Narzędzie manipulacji? Wyniki pomiarów kontrastu torsyjnego płaskich figur geometrycznych za pomocą torsiometru Szkatowa

Według Szypowa, promieniowanie kształtu to manifestacja statycznych pól torsyjnych, których zasięg zmienia się w zależności od wielkości lub odległości od emitującego obiektu.

Pola torsyjne cząstek elementarnych sumują się, tworząc wypadkowe pole torsyjne obiektu. Jeżeli obiekt jest nieruchomy (np. kopuła, piramida czy stożek) wówczas pole to ma charakter statyczny, a jego zasięg jest stosunkowo niewielki. W zależności jednak od geometrii obiektu, jego oddziaływanie na otoczenie może być całkiem wyraźne, a nawet silne.

Badacze eksperymentujący z promieniowaniem kształtu często donoszą o szczególnych polach wytwarzanych przez płaskie figury geometryczne. Teoria próżni fizycznej interpretuje te promieniowania jako manifestacje pól torsyjnych płaskich kształtów.  Z teorii Szypowa wynika, że pole torsyjne może wirować w prawo lub w lewo. Za pomocą generatora Akimowa wykazano, że pole prawoskrętne jest korzystne dla żywych organizmów, a lewoskrętne niekorzystne, gdyż działa nań osłabiająco. Okazało się również, że każde ciało fizyczne wytwarza pole torsyjne o charakterystycznych dla siebie właściwościach.

Rosyjski naukowiec W.T. Szkatow skonstruował tzw. torsiometr, za pomocą którego dokonuje pomiarów promieniowania torsyjnego takich figur (rys. 7).
Wiele wskazuje zatem, że promieniowanie kształtu jest rzeczywistością, obiektywnie potwierdzoną badaniami eksperymentalnymi. Promieniowanie to może mieć różnoraki wpływ na człowieka: od zbawiennego po niebezpieczny. Czy w takim razie nie można wyobrazić sobie, że promieniowanie kształtu potencjalnie może być wykorzystywane np. do kontroli ludzkich zachowań? Czemu nie? Na przykład totalitaryzm zawsze kojarzy się z topornymi formami sztuki. Dla jednych może to być skutek depresyjnego wpływu zniewolonego społeczeństwa na jednostkę, dla innych odwrotnie – celowe działanie mające zniechęcać ludzi do korzystania z wolności.

Maciej Trojanowski
fot. autora

Wyniki pomiarów kontrastu torsyjnego płaskich figur geometrycznych za pomocą torsiometru Szkatowa: równoboczny trójkąt, odwrotna swastyka, gwiazda pięcioramienna, kwadrat, kwadrat z pętlami, prostokąt ze złotym podziałem (stosunek boków D=1,618), krzyż ze złotym podziałem, gwiazda sześcioramienna, krzyż z fraktalami (tj. z fragmentami podobnymi do całości), swastyka i okrąg.
Figury 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 11 wykazują prawoskrętne pole torsyjne, a 1, 2, 3 i 4 – lewoskrętne. Zatem ich oddziaływanie na otoczenie powinno się różnić. Czy tak jest?

Źródło: gwiazdy.com.pl

Warto też zwrócić uwagę, że przy zmianie polaryzacji ( biegunowości) 4 , 5, 6, 8, 11 zachowują swoje właściwości.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

23 odpowiedzi na „Narzędzie manipulacji? Wyniki pomiarów kontrastu torsyjnego płaskich figur geometrycznych za pomocą torsiometru Szkatowa

 1. nnka pisze:

  Oczywiście ta informacja jest maleńkim wstępem do ogromnej wiedzy o promieniowaniu kształtu. Mimo, że często przypisuje się tą wiedzę kręgom ezoterycznym lub też badaczom zajmującym się wykorzystaniem tych właściwości w codziennym życiu np radiestezji czy
  Feng shui (czyt. ‚fuŋ szłej’ ?/i, dosłownie wiatr i woda) – starożytna praktyka planowania w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Tradycyjne fengshui w starożytnych Chinach obejmowało ogólny rozkład miast, wsi, budynków mieszkalnych i gospodarskich. Bywa nazywane geomancją, bo obejmuje także takie zagadnienia, jak ochrona budynków przed złymi duchami czy wpływ kształtu na otoczenie.

  Żeby dokładnie oddać pierwotne znaczenie, trzeba zrozumieć symbolizm:

  wiatr, którego nie można zobaczyć – niewidzialne
  woda, której nie można uchwycić – nieuchwytne.
  Stąd fēng shuǐ = (Życiowa siła/istota, która jest) niewidzialna i nieuchwytna

  … to mamy doczynienia z polem w naszym codziennym życiu, a sam odczyt jest nieco bardziej skomplikowany w całości przekazu w przypadku niektórych symboli. Nie ma tu pozytywnych lub negatywnych znaków, jest tylko nieumiejętne zastosowanie któregos z nich lub też zastosowanie destrukcyjne ( ale to wymaga ogromnej wiedzy o energetyce nie tylko symbolu ale też SRODOWISKA I CZASU- czasoprzestrzeni)- niezgodne z przeznaczeniem i harmonią środowiska zewnętrznego a tym samym z polaryzacja i biegunowością i nadanie mu ludzkich wyobrażen co powoduje dysnans poznawczy który jest bardziej destrukcyjny dla naszej psyche niźli sam symbol.
  Oczywiście poszczególne pola torsyjne harmonizują ze sobą lub też "zwalczają" . Niemniej takie spojrzenie jak przedstawione w powyższym wpisie pozwala spojrzeć na zagadnienie w bardziej analityczny sposób.

  Nie jest tez istotne przy znakach "zmiennych" samo promieniowanie przy odrzuceniu CZASU- cyklu, gdyż w niektórych okresach dziejów Ziemi ta symbolika niosła w sobie inne działanie, które "odwróciło" zmiana polaryzacji. Są to więc tzw znaki cykliczne i jednym z nich jest SWASTYKA , która nie zmienia działania tylko w przypadku wędrującej " droga" .

  Wracając jednak do struktur płaskich świetnie można zobaczać wykorzystanie ich np w ruchu drogowym i jest to naprawdę ciekawe doświadczenie . Można tu spekulować czy wiedza decydentów jest na poziomie wiedzy starożytnych i kierowcy są w grupie „"tresowanych"” co można by było nazwać kontrolą czy też po prostu brakuje tej wiedzy a panowie w czapeczkach z lizakami działają przypadkowo .

  Nadane nazwy grupom znaków drogowych nie zawsze oddają ten sam przekaz energetyki kształtu, czasem to co ma być silne jest niewidoczne , co co ma ostrzegać osłabia tylko uwagę : http://www.auto-rondo.pl/?id=znaki_drogowe&typ=ostrzegawcze
  Oczywiście ustawienie znaków w szyku np na skrzyżowaniu lub rondzie zmienia obraz energetyczny całego układu.

  Skłaniam się raczej ku braku wiedzy naszego jakże cywilizowanego społeczeństwa. Ale już tu pojawia się sygnał jak działa cywilizacja na psyche człowieka kiedy struktury owej nie są zgodne z naturą.

  Wcześniej czy później powoduje to badź ucieczkę do natury bądż bunt "niewiadomego pochodzenia" : O dysonansie można poczytać tu: http://www.psychologowie.info/dysonans-poznawczyczyli-ludzka-potrzeba-spojnosci/
  Cyt: Dysonans poznawczy to uczucie, którego doświadczamy w sytuacji, kiedy dwa (lub więcej) elementy poznawcze (opinie, informacje, przekonania itd.) stoją ze sobą w opozycji bądź są ze sobą niezgodne. Sytuacja taka jest dla organizmu nieprzyjemna – wzbudza nasz niepokój, powoduje że czujemy się nieswojo. Dlatego, doświadczając dysonansu poznawczego, dążymy do jego zredukowania.

 2. Mezamir pisze:

  Indianie dziwią sie nam ,dlaczego mieszkamy w domach kwadratowych.Przecież energia w kwadracie przestaje krążyć,dlatego Tipi jest stożkiem.

 3. Mezamir pisze:

  Nie mamy okrągłychmebli bo domy mamy kwadratowe 😀

  Co to za problem zrobić okrągły mebel?

  • nnka pisze:

   koszty, bo zachodnia cywilizacja na „wysoką stopę” no i uzbrojenie „kanalizacja co ” itd… . Totalna przebudowa, no ale ponoc ku temu zmierzamy. Tylko nie wiem czy wtedy Sejm zrobią kwadratowy 🙂

 4. Mona pisze:

  Tipi jest stożkiem, a Sejm ma kształt cylindra. Obydwie figury geometryczne opierają się na kole, jednak w cylindrze energia krąży jeszcze efektywniej niż w stożku.

  • nnka pisze:

   nie jest ważne jak efektywnie krąży ważne jest co krąży i w którym kierunku „woda, wiatr”. Układy energetyczne są bardziej skomplikowane . Najlepszym przykładem do poznania podstaw są figury płaskie.

 5. Mona pisze:

  Powtarzam: „Ważne jest jedno i drugie: co krąży i jak krąży.”

  • nnka pisze:

   Mona dla Ciebie może ważne w kontekscie badań pol figur płaskich niewazne. Siła czyli efektywość to MOC inaczej odległosc – promien działania. Nie ten aspekt tu jest rozpatrywany ale mozesz o promieniu napisac o całym spektrum najlepiej z wyszczególnieniem cech oddziałowywania bez pomijania energii Ozyrysa oczywiście.
   Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem „jak” czyli co „jak mocno” czy „jak w kierunku” ? Efektywośc to nie kierunek… bo tego nie da sie rozpatrywac w układzie pojedyńczym…

   Cyt Mona : „jednak w cylindrze energia krąży jeszcze efektywniej niż w stożku”

   …czyli jak? Bo tego słowa uzyłam w odniesieniu do Twojej wypowiedzi.

   • Mona pisze:

    Powtórzę jeszcze raz: „“Ważne jest jedno i drugie: co krąży i jak krąży.” Nie będę rozwijać tej myśli (doskonale wiesz, o co chodzi), bo obojętne, co napiszę, i tak według Ciebie będzie źle. To już rodzaj paranoi: wszystkich poprawiasz, zawsze musisz mieć rację i ostatnie słowo.

    • nnka pisze:

     nie wiem o co ci chodzi w słowie EFEKTYWNIE.

     Dla mnie „co” oznacza „wzorzec” a „jak” oznacza „kierunek odzywiający lub oczyszczający„.

     Zeby znać efektywnośc zastosowania układu trzeba miec układ odniesienia…i znac cel w jakim dany układ ( podany przez Ciebie stożek lub cylinder) chcemy zastosować. Dopiero wtedy mozna mówic o efekcie ” pozytwnym” lub „negatywnym” czyli osiagnięciu zamierzonego celu.

     Ale ok. Niech będzie , że to paranoja. Wszystko jest ważne.

     Dlatego powtarzam raz jeszcze : ale jak efektywnie nie ma to znaczenia w układach… to jest najmniej wazny czynnik. Stozek jest polaryzacyjny cylinder jest stały. Obydwa maja taka sama funkcje w Materii

 6. jachu pisze:

  niektórzy mówią, że w Sejmie jest TIPI czyli CYRK na kółkach. hahah

 7. jojo pisze:

  Tipi jest stożkiem, a Sejm ma kształt cylindra. Obydwie figury geometryczne opierają się na kole

  STOZEK I CYLINDER to nie są figury tylko BRYŁY GEOMETRYCZNE, składające sie z figur połączonych z ze sobą w odpowiednich proporcjach.

 8. jojo pisze:

  Figury płaskie dwuwymiarowe to np. koło, wielokąty. Figura przestrzenna jednowymiarowa to np. linia śrubowa, dwuwymiarowa – sfera, trójwymiarowe – m.in. kula, sześcian, ostrosłup.

  • nnka pisze:

   Badacze eksperymentujący z promieniowaniem kształtu często donoszą o szczególnych polach wytwarzanych przez płaskie figury geometryczne. Teoria próżni fizycznej interpretuje te promieniowania jako manifestacje pól torsyjnych płaskich kształtów.

   Porównywanie energii spirali do tematu tu poruszonego jest zupełnie innym zagadnieniem. Dlatego tez staram się trzymać poruszony temat co dla niekórych jest paranoją… i jak widac nie kazdemu odpowiada. 🙂 Niemniej jest to wstęp do kolejnych wpisów – istotny dla wglądu w temat wpływu symboliki na naszą psyche.
   Jeśli ktos nie czuje tematu, ani tematów przy okazji traktowanych humorystycznie w stylu okragły Sejm : to proponuje papier i nozyczki… łatwiej będzie rozmawiać na temat bez osobistych wycieczek i pseudopsychoanaliz i bez wypisywania komentarzy pod hasłem „KTO MA TU RACJĘ” , bo to pokaże czas czy nasza wiedza jest tą jaką posiadać powinniśmy i jak z niej skorzystać umiemy.
   Myślę że ten czas jest krótszy niż sądzimy..

   Jeśli komuś sposób mojego prowadzenia bloga nie odpowiada .. trudno.
   Myslę, że blogów przekazujacych tego typu info jak na Mistyce jest mnóstwo w sieci i zawsze mozna znaleźć sobie cos odpowiedniejszego… lub tez założyc swój i dzielić swoim czasem , doświadczeniem i wiedzą z tymi , którzy chcą „spojrzeć” nieco inaczej na kilka zagadnień.

 9. Pingback: Crux gammata – “wirujące słońce” | Mistyka Życia

 10. Pingback: To co czuję, to co wiem… | Mistyka Życia

 11. margo0307 pisze:

  Nnka napisała:
  „..Skłaniam się raczej ku braku wiedzy naszego jakże cywilizowanego społeczeństwa.
  Ale już tu pojawia się sygnał jak działa cywilizacja na psyche człowieka kiedy struktury owe nie są zgodne z naturą…”

  Nnka, poruszyła przykrą i niestety zgodną z prawdą kwestię, jaką jest brak wiedzy, w naszym jakże cywilizowanym społeczeństwie 😕 co potwierdza tocząca się dyskusja na forum Losy Ziemi w temacie wpływu, jakie wywiera zachowanie Słońca na nasze organizmy…

  Pozwolę sobie zacytować krótką wymianę poglądów:

  wibi: „…opisywałem w grudniu 2013 r. wpływ drgań magnetosfery na człowieka poprzez receptory z kryształkami magnetytu ..”

  RWD: Fragment o pamięci wody w organiźmie zahacza o paranaukę.
  Woda w organiźmie ma swoją częstotliwość i raczej trudno będzię ją zmienić, gdyż jest zamknięta w naszym polu.

  Nobody: W dzisiejszych czasach nauka i paranauka coraz częściej będą się przenikać i nie jest to złe…To prawda, że woda w organizmie ma swoją częstotliwość i jestem na 100% przekonany, że można ja zmienić. Myślę, że nawet nie trzeba by uciekać się do paranauki, żeby to udowodnić”

  RWD: Mi się wydaje, że nawet może się sama zmieniać, w zależności od stanu organizmu. Ale w jaki sposób można w takim razie znacząco wpłynąć na jej zmianę, z zewnątrz? Według mnie raczej będzie to niewykonalne. Ale to tylko moje zdanie.

  Nobody: A jak myślisz, co w ludzkim organizmie najsilniej oddziałuje na resztę? W sensie generuje najsilniejsze częstotliwości…

  Dawid56: Może i pseudonauka, ale ten eksperyment z ryżem w wodzie… był niezwykły.
  „Dr Emoto Masaru przeprowadził jeszcze inny ciekawy eksperyment.
  Trzy pojemniki napełnił ryżem i zalał go wodą. Przez cały miesiąc pierwszemu z nich mówił ‚dziękuję’, drugiemu ‚jesteś głupi’, a trzeci ignorował…

  wibi: Dużo pluł, jak mówił, a pojemnik był nieszczelny, stąd fermentacja.
  Doktor lubił sake więc zapach jemu się podobał i nawet ryż wyglądał na jaśniejszy 😀

  Tak się zastanawiam po przeczytaniu tej dziwnej – w moim odczuciu – sarkastycznej odpowiedzi pana ‚wibi’…
  A gdyby tak… – jak proponuje JESTEM 😉 – tego gościa o pseudonimie: ‚wibi’, pozostawić na 2 lub 3 miesiące w towarzystwie ludzi, którzy nieustanie – 24 godziny na dobę, powtarzali by mu, że jest głupi… to jak on by się czuł ?, jaki skutek wywarłyby na niego te słowa ?
  Czy byłby szczęśliwy ? i np. pozytywnie kreatywny ?
  Czy może raczej stał by się złośliwy, zgorzkniały i arogancki ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s