Bóg i jego Sekretna Liczba

Zecharia Sitchin – Zagadka Olmeków

Do konkluzji, iż obecność Olmeków w Nowym Świecie cofnąć należy o ok. 5000 lat – do ok. 3000 r. p.n.e. – doszedłem kilkoma drogami. Pierwszą z nich była próba identyfikacji wielkiego boga Mezoameryki – Pierzastego Węża (znanego u Azteków jako Quetzalcoatl, a u Majów jako Kukulkan)oraz znaczenia jego obietnicy, iż powróci na te ziemie pierwszego dnia 52-letniego cyklu (rok 1519 n.e., kiedy to król aztecki Montezuma był przekonany, iż pojawienie się hiszpańskiego konkwistadora Corteza jest właśnie tym Powrotem, zbieżny z przewidzianą świętą datą).

Ludy Mezoameryki posługiwały się dodatkowo, oprócz praktycznego 365 dniowego kalendarza, zwanego Haab, także liczącym 260 dni Świętym Kalendarzem, zwanym Tzolkin. Te dwa cykliczne kalendarze były ze sobą sprzężone na zasadzie kół zębatych, które obracając się, zbiegały się w jednym punkcie co 52 lata. A liczba 52 to Święta Liczba ich boga – Pierzastego Węża.

 Ponieważ liczba 52 była także Sekretną Liczbą boga znanego Egipcjanom jako Thot, ponieważ zarówno Thot, jak i Quetzalcoatl byli bogami nauki i kalendarza, i ponieważ Thot został wygnany z Egiptu ok. 3100 r. pn.e., postawiłem tezę, że to właśnie on był tym, który zabrał ze sobą grupę Afrykańskich zwolenników na nowe ziemie, sprowadzając tym samym „Olmeków” do Mezoameryki.

Tajemniczy „Dzień Pierwszy”

 W czasie gdy pisałem „Zaginione królestwa”, książkę poświęconą prehistorii Ameryk, byłem już pewien, że czas przybycia Olmeków z Thotem/Quetzalcoatlem można określić ze zdumiewającą precyzją. Kluczem do rozwikłania tej zagadki okazał się kalendarz Olmeków. 

Poza kalendarzami Haab i Tzolkin występował w Mezoameryce również trzeci kalendarz, którego używano przy umieszczaniu dat na pomnikach. Określany był mianem „Długiej Rachuby” i, w odróżnieniu od dwu pozostałych, nie był kalendarzem cyklicznym, lecz linearnym, ciągłym, zliczającym całkowitą liczbę dni, które upłynęły od tajemniczego Dnia Pierwszego.

 Za pomocą glifów oznaczających grupy dni (1, 20, 360, 7200, a nawet 144 000) oraz kropek i kresek przyporządkowujących liczbę każdemu glifowi grupowemu nanoszono daty na pomniki w formie następującej inskrypcji: Liczba tylu a tylu dni upłynęła od Dnia Pierwszego, gdy wzniesiony został ten pomnik. Lecz czym był Dzień Pierwszy, kiedy miał miejsce i jakie było jego znaczenie?

 Ustalono ponad wszelką wątpliwość, że kalendarz linearny pochodzi od Olmeków. Ustalono również, iż Dzień Pierwszy oznacza 13 sierpnia 3113 r. p.n.e.

 Lecz co oznacza ta data? O ile mi wiadomo jedyną możliwą do przyjęcia odpowiedź zaproponowałem ja. Jest to dzień przybycia Thota/Quetzalcoatla wraz z jego zwolennikami do Mezoameryki!

Źródło:  bogowie.org.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Bóg i jego Sekretna Liczba

 1. Dawid56 pisze:

  Mówiliśmy juz o tym, że około 18 lutego 3102 miała prawdopodbnie miejsce( a mogło jz być po bitwie) wojna atomowa na polu Kukuszetra

 2. jojo pisze:

  Majańska Długa Rachuba jest prostą miarą dni od arbitralnie ustalonej daty początkowej. Zwykle data ta jest określana na dzień 13 sierpnia 3113 roku p.n.e. i jest to oznaczenie w kalendarzu proleptycznym
  Quetzalcoatl (wym. kecalkoatl, nah. Quetzalcōātl)
  Uważany był za współtwórcę świata oraz Słońce Wiatru (Nahui Ehecatl) w drugiej epoce świata. Według wierzeń Indian był bogiem wiatru, nieba (symbolizują to pióra) i ziemi (czego oznaką jest wąż). Uznawany był także za bóstwo wody i płodności, opiekuna 2. dnia miesiąca (Ehecatl) w kalendarzu azteckim. Urodzony przez boginię-dziewicę Coatlicue, jego bratem-bliźniakiem był Xolotl. Pierwowzorem Pierzastego Węża był toltecki bóg przyrody
  W wierzeniach Majów nosił imię Kukulkan lub Gucumatz, na południu Meksyku, zwłaszcza wśród Mixteków, nazywano go Yucano (Jasne Słońce, Jasne Światło). Nosił wiele przydomków. Najbardziej znane są: Ehecatl (Eecatl) – bóg wiatru, Huemac – O Mocnych Rękach, twórca cywilizacji. Inne przydomki tego boga to Syn Białej Chmury oraz Gwiazda Zaranna – Tlahuizcalpantecuhtli.

  Kodeks Borgia podaje historię bóstwa od jego narodzin do zstąpienia do świata podziemnego.
  Kodeks Ixtlilxochitl zawiera dwa opisy bóstwa.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wierzenia_Aztek%C3%B3w

 3. jojo pisze:

  Kolejnym ważnym odkryciem Stirlinga była bazaltowa stela, na której znajdowały się hieroglify zagadkowo podobne do pisma Majów. Abstrakcyjne symbole przypominały jaguary, zaś po drugiej stronie kamienia odczytano zapis daty w tzw. długiej rachubie kalendarza przejętego później przez Majów – w naszym kalendarzu wskazywałby 32 rok p.n.e. To rozpoczęło trwającą dziesięciolecia dyskusję o miejscu i roli kultury Olmeków w dziejach Mezoameryki
  Olmekowie są jednak najstarszą znaną kulturą Środkowej Ameryki, to z ich cywilizacyjnych odkryć korzystali później przedstawiciele kultury Teotihuacan, Toltekowie, Majowie i Aztekowie.
  Tajemnice Olmeków – czyli skąd się wzięli Majowie?
  W roku 2007 David Hatcher Childress wydał książkę zatytułowaną “Tajemnice Olmeków”. Jest on podróżnikiem i autorem ogromnej ilości książek o szeroko pojętej tematyce “zakazanej archeologii”, UFO, Atlantydy, obcych w Układzie Słonecznym itd.
  http://radtrap.wordpress.com/tag/olmekowie/
  Znacznie trudniej jest umiejscowić Olmeków w czasie. Według tradycyjnych źródeł archeologicznych, ich cywilizacja rozpoczęła się mniej więcej około 1250 r. p.n.e. Są też opinie, że jest ona znacznie starsza, a jej początki sięgają 3113 r. p.n.e., kiedy przybył tu bóg Quetzalcoalt (Pierzasty Wąż). Tego zdania są Zecharia Sitchin i Erich von Däniken. Faktem jest, że po rozszyfrowaniu kalendarza, którym posługiwali się Olmekowie, okazało się, że najstarszą zapisaną datą jest właśnie rok 3113 p.n.e. Większy kłopot jest z ustaleniem końca istnienia ich kultury. Najbardziej prawdopodobna wersja zakłada, że cywilizacja ta upadła z niewyjaśnionych przyczyn około 400 r. p.n.e. Jednak zdaniem niektórych archeologów,

  http://www.4wymiar.pl/sladami-przeszlosci/119-tajemniczy-olmekowie.html

 4. c pisze:

  Widzieliście ATLAS CHMUR ? GENIALNY ! SYMBOLIKA MIAŻDŻY. ten film to ARCYDZIEŁO.

 5. Mona pisze:

  Dość sporo m.in. na temat cywilizacji Mezoameryki mówi E. Cayce w swoich readingach (część z nich spisana w książce „The Origin and Destiny of Man”, 280 str). Według niego Olmekowie nie są protoplastami Majów i kultury majańskiej. Bardzo ogólnie ujmując: Majowie są Indianami/ potomkami Atlantów, którzy stanowili rasę czerwoną. Olmekowie to potomkowie Lemurian (mówi się też Lemuryjczycy), którzy stanowili rasę brązową. Stąd rysy twarzy Olmeków (twarze wyrzeźbione w kamieniu) podobne są do rysów Polinezyjczyków, po części Aborygenów w Australii i Etiopczyków w Afryce. Wszyscy mają bowiem wspólną praojczyznę: Lemurię. Na przestrzeni dziesiątek tysięcy lat, w wyniku kolejnych katastrof (zatonięcie Lemurii i Atlantydy oraz pojawianie się nowych odcinków kontynentów)) Jukatan stał się miejscem, do którego przybywały kolejne fale emigrantów a tym samym tyglem, w którym dochodziło do mieszania się ras i kultur. Olmekowie zostali wyparci z Jukatanu i udali się w głąb Ameryki Północnej. Ze zmieszania się ras powstała społeczność Inków, którzy wywędrowali do Ameryki Południowej. Do złożoności całej sytuacji pod względem antropologicznym przyczyniła się społeczność zaginionych plemion Izraela, którzy przybyli na Jukatan ze starożytnego Królestwa Izraela odciskając swoje niechlubne piętno na mezoamerykańskich kulturach: wprowadzili zwyczaj składania ofiar. Wygląda więc na to, że cała historia tamtego rejonu świata jest bardzo zagmatwana.

 6. Dawid56 pisze:

  Ten 3113 p.n.e de facto oznacza tyle ze 13 baktun kończy sie 21-23.12.2013 a nie 21-23.12.2012 gdyz dolicza się do daty pocżątkowej 1872000 dni jest to 5200 lat z rokiem liczącym 360 dni albo około 5125 z rokiem liczącym 365,2422 dnia

  • nnka pisze:

   Jesli przyjmiemy, ze 52 – letni cykl to kalendarz aztecki i ma związek z pewnym układem i Maldekiem to czemu nie spojrzeć odwrotniei od „daty koncowej” i policzyc początkową?

   CYt : 52 letni kalendarz traktuje się jak część Kalendarza Majów, choć ci drudzy mieli dwa kalendarze zawarte w tym jednym. Ale nie o szczegóły tu chodzi lecz o ciekawe wnioski. Strach w 52-letnim cyklu : Cyt: “Jeżeli w trakcie owych 52 lat (18980 dni) bogów było widać na firmamencie dziesięć razy, to logiczne jest, że w ciągu 5,2 roku (1898 dni) tylko raz. Dr Kiessiing zadał sobie pytanie: Co pojawiało się więc co 5,2 roku (albo co 1898 dni) na niebie? Kometa? Statek kosmiczny? Boska planeta Wenus? Zaciekawiony badacz skrupulatnie sprawdził wszystkie dane orbit planet Układu Słonecznego i poczynił zadziwiające spostrzeżenie. Planeta X – obieg Słońca w dniach ziemskich 1898 – obieg Słońca w latach ziemskich 5,20
   https://nnka.wordpress.com/2012/03/22/52-letni-cykl-czyli-czego-bali-sie-aztekowie/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.