziemi.

   Etap ten jest niepodobny do żadnego innego jaki miał miejsce w ciągu milionów lat istnienia Gai w materialnym wszechświecie, ponieważ tym razem chodzi o wzniesienie. Wasza planeta wyewoluowała do tej właśnie fazy w swym duchowym rozwoju, i ciemne siły wiedzą, że ich czas panowania dobiega końca.”

   “Tarcia między biegunami jeszcze nigdy nie były większe niż obecnie, wszyscy też zaczynacie odczuwać przyspieszenie. Jak nigdy dotąd, ciągnie się was, popycha, pobudza, hamuje, manipuluje, oraz udziela pomocy.”

   “Zajmijmy się teraz bardziej szczegółowo owymi kontrolującymi siłami, które usiłują zmienić częstotliwości Ziemi, oraz tym, jakie znaczenie mogą mieć ich działania na płaszczyźnie indywidualnej, planetarnej i galaktycznej. Eksperymenty podobne do tych, które doprowadziły do upadku Atlantydy, są obecnie przeprowadzane w militarnym kompleksie laboratoriów działającym w pokrytych śniegiem rejonach Alaski – ojczyźnie „Aktywnego programu badań jonosfery przy użyciu wysokich częstotliwości”, nazywanym w skrócie jako projekt HAARP. Obszar badawczy ośrodka eksperymentalnego HAARP wypełnia skomplikowany labirynt anten, których przeznaczeniem jest transmitowanie fal radiowych wysokiej częstotliwości o niewyobrażalnej sile do jonosferycznej warstwy eterycznego ciała Ziemi. Podgrzewają one w sztuczny sposób górną warstwę atmosfery – w celach, które w najlepszym razie zabrzmią dla was niczym science fiction. Bo jakże inaczej? Jaki może być racjonalny powód, aby naruszać naturalne pola energetycznie Ziemi… zwłaszcza wtedy, gdy dolne warstwy atmosfery – warstwa ozonowa – osiągnęły już „punkt krytyczny”? A jednak, nie ma w tym nic z fikcji. Takie są realia waszego obecnego, fizycznego życia.

   I tak wyłania się Mroczna Atlantyda.”

   Atlantis Rising, Patricia Cori

   Atlantis Rising, Patricia Cori

 8. Dawid56 pisze:

  To co Livia zamieściła na swoim blogu porównanie kalendarza Majów ze Zderzaczem absolutnie nie napawa optymizmem, szczególnie gdy od pewnego czasu pojawiały się w różnych źródłach informacje ,że data 21.12.2012 mogła być od dawien dawna zaplanowana , ba nawet od tysiącleci np. przez „wysłanników” lub (inkarnacje) sług Maya Danavy

  • Livia Ether pisze:

   nie wydaje mi się aby ten plan miał się powieść, nie czuję tego, ale plan taki faktycznie istnieje…. zamieściłam te informacje właśnie po to, aby nie doszło do jego realizacji…

 9. nnka pisze:

  Brytyjscy studenci w CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych) w Genewie nakręcili horror w podziemiach centrum zatytułowany „Decay” (pol. rozkład, gnicie). Film już narobił hałasu w internecie – pisze w środę szwajcarski dziennik „Le Matin”.
  Trwający 75 minut horror opowiada o naukowcach, których promieniowanie bozonu Higgsa – nowo odkrytej cząstki – przemienia w zombie.

  http://stooq.com/n/?f=681253&c=3&p=0

 10. margo0307 pisze:

  No to zaczyna się tworzenie-kreowanie nowej wspaniałej rzeczywistości

 11. nnka pisze:

  LHC odkrył dwie boskie cząsteczki a nie jedną
  Oficjalny harmonogram prac w CERN zakłada koniec eksploatacji akceleratora LHC do 21 grudnia 2012. Po tej dacie Zderzacz Hadronów zostanie przełączony w tryb neutralny. Następnie urządzenie zostanie wzmocnione o nowe wyposażenie tak, aby do 2015 roku osiągnąć 14 TeV. Można już pokusić się o pewne podsumowanie dotychczasowych prac a LHC odkrył naprawdę dziwne rzeczy.

  Obecnie akcelerator był w stanie obsługiwać energię zderzeń protonów do 8 TeV nastąpi, więc prawie podwojenie jego zdolności. Teoretycznie budowa tego kolosa w CERN miała dać naukowcom narzędzie do potwierdzenia istnienia bozonu cechującego postulowanego przez profesora Petera Higgsa. Nazywany też boską cząsteczką bozon potrzebny jest do domknięcia tak zwanego Modelu Standardowego. Bez niego nierozwiązany pozostaje problem nieskończonej masy wynikającej z równań.

  W lipcu 2012 naukowcy poinformowali, że osiągnięto przełom i widzą cząstkę odpowiedzialną za istnienie czegoś takiego jak masa. Była to cząstka o energii 120 GeV (gigaelektronowoltów). Jak wiadomo w ramach LHC funkcjonują dwa projekty detektorów, CMS i ATLAS. Wyniki eksperymentów wykonanych w projekcie ATLAS nie zostały opublikowane w lipcu, ale dopiero niedawno w listopadzie i wszyscy zastanawiali się, dlaczego.

  Najprawdopodobniej uczeni zaangażowani w tym projekcie obawiali się blamażu porównywalnego do „neutrin szybszych od światła”, które okazały się poluzowanym kablem. Badano wszystko dokładnie i nie znaleziono wyjaśnień dla tego, co zaobserwowano, dlatego postanowiono to opublikować.

  Niektórzy fizycy nazwali odkrycia projektu ATLAS, jako „Twin Peaks fizyki”. Odkryto sygnaturę czegoś, co może być bozonem cechującym o energii 123,5 GeV oraz kolejny o energii 126,6 GeV. To tak zwana „statystycznie istotna różnica’ pozwalająca mówić o dwóch cząsteczkach a nie jednej. To informacja tak dziwna, że trudno się dziwić sceptycyzmowi uczonych. Jednak albo jest jakiś błąd w detektorze, którego nie widzą, albo jest to potwierdzenie, że mamy znacznie więcej bozonów cechujących.

  Niektórzy już w przeszłości postulowali taką możliwość, ale nikt nie podejrzewał, że mogą one istnieć tak blisko siebie, jeśli chodzi o ich energię. Raczej spodziewano się, że będą one w innych zakresach energetycznych. Część fizyków twierdzi, że ten rezultat jest tak dziwny, że musi być statystycznym błędem.

  Źrodła:

  http://blogs.scientificamerican.com/observations/2012/11/14/new-higgs-result-bring-reliefand-disappointment/

  http://news.discovery.com/space/latest-lhc-results-further-constrain-supersymmetry-121119.html

  http://www.huffingtonpost.com/2012/12/15/two-higgs-bosons_n_2302897.html

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/lhc-odkryl-dwie-boskie-czasteczki-nie-jedna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s