Najważniejsze jest to, aby ludzie byli świadomi tego co się dzieje JUŻ 3 GRUDNIA 2012 ROKU ZDECYDUJĄ SIĘ LOSY INTERNETU

Źródło: www.geekweek.pl 

Najważniejsze jest to, aby ludzie byli świadomi tego co się dzieje

Międzynarodowy Związek Telekomunikacji,  już za kilka dni spotka się za zamkniętymi drzwiami i zdecyduje o losie sieci. Dyktatury z całego świata już zacierają ręce, a przeciw nim występuje cały internetowy biznes – z Googlena czele. My też możemy pomóc.

Podczas spotkania, które ma się odbyć 3 grudnia każde ze 193 państw członkowskich ONZ będzie głosowało za zmianami w światowych regulacjach dotyczących internetu. No i nie byłoby absolutnie żadnego problemu gdyby nie to, że wszystko trzymane jest w ogromnym sekrecie – tak aby przypadkiem nikt się o tym nie dowiedział.

Całe szczęście na sprawę już ponad pół roku temu zwrócili uwagę naukowcy z George Mason University, którzy założyli stronę WCITLeaks.org, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na całą sprawę i aby skłonić kogokolwiek kto ma dostęp do tajnych ustaleń ITU, aby je anonimowo opublikował. Wyciekł tam 212-stronicowy dokument przygotowywany przez rządy na grudniowe spotkanie (cały tekst znajdziecie tutaj).

W skrócie wynika z niego na przykład to, że Chiny, Rosja czy niektóre kraje arabskie chcą przekazać pełną władzę nad internetem w ręce ONZ i dzięki temu chcą kontrolować całą prywatną korespondencję obywateli (Rosja i Iran chce też aby ludzie płacili za łączenie się z zagranicznymi stronami internetowymi jak za międzynarodowe połączenia telefoniczne).

Na założonej przez Google stronie Take Action możecie podpisać się za wolnym i niezależnym internetem.

Powstał też inny twór nazwany Internet Defense League, do którego również możecie wstąpić. Stoi za nim m. in. Mozilla, Imgur, WordPress czy Reddit.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Najważniejsze jest to, aby ludzie byli świadomi tego co się dzieje JUŻ 3 GRUDNIA 2012 ROKU ZDECYDUJĄ SIĘ LOSY INTERNETU

 1. jacek pisze:

  Trzeciego grudnia na tej konferencji mogą się ważyć losy światowego internetu, który już nie będzie taki sam. Zamiast internetu będziemy mieli intranet czyli prosto wyjaśniając, cały internet będzie podzielony na poszczególne sieci np. krajowe, będziemy mieli dostęp do informacji z kraju (do tych które zostaną przepuszczone przez cenzurę), ale na przykład informacja pochodząca z innego kraju, która będzie niewygodna dla Polskiego rządu zostanie automatycznie zdjęta przez ITU.

  Taka cenzura już jest wprowadzona w niektórych krajach np. Iranie czy w Chinach, a mianowicie zablokowano strony potencjalnie niebezpieczne czyli np pocztę gmail.

  Google walczy tutaj o swoje interesy ale i o wolność słowa w internecie dzięki tej wolności google zaistniało w sieci ale trzeba pamiętać, że dotychczasowa władza pozostaje w rękach stanów zjednoczonych, które łatwą ręką nie oddadzą władzy nad internetem więc jest jeszcze nadzieja na niewprowadzenie tych zmian.

  http://projektinfinitus.pl/wydarzenia/google-przeciwko-itu

 2. c pisze:

  Międzynarodowy Związek Telekomunikacji, KIM SĄ TE TYPY I jakim prawem DECYDUJĄ nad wolnością Internetu ? 😀 skąd oni się urwali ? 😀 looooool, oni chyba się czują wszechmocni,ludzie nie mogą na to pozwolić i tak też się stanie 🙂

 3. c pisze:

  to nie przypadek że nasa 3 grudnia organizuje konferencje żeby łaskawie poinformować gawiedź o tym że życie istnieje także poza Ziemią. JUŻ WIDZĘ JAK W TV PISZCZĄ Z ZACHWYTU. błehhhh

 4. helena pisze:

  skąd wiadomo, że spotykają się? Jak to taka tajemnica a my to wiemy

 5. Pingback: JUŻ 3 GRUDNIA 2012 ROKU mogą się zdecydować losy Internetu « białczyński

 6. opolczykpl pisze:

  Sprawa kontroli internetu przez ONZ:

  A kto obecnie kontroluje internet? Czy nie żydowscy potentaci? Jeśli internet zostanie oddany pod kontrolę ONZ, a Rosja i Chiny posiadają PRAWO WETA, będą w stanie wpływać na los internetu! I Mogą blokować decyzje podejmowane przez internetowych żydowskich potentatów. Nie widzę więc niczego złego w tym pomyśle.

  Sprawa opłat:

  Przeciętny Rosjanin czy przeciętny Irańczyk korzysta jak przypuszczam prawie lub wyłącznie z rosyjskich/irańskich stron internetowych.
  Natomiast dywersanci, koczownicza V kolumna korzysta b. aktywnie z portali Izraela, USA czy Wlk. Brytanii i poprzez internet otrzymuje instrukcje.
  Projek ten ma utrudnić, jak podejrzewam, wewnętrznej agenturze banksterów/globalistów kontakty z zagranicą.
  Dlatego i z tą sprawą bym nie dramatyzował.

 7. jacek pisze:

  Syria odcięła dostęp do internetu – informują amerykańskie firmy, które monitują aktywność w sieci. http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Syria-bez-internetu-to-wydarzenie-bez-precedensu,wid,15138416,wiadomosc.html?ticaid=1f9d7

 8. jacek pisze:

  Sieć Internet ewoluuje w kierunku narzędzia totalitarnego ucisku, „mowa nienawiści” wprowadzi zamordyzm?
  http://zmianynaziemi.pl/wideo/siec-internet-ewoluuje-w-kierunku-narzedzia-totalitarnego-ucisku-mowa-nienawisci-wprowadzi-zam

 9. rafał pisze:

  DLA MĄDRYCH LUDZI PRAWICY

  Szanowny Pan Jakub Woziński

  Odnośnie Pańskiego artykułu w ,,Najwyższym Czasie ,, pt ,,Czy filozofia może być ,,polska,, ?’
  Chciałem przypomnieć ,że światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
  ,dominikanin o.Jan Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
  niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
  .Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest – mądrość .
  Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.To Polacy
  mają otworzyć oczy światu. Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
  STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI ”
  Przekona się Pan ,że mesjanizm to jeszcze jedno wydumanie filozofów
  . Nie Żydzi ,tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga .
  To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,bo prawda jest bardzo prosta.
  Jeżeli Pana nie przekonałem ,to w najbliższych kilku latach
  wyjdzie to w całej swej mądrości.

  NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! ! POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ! DR. Kwaśniewski .
  Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
  Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
  DR.KWAŚNIEWSKI

 10. Pingback: JUŻ 3 GRUDNIA 2012 ROKU mogą się zdecydować losy Internetu | Białczyński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s