NASA ma poważne plany związane z Księżycem i zamierza już wkrótce wysłać nową wyprawę na Srebrny Glob.

NASA ma poważne plany związane z Księżycem i zamierza już wkrótce wysłać nową wyprawę na Srebrny Glob.

Agencja wyraźnie zmierza do tego aby stworzyć nową bazę kosmiczną w okolicach ciemnej strony Księżyca co ma być jednym z kroków w realizacji planu lotu na asteroidę zaplanowanego na rok 2025 i załogowego lotu na Marsa, który ma się odbyć w połowie 2030 r. Aby osiągnąć ten cel agencja buduję potężną rakietę SLS (Space Launch System) i kapsułę Orion, zdolną do transportu astronautów.

O nowych planach NASA wiadomo z przecieków, z których wynika, że agencja interesuje się stworzeniem bazy kosmicznej w tzw. punkcie libracyjnym (L2) gdzie przyciąganie dwóch ciał niebieskich równoważy się ze sobą, przez co można w tym właśnie miejscu “zaparkować” niewielką stację kosmiczną, dzięki której będzie można sprawdzić warunki życia w przestrzeni kosmicznej nie będącej częścią orbity okołoziemskiej. Stacja taka bedzie miała także za zadanie sterować rozmaitymi robotami prowadzącymi eksplorację Księżyca. NASA ma nadzieję zrealizować swoje plany bez przekroczenia przyznanego jej budżetu na 2013 r w wysokości 17.7 mld. dolarów.

Pierwszy lot w stronę punktu L2 nazwano Exploration Mission 1 i jest on przewidziany na końcówke 2017 r. Mission Exploration 2, w której będzie uczestniczyć załoga w kapsule Orion ma dojść do skutku nie wcześniej jak w 2021 r.


NASA poinformowała o swoich planach amerykański Kongres, podkreślając, że jej ambice wykraczają poza orbitę okołoziemską i są skierowane nie tylko na powrót na Księżyc, ale także lot załogowy na asteroidę a następnie na Marsa. nowaatlantyda.com/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „NASA ma poważne plany związane z Księżycem i zamierza już wkrótce wysłać nową wyprawę na Srebrny Glob.

 1. nnka pisze:

  Amerykanie chcieli wysadzić Księżyc w 1959 r. W ten sposób zamierzali przestraszyć Związek Radziecki i wygrać zimną wojnę w kosmosie Misja miała być przeprowadzona w ramach tajnego projektu „A Study of Lunar Research Flights”. Jej mózgiem był astronom Carl Sagan i fizyk Leonard Reiffel.

  Mały pocisk nuklearny miał być wystrzelony z nieznanego miejsca na Ziemi i zdetonowany w momencie uderzenia o powierzchnię Księżyca. Wiadomo, że w kosmos miała polecieć bomba atomowa (wodorowa okazała się za ciężka).

  Dlaczego ten pomysł nie został zrealizowany?

  Zagrożenia dla Ziemi było zbyt duże. Obawiano się także, że Księżyc zostanie zanieczyszczony materiałami radioaktywnymi – oceniają wojskowi eksperci
  http://www.sfora.pl/Amerykanie-chcieli-wysadzic-Ksiezyc-Oto-tajny-plan-a49865

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s