„Prawopółkulowi odziedziczą ziemię”.?

Popularnym mitem w środowisku rozwoju i pop-psychologii jest bardzo zerojedynkowy podział półkul na lewą (analityczną, planującą i werbalną) oraz prawą (kreatywną, wizualną i metaforyczną).niektórzy autorzy książek rozwojowych posunęli się już nawet do stwierdzeń w stylu „prawopółkulowi odziedziczą ziemię”.

W rzeczywistości, specjalizacja półkul rozbija się o poziom kompetencji w danej czynności. Rzeczy, na których naprawdę dobrze opanowałeś, dla których wykształciłeś oddzielne struktury przetwarzania, są kodowane w lewej półkuli. Te, których dopiero się uczysz są kodowane w prawej. Żadna z półkul nie jest ważniejsza od drugiej – bez lewej (lub jej funkcji przeniesionych na prawą, u osób z poważnym uszkodzeniem mózgu) nie będziesz w stanie robić niczego na zaawansowanym poziomie. Bez prawej (lub przeniesienia jej funkcji) nie będziesz w stanie uczyć się nowych rzeczy.

Porównując informacje z W szyszynce  

Cyt: .szyszynka jako gruczoł dokrewny przyporządkowana jest czakramowi Korony, zarządza wyższymi ośrodkami mózgu oraz… PRAWYM OKIEM ; LEWA PÓLKULA

Przysadka przyporządkowana jest ” międzybrwiowemu czakramowi Trzecie Oko” odpowiada za niższe osrodki mózgu i LEWE OKO“- PRAWA PÓLKULA wg Ann Brennan

Wg informacji pochodzących z różnych źródeł na początku cyklu w 3113 p.n.e została przysłonięta prawa pólkula .

” Lewa strona mózgu jest męska, a prawa żeńska, łączy je ze sobą corpus callosum .” – Drunwalo Melchidezek

 My Nawahowie wyszliśmy z Matki- Ziemi, z jej łona, aby żyć na jej powierzchni. Przeszliśmy przez mgły w centrum Ziemi, aby znaleźć się właśnie tutaj : „Każdy posiada w sobie 50% siły męskiej i 50% siły żeńskiej. Jest ważne utrzymanie tego stosunku w równowadze. Jeśli strona męska lub żeńska całkowicie przeważa, wtedy tracicie równowagę i muszą zostać spełnione specjalne obrzędy, abyście ponownie powrócili do harmonii ze Wszechświatem…. Eksperymenty naukowe dowiodły, że prawa półkula mózgowa dzieci współczesnych (białych) Amerykanów nie rozwinęła się do tego samego stopnia jak u dzieci indiańskich. U białych Amerykanów odkryto „dominację lewej półkuli mózgowej”, co my, Nawahowie nazywamy przewagą sił męskich. Natomiast żeńska półkula mózgowa białych Amerykanów nie jest rozwinięta i jest rzadko używana. Wynika to z tego, że całe współczesne społeczeństwo amerykańskie znajduje się poza równowagą z naturą, używając tylko połowy mocy danej mu przez Wielkiego Ducha.

Nic więc dziwnego, że świat przekręca się do góry nogami.

Zarówno męskie, jak i żeńskie cechy znajdują się w każdym z nas i siła każdej z nich jest używana przez nas w celu zapewnienia równowagi i harmoniiwe Wszechświecie. Sfera męska i żeńska każdego z nas jest zdroworozsądkową obserwacją. Bycie w harmonii jest celem. Siły żeńskie potrzebują męskich do tworzenia. Ziemia, aby rodzić, potrzebuje Nieba. Jeśli z danych wam sił użyjecie tylko jednej, nigdy nie osiągniecie pełnego rozwoju własnej osobowości, lub waszej własnej ludzkiej mocy. Aby pozostawać w harmonii należy modlić się do naszych dwóch duchowych sfer: męskiej i żeńskiej, należy w nas samych połączyć Ziemię i Niebo, aby umożliwić samowzrastanie.

 ….Utrzymywaniem  dominacji energii męskiej nad żeńską na Ziemi według Kavassilasa zajmują się miedzy innymi piramidy w Gizie, które zostały zbudowane na wzór piramid w konstelacji Oriona. Kontrolowaniem energii żeńskiej natomiast zajmuje się nasz sztuczny satelita Księżyc.

Cyt : Astrologicznie rzecz ujmując, matryca astralna jest symbolizowana przez Księżyc w swoich trzech obliczach: w fazie przybywania, w pełni i w fazie ubywania. Księżyc zbiera światło Słońca (tak jak astralna matryca przyjmuje wpływ mentalny) i potem przekazuje je Ziemi (tak jak astralna matryca odbija mentalny wyraz na materii). Lecz Księżyc, tak jak ciało astralne, nie tylko zbiera światło Słońca, lecz również zmienia je po jego absorpcji. Tym samym światło, które ostatecznie przekazane jest Ziemi, zostało zmienione. W ujęciu symbolicznym, zostało ono przestrojone przez Księżyc na rytm niesłoneczny – co oznacza, że zostało spersonalizowane. .czasduszy.pl

Do tej pory nie jest jeszcze znane miejsce Planetarnego trzeciego oka. Niewykluczone, że może być w okolicy Arktyki. ale może też być w każdym innym miejscu.  

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „„Prawopółkulowi odziedziczą ziemię”.?

 1. JESTEM pisze:

  „Kontrolowaniem energii żeńskiej natomiast zajmuje się nasz sztuczny satelita Księżyc.”

  Ale nie zawsze tak było. Bywało, że księżyc „kontrolował” męską energię. To zależy jaki jest główny „program”: męskiego boga” czy „żeńskiej bogini” na planecie Ziemia. „Pięć Słońc”, to okresy na Ziemi z jednym głównym programem (można porównać to do systemu operacyjnego komputera, w którym zapisywane są programy – ziarna „boskie” z różnych stron kosmosu). Każdym „Słońcem” „zawiaduje” jeden bóg albo jedna bogini (system operacyjny). W piątym „Śłońcu” następuje powrót do „systemu operacyjnego” podwójnej Istoty „boskiej” (TAO, Hunabku, Ometeotl)… ale w zasadzie to nie jest już istota boska, jest ponad bogami i boginiami, choć w „harmonii i rezonansie” z nimi także.

 2. Pingback: “Kod Kukuszetra” = “Kod Atlantyda” | Mistyka Życia

 3. Maria_st pisze:

  Kilka dni temu ” cos ” przyciagneło ni z tad ni owąd moją uwage—–był nim KSIĘŻYC…..
  Niby nic……tylko ” rogalik ” mi podpadał….inaczej był ułozony…..rogaliczek rosnie ale nie przypomina aktualnej fazy z google…ja widze go raczej ” leżącego na południowej stronie satelity „…..może nie calkiem………ale ……
  Czy ktos zauwazyl to samo…….inne ” ustawienie ” fazy Księżyca ………

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s