Rozbłysk słoneczny może wywołać na raz wiele katastrof takich jak w Fukushimie

Trzeba zadać w końcu pytania o bezpieczeństwo elektrowni jądrowych na świecie. Na ten temat wypowiedział się znany autorytet naukowy, profesor Michio Kaku. Jego ostrzeżenia trudno bagatelizować, uważa on, że seria silnych rozbłysków słonecznych może powalić linie energetyczne powodując zapaść w wielu elektrowniach jądrowych. Oznaczałoby to kataklizm nawet w postaci wielokrotności emisji z Fukushimy.

Według słów tego amerykańskiego fizyka zbliżające się maksimum słoneczne niesie za sobą ryzyka, które są bardzo realne. Według szacunków naukowców, tylko dla samych USA wpływ takiego kataklizmu oznaczałby zmaganie się na raz ze skutkami 20 huraganów Katrina. Gdyby doszło do bardzo silnego rozbłysku słonecznego, lub nawet serii rozbłysków, cała ziemska elektronika zostałaby unieruchomiona w ciągu kilku godzin. Niestety oznaczałoby to również, że przeciążone indukcją magnetyczną sieci energetyczne również się wyłączą. Bloki energetyczne pozbawione odbioru mogą nawet eksplodować. 

To dlatego właśnie idiotyzmem są wszelkie akcje polegające na synchronizowaniu wyłączeni elektryczności celem „ratowania Ziemi”. Otóż takie „ratowanie” przy dużej ilości uczestniczących może do tego stopnia zredukować pobór prądu, że bloki energetyczne będą musiały się wyłączać. Prądu elektrycznego nie da się magazynować, można tylko zasilić sieć energetyczną. O tym zdają się zapominać wszelcy dziwni ekolodzy. 

Wracając do Słońca, gdyby w czasach dzisiejszych nastąpił wielki rozbłysk, taki jak ten z 1859 roku, to grożą nam niestety poważne konsekwencje. Wspominanie o naszej zależności od technologii jest właściwie truizmem, jednak tak właśnie jest.

czytaj → Rozbłysk słoneczny może wywołać na raz wiele katastrof takich jak w Fukushimie

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Rozbłysk słoneczny może wywołać na raz wiele katastrof takich jak w Fukushimie

 1. Dawid56 pisze:

  Może, albo nie może, coś za dużo UFO kręci sie wokół Słońca.Ten 24 cykl jest tak niezwykły jak żaden do tej pory .Nie dość ze zaczął się z 1,5 rocznym opóźnienieniem to od marca jest zupełnie nieprzewidywalny np ok 22-23 listopada miało dość do rozbłysków klasy „X” – tak przewidywali naukowcy-stało sie jednak zupełnie inaczej -plama 1618 straciła zupełnie swój impet ale teżzaistniała dziwna koincyndencja około 22-23 listopada pojawiło sie „rzekomo” 8-10 obiektów UFO w poblizu słońca.

  • nnka pisze:

   ” wtedy” było zderzenie takich obiektów… niektórzy uważają ze to pojawiene sie Nibiru była przyczyną .

   4 Joty stanowia skrzydła … tak napisano mi w komentarzu. Dla mnie to skrzydlata kula, symbol znany w Egipcie. ( ale są tez tacy co uważją, że to symbol Nibiru)

   Cyt: Kto dociekliwy dostrzeże – że 4 Joty złożone wokół Rdzenia ISTU to dwa skrzydła Wiru – swastyki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s