Każdy jest Świadomością Chrystusową

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Każdy jest Świadomością Chrystusową

 1. Mona pisze:

  W moim odczuciu Mooji to prawdziwy duchowy nauczyciel.

 2. Maria_st pisze:

  Budda w przebieralni……….heh…….podoba mi sie ten przystojniacha.

 3. anula pisze:

  też tak czuję ze to trzy bardzo ważne zdania

  • nnka pisze:

   Czysty Umysł to zewnętrzna strona SZATY Czyste SERCE wewnętrzna jest to Pierwotna Szata.Czysty Umysł można w pewien sposob porównac do SWIADOMEGO UMYSŁU – Przejaw wyrażający się Mądrością – Madrość pochodzi z MIŁOSCI gdyż Dusza dla nas tutaj jest jakby to ująć pośrednikiem częscią ŚWIADOMOSCI przenikającą Umysł https://nnka.wordpress.com/2012/09/11/czym-sa-slowiano-aryjskie-wedy-pl/#comment-7574
   Czysty Umysł to Swiadomość Chrystusowa, ciągle ktoś go krzyżuje i wiąze i nie tylko na planie fizycznym ale też astralnym. Spójrz co się dzieje z ludźmi: są skłonni wierzyć niewiadomego pochodzenia channelingom bardziej niźli sobie samym. Nawet jeśli doświadczą czegoś trudnego prawdy szukają nie w swoim wnętrzu tylko w różnych zewnętrznych źródłach i czasem „na siłę” chcą pasować. Układają swoje wieże Babel i stają na szczycie. A potem przychodzi podmuch wiatru i wszystko się rozpada na kawałki. To budowle Ego.
   Samo doświadczanie nie jest jeszcze zrozumieniem, samo dotknięcie nie jest rozpoznaniem.
   Utracilismy swoją Czystośc tak jak traci się Wiarę. Z Miłosci i jej Praw zrobiliśmy emocje i „rozmnażanie by posiadać”. Pozostała nadzieja, ze się przebudzimy w tego letargu i przypomimy sobie, że kazdy jest Swiadomością Chrystusową

   • Maria_st pisze:

    Gdy wracam wstecz, mam odczucie ze bardzo dawno o tym zapomniano a może nawet na tej planecie ” nie mieliśmy o tym pojęcia „…..
    Światy ……
    zagubieni lub zawieszeni w czasie

 4. Mezamir pisze:

  Ciągle mnie to zatanawia,czemu u nas większość ludzi odwołuje się do Chrystusów(pomijając nasze tradycje) skoro tam gdzie wymyślono Chrystusa nikt o naszej tradycji nie mówi?

 5. Maria_st pisze:

  Biblia……Mezamir mnie tez to dziwi od dawna i sie nie dziwie ze masz wątpliwosci……dlatego wszelkie info polączone z biblia wytwarza u mnie bariere……nieufnosc o czystość intencji.
  Zauważyłam też zbieżność……jeśli ” odrzucam Pana—-Jezusa ” pod różnymi określeniami……inni maja do mnie dystans, gdy ja wciaż takie mnie odrzucające osoby traktuje jak bliską osobe bez względu na wyznanie czy kolor skóry .
  No cóż widze że nie tylko ja to zauważam.
  Zauważyłam ze wciąz sie nawiązuje do biblii……..wytlumaczeniem chyba jest……miecz który wciąż wisi nad nami .

  • margo0307 pisze:

   „..No cóż widze że nie tylko ja to zauważam..”
   Ooo.., to jest nas już coraz więcej 😀
   Ja zgadzam się z tym, co pisze na swoich stronach p.Białczyński…
   Cyt. W chrześcijaństwie – Poganin. U muzułmanów – Niewierny pies.
   U judaistów – Goj-Antysemita.

   W tych trzech kulturach zakotwiczonych w mozaizmie, ideologie religijną wykorzystuje się do działań politycznych. Te trzy powyższe synonimy służą ekspansji politycznej.

   Poganin, niewierny pies i goj-antysemita w praktyce, to człowiek przeznaczony do zniewolenia lub likwidacji.

   Nie wiedzą co czynią ci, którzy swoje Towarzystwa nazywają pogańskimi.

   Jesteście patriotami pragnącymi ocalić od zapomnienia wierzenia i kulturę swoich praprzodków a do tego ma prawo każde społeczeństwo. Powinniście używać właściwego nazewnictwa. Nie było, nie ma i nie będzie religii nazywanej pogaństwem lub jego synonimami. Każdy naród wytworzył swą własna kulturę i religię. Religia jest ideologią polityczną, mającą za zadanie zapanować nad umysłami i uczuciami wiernych. Dać im etykę i prawo, tworząc w ten sposób społeczności i narody. Narody liczne, rozrośnięte, zajmujące duże przestrzenie świadczą o doskonałości religii ich przodków. Strata własnej religii na korzyść innej jest dowodem zniewolenia przez obcych.

   Słowianie, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków, przeszli w swej historii okresy zniewolenia dążące do wynarodowienia. Szkoła chrześcijańska doprowadziła do podziału narodu na panów i poddanych niszcząc poczucie narodowe. Polski chłop spod Warszawy nie wiedział, że jest Polakiem, jak pisze Bolesław Prus. Był miejscowym katolikiem w którego chrześcijaństwo wmówiło, że „władza pochodzi od Boga”. Polski chłop w powstańcach styczniowych widział „synów diabła” przeciwstawiających się „boskiej władzy” cara. Za „Prawilne” nauczanie co piąty ksiądz dostał medal carski za „Unicztożenie buntu”. O tym cicho w „naszej” historiografii.

   Dlaczego?

   Odpowiedzcie sobie sami…”

 6. Mezamir pisze:

  O wiele bliżej mamy chociażby Buddów niż Chrystusów,szamani,wiedźmy itd itp
  JA myślę że odwoływanie się do hebrajskich pism wynika z tego ze ludzie niczego innego nie znają,dali sobie wstawic implant,odrzucili część siebie w zamian za cudze,obce ciało.

  • nnka pisze:

   Cyt;O wiele bliżej mamy chociażby Buddów niż Chrystusów,

   Bo Budda to tez poziom Chrystowy określa się tak ŚWIADOMOŚĆ a nie osobę ( EGO) którą wielu ludzi utożsamia z Jezusem. Chrystus to STAN CZYSTEGO UMYSŁU a nie dogmaty religijne wpojone ludziom. Tak jak Antychryst nie jest ANTY-Jezusem tylko spalmionym UMYSŁEM upadłą Świadomością.

   Ludzie ze Świadomością Chrystusowa czyli CZYSTĄ są w każdej religii i nie tylko w religii ale też i wśród ateistów lub zwykłego ludu . Oznacza to Czyste Szaty.. powłoki Slawia wg Słowian.

   Jezus nie miał na nazwisko Chrystus a tak wielu ludzi utożsamia pojęcie Chrystusa z Jezusem Dlaczego? A co z INRI?

   Chodzi o szafę Buddy- przebieralnię czy pralnię w ludzkich wyobrażeniach Czystości Umysłu- Czystości Materii w jakią się wciela dusza?
   Ci od szamanów i wiedźm… no cóż różnie to bywa i bywało, to co inicjowane nie to samo co wrodzone.
   Mezamir cyt: JA myślę że odwoływanie się do hebrajskich pism
   Wszelkie pisam opisują tylko słowami STAN UMYSŁU – Szat- powłok a to że ktos widzi Stan Chrystusowy tylko w Jezusie.. no cóz był świetnym nauczycielem który został w Sercach wielu ludzi. Również innych religii.. i tych spoza religii. 🙂

   • Mezamir pisze:

    Bo Budda to tez poziom Chrystowy”-a czemu Chrystus nie jest na poziomie Buddów? 😉
    Buddowie to osoby istniejące,Chrystus to symbol,wzorowany na Lucyferze Niosącym Światło.

    Jezus nie miał na nazwisko Chrystus”- no wiem 😀 dlatego móię,Chrystus to symbol,Jeszua to imię noszone przez wielu.

    Piorun i Jessa i Jowisz,Bryhaspati,Agni,Prometeusz ,Lucyfer Fosforos …
    to jedno i to samo bóstwo które dziś znane jest jako „Jessa Christos”
    Słowo agni w sanskrycie znaczy ognie (rzeczownik), pokrewne z łacińskim ignis rosyjskim огонь (agoń), litewskim ugnis z proto-indo-europejskiego rdzenia *h₁égni-. Agni znaczy: ogień, błyskawicę i słońce.


    Agni jadący na baranie. Akwarela z XVIII wieku.    Ogień Kundalini

    INRI Igne(Agni) Natura Renovabitur Integra „Natura ognia została odnowiona”

    Agni jest bogiem najbliższym śmiertelnikom, ich przywódcą, dobroczyńcą, opiekunem – płoszy złe moce, odpędza nieszczęścia i choroby. Przede wszystkim jednak Agni był ogniem ofiarnym – to on przyjmuje ofiarę w imieniu bogów wedyjskich, zaprasza i sprowadza ich na ucztę ofiarną. Jako niezbędny uczestnik ofiary jest też najmądrzejszym, najdoskonalszym kapłanem – hotarem. Ten ofiarny aspekt Agniego niezwykle wyraźnie rysuje się zarówno w Wedach.

    • nnka pisze:

     CyttChrystus to symbol,
     Taki sam symbol jak Slavia dla jednych tylko wyobrażenie a dla innych widzenie.:)
     Dokładnie Agni znaczy OGIEN tylko nie wiem co to ma do rzeczy? Chodzi o to ze ogien daje światło czy chodzi o żywioł Ognia związany z zupełnie inną Sferą niz Umysł? Swiatło daje tez żarówka… i Słońce latarka i oswiecony mistrz .
     I mam nadzieję że umiesz wyjaśnić czym się różni Dżwiek od Światła, bo tym samym różni sie poziom buddystyczny od chrystusowego.
     No i jeszcze tak na marginiesie – tego Światła nieść się nie da, czego nie można powiedzieć o Ogniu i o żarówce.
     Można się pobawić w przepychanki słowne i twierdzic ze niosący światło to to sammo co umysł CZYSTY SWiADOMY …. mozna sie bawić co jak się nazywa i czemu się nazywa własnie tak a nie inaczej i czym sie rózni białe od przezroczystego…. albo rozumiec sens tego co ktos chce przekazać pomimo słów.

    • nnka pisze:

     Mezamir CYTBuddowie to osoby istniejące

     Budda; skr. बुद्ध buddha – przebudzony, oświecony; chiń. fo (佛), fotuo (佛陀); kor. bul, pult’a; jap. butsu, butsuda, budda (仏陀); wiet. phật, phật-đà; tyb. sangdzie (སངས་རྒྱས།, Wylie: sangs.rgyas).

     Słowo „Budda” ma dwa znaczenia. W węższym zakresie dotyczy tylko Buddy Siakjamuniego, założyciela buddyzmu. Słowo „budda” należy pisać małą literą, gdy chodzi ogólnie o jakiegoś buddę (bądź o stan buddy = oświecenie), a wielką, gdy piszemy o kimś konkretnym (np. o Buddzie Siakjamunim).http://pl.wikipedia.org/wiki/Budda

     Pytanie Mezamir ; CZYM SIE RÓŻNI OŚWIECENIE OD CZYSTOSCI czyli SWIATŁA- Swiadomości Chrystusowej…
     Czy CHrystus może byc Buddą? A buda może byc Chrystusem? A jeśli nie to czym to się różni? i jaka jest różnica w ścieżkach.

    • nnka pisze:

     Mezamir cyt : INRI Igne(Agni) Natura Renovabitur Integra “Natura ognia została odnowiona”

     nnka cyt: I.N.R.I. – Igne Natura Renovatur Integra – „W ogniu odradza się cała natura”.

     Co oznacza Mezamir Natura ognia została odnowiona? A jaka jest Natura Ognia inna niz Natura Ognia? I czy mozliwa jest zmiana Natury Zywiołu przejawiajaca sie w pozostałych zywiołach będąca tylko składową CAŁOSCI NATURU OGNIA?
     Czym sie rózni przejawianie sie innych żywiołow w Naturze Ognia od przejawiania sie Ognia w innych zywiołach co jest NATURA owego?

     • nnka pisze:

      jest jeszcze inne tłumaczenie Igne Natura Renovatur Integra z włoskiego: Ognista natura odnowiona nienaruszona

      ale ognista natura nienaruszona oznacza zupełnie cos innego niz Natura Ognia

   • Mezamir pisze:

    PS „Bo Budda to tez poziom Chrystowy”-tylko nie zapomnij że Budda to satanista,buddyzm to fałsz,a Chrystus to dobro a chrześcijanie są najpiękniejsi ;D

    Albowiem kiedy Kowalski(np Siakjamuni) czyni rzeczy które czynił Jehoshua ale nie identyfikuje się z KRK,to czyni to za sprawą Szatana.
    Jeśli jednak ten sam Kowalski jest gorliwym wyznawcą KRK,to cuda które czyni są natchnione mocą Ducha Świętego.

   • margo0307 pisze:

    „.. A co z INRI?..”
    Możesz Nnko jaśniej ?

 7. Dawid56 pisze:

  To symbol Feniksa albo „na dnie popiołu gwieździsty dyjament wiekuistego istnienia zaranie”
  Tego trochę zupełnie nie rozumiem-to chyba jakaś ironia
  cytat PS “Bo Budda to tez poziom Chrystowy”-tylko nie zapomnij że Budda to satanista,buddyzm to fałsz,a Chrystus to dobro a chrześcijanie są najpiękniejsi ;D
  Ale jesli przyjąc ze Prometeusz, Asklepios,Budda, Jezus Chrystus byli przedstawicielami wysokorozwiniętej cywilizacji to wszystko zaczyna sie jakos układać.Po drugie powoli wyjaśniaja się nowe „golemowe” prawa z ‚Księgi powtórzonego prawa( za to śmierć , za to śmierc i za tamto smierć)A jesli przed tym nowym człowiekiem ulepionym z gliny istnieli Ci co wywoływali wojny atomowe w prehistorii( Wimamy, Morze Martwe( żona Lotta słup soli),Mohendżo Daro- to drakońskie prawa wygladają zupełnie inaczej.

  • nnka pisze:

   Cyprian Kamil Norwid, W pamiętniku, ok. 1865-66
   Wtedy to próba jest, wtedy jest waga,
   Ile? nad sobą wziąłeś panowania;
   Wartość się twoja ci odsłania naga –
   I oto widzisz, ktoś-ty?… bez pytania.

   I ileś zwał się tym lub owym w Czasie?…
   Lub byłeś zwany imieniem twych dziadów.
   Widzisz – i ile? nabrałeś sam na się
   Z tradycji? tonu? stylu? lub przykładów?

   Co raz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej,
   Wokoło lecą szmaty zapalone;
   Gorejąc, nie wiesz, czy stawasz się wolny,
   Czy to, co twoje, ma być zatracone?

   Czy popiół tylko zostanie i zamęt,
   Co idzie w przepaść z burzą? – czy zostanie
   Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament,
   Wiekuistego zwycięstwa zaranie!…

  • Maria_st pisze:

   Dawid56……nie tylko prawa…nie tylko….

 8. nnka pisze:

  oj „zamieszał” Mooji i litera 🙂
  To moze od końca? „budda w przebieralni”?
  budda to oświecony Umysł ten co WIE czasem nawet wie którą kieckę wybrać, aby ładnie wyglądać… gra pozorów, iluzja albo wcielenia priorytetowe opakowanie nieadekwatne do zawartości,
  Utożsamienie się z Umysłem powoduje zapomnienie swojej prawdziwej Boskiej Natury – zaśnięcie. A kiedy to się dzieje następuje zapomnienie PRAW BOSKICH – (nazwanych np u Słowian zasadami etyczno- moralnymi :))
  Wiedza „Tajemna” może być użyta przeciwko człowiekowi.
  Wśród najwyższych stopni i wtajemniczeń w towarzystwach tajnych organizacji jest wielu ludzi których stan Umysłu jest na poziomie buddy. I tylko naiwni uważają, że aby mieć władzę nad człowiekiem wystarczy improwizacja, kasa i blef a nie solidna wiedza o tajnikach Natury. Człowiek nie jest aż tak głupi, żeby się dać nabrać na gierki…
  My jako ludzie nie stajemy się ŚWIADOMOSCIĄ CHRYSTUSOWĄ – CZYSTĄ bez INTENCJI KRZYWDZENIA INNYCH myślą, słowem lub uczynkiem My zawsze nią BYLIŚMY! Ale mylnie utożsamiamy się z ofiarami, a poczucie krzywdy nie pozwala zakończyc ciagłych żądań zadośćuczynienia i tak trwamy w wiecznym tańcu chochołóow… opadły nam klapki na oczy i tylko czasem jakaś się uchyli co nazywamy „oświeceniem” .
  Cyt: Czasem gdy ten stan przychodzi a wielu ludzi dotarło do tego stanu , nieobecności ego stanu bez- umysłu . Nie jest to trudne do osiagnięcia… Moment przebudzenia, nie jest koniecznie totalnym wyzwoleniem


  https://nnka.wordpress.com/2012/09/12/mooji-pl-stan-widzenia-moment-przebudzenia-nie-jest-koniecznie-totalnym-wyzwoleniem/
  “Gdy pozwolicie powstać temu, co jest w was, wtedy to, co macie, uratuje was. Jeśli nie istnieje to, co jest w was, wtedy to, czego nie macie w sobie, uśmierci was”. – Jezus ew, Tomasza

  • Mona pisze:

   Po tygodniowym pobycie w górach, całkowitym odcięciu się od internetu i telewizji stwierdzam, że słowa Mooji mają niezmienną moc. „Przebudzenie(…) musi być przełknięte, strawione i przyswojone (…)i poddane próbie”. Przebudzenie to nie automatyczne i totalne wyzwolenie, to początek długiego zmagania się z niesfornym i upartym ego.

 9. baban pisze:

  to fakt ze wielu ludzi w roznych wiekach tlumaczyło to samo. Co z tego jak ludzie sa zaślepieni swoimi urazamii obrzucaja kamieniami?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.