Zasłona energetyczna

Przeglądając książkę Kathumi Studia nad Aurą Ludzką – podyktowane Wysłannikowi M.L. Prophet w słowniku terminów zwróciło moją uwagę kilka określeń Jednym z nich jest :
Zło – Zasłona energetyczna ; „zasłona sprzeniewierzonej energii , którą człowiek nakłada na Materię niewłaściwie używając świętego ognia, zaciemnione naznaczenie energii z powodu niewłaściwego użycia wolnej woli .”

O zasłonie energetycznej mówi też  Piotr Listkiewicz – znany wśród australijskiej Polonii i w Polsce. W Prologu do Mistycznej Ewangelii Jana porusza również temat, który gości od niedawna na Mistyce – temat Mistrzów. I tu przytoczę słowa  Beinsá Duno  Religie należy oczyścić. Każda z nich zawiera w sobie cząstkę nauk mistrzów Światła… „

Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Zasłona energetyczna

 1. jaga pisze:

  temat tez był na blogu:
  nnka – “Możesz podać jakieś źródla, które to potwierdzają że Jażń czyli UMYSL kreuje duszę?”
  JESTEM -Nie kreuje, ale używa jako narzędzia – jak “MONADY”
  .
  nnka -“To w takim razie kto w tych rodzinach duchowych kreuje PLAN KARMICZNY poprzez posiadanie zapisów charakterystycznych dla danej czasoprzestrzeni? “

  JESTEM – bo ja wiem? Może UMYSŁ i wysłannicy BOGA czyli bogowie, i może anioły, te wzniesione i te upadłe anioły?

  https://nnka.wordpress.com/2012/07/03/czy-torus-to-symbol-upadku-czy-kolo-ratunkowe/#comment-5236
  https://nnka.wordpress.com/2012/07/03/geometria-euklidesowa-i-teoria-grup/

  • nnka pisze:

   Dzięki za przypomnienie ale to wymaga troche wyjaśnienia:
   Głowna myśl Jestem w komentarzu

   Cyt : Kosmiczny OCEAN “współtworzą Dusze”, które tworzą “pływającego w nim ducha”, a Duch się wyodrębnia jako indywidualny przejaw OCEANU. Potem ON łowi kolejne dusze lepiąc z nich formy i nazywa je swoim Stworzeniem. Kosmiczny RYBAK i kosmiczny OCEAN to JEDNIA. Z tym, że OCEAN jest ŚWIADOMOŚCIĄ, a RYBAK jest UMYSŁEM.

   DUSZA jest przejawem ŚWIADOMOŚCI, a DUCH jest przejawem UMYSŁU. DUSZA BEZ DUCHA JEST JAK TREŚĆ BEZ FORMY, A DUCH BEZ DUSZY JEST JAK FORMA BEZ TREŚCI. TWORZĄ CAŁOŚĆ, JEDNIĘ.

   ŚWIADOMOŚĆ jest CAŁOŚCIĄ i OBEJMUJE WSZYSTKO, natomiast UMYSŁ jest FORMĄ, w jakiej ŚWIADOMOŚĆ może się PRZEJAWIAĆ, dlatego UMYSŁ nie jest WSZYSTKIM. UMYSŁ jest CZĘŚCIĄ ŚWIADOMOŚCI, ale nie jest z nią identyczny.

   UMYSŁ tworzy i nakłada na ŚWIADOMOŚĆ sieci, aby mógł pewne jej obszary UCHWYCIĆ. Wtedy ONA przejawia się w FORMIE. I dzięki temu może być poznawana. Ale ceną tego jest OGRANICZENIE ŚWIADOMOŚCI w danej FORMIE.

   Powiedzmy, że jest to BOSKA ISTOTA, która musi się podzielić, by poznawać samą siebie.

   Oto cytat z Plotyna, który utożsamiał Umysł-Logos także z Bogiem:

   https://nnka.wordpress.com/2012/07/03/czy-torus-to-symbol-upadku-czy-kolo-ratunkowe/#comment-5242

   Piotr Listkiewicz zajmuje się badaniem pism i dzieł starozytnych, mistycznych , gnostycznych itd… Sam Umysł jest przejawem Szatana wg tej interpretacji

   Temat wyszedł tez przy okazji pytania Mony:
   Twierdzisz, że Źródłem jest czysta świadomość, a świadomość jest bezjaźniowością. Czy istnieje zatem świadomość bez jaźni, czyli bez świadomości tego, kim się jest? Czy czysta świadomość to bycie niczym/pustką?

   https://nnka.wordpress.com/2012/08/21/12662/#comment-6536

   Do tematu Monad wrócę.

 2. jaga pisze:

  ale umysł może być piękny, niektórzy mową że Lucyfer był piękny

  • nnka pisze:

   Umysł jest przejawem Materii. Materia rządzi się swoimi Prawami w niej tez sa zawarte Prawa Karmy. Materia moze być nieskalana Czysta lub tez splamiona ( wzorce kody przyzwyczajenia przekonania dogmaty wykreowane ludzka myślą itd..) Jest w tym pojęciu dualna piękna anielska lub demoniczna. Miłosc jest stanem UMYSŁU wtedy jest Harmonią ze Swiadomością . Umysł tez jest zbiorowy i w zalezności od „zawartości” może byc kompatybilny z innymi w ojeciu innych cywilizacji lub komunikacji z innymi światami ( nadawanie na tych samych falach) . MOzna go tez postrzegac jako zbiorową świadomośc „duszę narodu czy rasy”. Podlega też transformacji oczyszczaniu lub tak popularnemu „resetowaniu” . Jest jak dyskietka z danymi z której korzystamy. Ale czym innym sa dane (zapis) a czym innym sama dyskietka – Materia. Materia ma swoja róznorodność – gęstośc, ziarnistość. Większość tego co badamy to MATERIA czyli UMYSŁ.
   Natomisat człowiek ma równiez indywidualna duszę Świadomość – pochodząca od Boga z „zapisem” planem boskim – Pierwotną Matrycą.

 3. Mona pisze:

  Pan Listkiewicz wymienia nazwy, jakich różne religie używają na określenie Uniwersalnej Mocy/Boga. Dodałabym jeszcze do tej listy Manitu. Tak Indianie Ameryki Północnej nazywają Siłę, która według nich wypełnia wszystkie istoty, zjawiska i rzeczy.
  No cóż, „welon ciemności” (zasłonę energetyczną) utkaliśmy sobie sami z własnych myśli, emocji i uczynków. A że we wszechświecie obowiązuje prawo nieingerencji w wolną wolę, czyli wolność wyboru miedzy dobrem a złem, żadna Łaska Boża, o której mówi pan Listkiewicz, tu nie pomoże. Pierwszy krok musimy zrobić sami, a dopiero wtedy przyjdzie wsparcie.
  Kiedy oczyszczone zostaną religie, z których każda „zawiera w sobie cząstkę nauk Mistrzów Światła”, wtedy będzie można skleić te cząstki w jedną całość, która okaże się Uniwersalną Religią, jaka panowała niegdyś na Ziemi, czyli religią miłości, wzajemnego szacunku i piękna. Jak dokonać tego oczyszczenia? Na nic zdadzą się naukowe weryfikacje Pism Świętych. Oczyszczenie musi się dokonać w sercach ludzi.
  -„Przed stworzeniem istniał tylko Bóg”(Listkiewicz). Zakładając, że jest wieczny, należałoby zadać pytanie: Dlaczego był tak samolubny i będąc czystą miłością, czekał całe eony, aby wreszcie stworzyć wszechświat(y) i istoty. I dlaczego stworzył je tylko na swoje „podobieństwo”, a nie tak doskonałe i boskie jak On sam. Czy stworzenie przez Stwórcę istoty niedoskonałej, która nigdy mu nie dorówna w Jego doskonałości i będzie zdana na jego wieczną łaskę jest aktem miłości? Według mnie nie. Dlatego taka koncepcja Boga Stwórcy mnie nie przekonuje.

  • nnka pisze:

   Czy stworzenie przez Stwórcę istoty niedoskonałej, która nigdy mu nie dorówna w Jego doskonałości i będzie zdana na jego wieczną łaskę jest aktem miłości?

   A jeśli ten AKT STWÓRCZY ktos przerwał i skutiem tego jest ewolucja?

  • nnka pisze:

   No cóż, „welon ciemności” (zasłonę energetyczną) utkaliśmy sobie sami z własnych myśli, emocji i uczynków. A że we wszechświecie obowiązuje prawo nieingerencji w wolną wolę, czyli wolność wyboru miedzy dobrem a złem

   Hm prawo nieingerencji nie dotyczy tzw wolnej woli wyboru, gdyż tej juz tu nie posiadamy. Prawo Nieingerencji jest wtedy kiedy zachodzi Prawo Opieki. Wszystkie Prawa są zmienne w zależności od powiązan karmicznych.
   Ta zasłona energetyczna w takiej formie interpretowana bardziej przypomina ZASŁONY NIEŚWIADOMOŚCI czyli inaczej to co zepchnęlismy w obszary nieświadomości również z powodu poczucia krzywdy a nie tylko poczucia winy. Nazywa się to wyparciem, ale jest to reakcja obronna, kiedy człowiek nie potrafi zrozumieć zdarzeń jakie go dotykają i tu można by było odwołac sie do procesu ewolucji ( indywidualizacji duszy poprzez wzrost). Nadanie Prawa Nieingerencje wyraża sie w słowach A BOG UKRYŁ SIĘ W CIEMNOSCI przy czym Pozostaje Prawo Opieki w tym przypadku „łącznik”.

   Tu też wcale nie jestem pewna czy tragedie i klęski żywiołowe gdzie straszono Bogiem, zdarzenia na skutek których powstaje truma – choćby upadeki cywilizacji z których jak mówią podania przetrwały jednostki nie powoduje, że z ową zasłoną już sie rodzimy choć niekoniecznie mamy w tym bezpośredni udział myśli słowa czy czynu. Choc przyznać trzeba, ze kapłaństwo zwłaszcza średniowieczne ma w tym swój znakomity dorobek
   Prawo Nieingerecji jest dosyć często łamane nieświadomie. Takim przykładem jest chocby zafundowane nam obecniego przyspieszenie. Gdyz do zdjęcia takiej zasłony człowiek musi byc gotowy.

   Na jednej ze stron CYT: Rozpuszczanie zasłon nieświadomości jest procesem, dzięki któremu na nowo łączycie się z częścią świadomą waszej Istoty Esencjonalnej zawierającej kody wyższej ewolucji, pozwalające wam dostroić się do kosmicznego planu. Każde doświadczenie stanowi katalizator i daje wam sposobność rozpuszczania zasłon lub inaczej błędnych paradygmatów istnienia. Chodzi nam o połączenie się z aspektami-cieniami, które wykreowaliście w czasie swojej ewolucyjnej podróży, a które stały się częścią waszego duchowego rozwoju. W pewnym sensie możemy powiedzieć, że jesteście mistrzami i panami nieświadomości, ponieważ to wy sami ją wykreowaliście i poczęliście, by zrealizować zamiar zapomnienia swej boskiej tożsamości i nie współpracować z kosmicznym planem ewolucji. My nazywamy to „Syndromem Nieświadomego Oporu”. Jest to strategia polegająca na nieprzyjmowaniu odpowiedzialności w kwestii używania mocy stwórczej oraz możliwości wyboru w odniesieniu do odgrywania roli ofiary. Stan, w którym się znajdujecie, jest paradoksalny.

   http://www.nameya.net/texts/przekazy/p53.htm

   • Mona pisze:

    Podoba mi się ten cytat. Wszystko jest ładnie i jasno sformułowane.

    • nnka pisze:

     kiedyś dostałam taki opis Prawa Nieingerencji z czym nie do konca się zgadzam w kwestii interpretacji. Ale ciekawa jest tu częstotliwosć:
     12. PRAWO NIEINGERENCJI – uosabia Merkury +1Hz (kolor czarny)

     Nieingerencja, to wstrzymanie się od działania w obrębie pracy innego człowieka lub grupy ludzi, jeśli my w tej pracy nie uczestniczymy. Bez względu na opinię, jaką mamy na temat danej rzeczy lub człowieka – nie proszeni o pomoc lub ocenę – zachowujemy ją tylko dla siebie. Nie tylko działanie bezpośrednie – ale i słowo a nawet myśl, może stanowić ingerencję w coś lub
     w kogoś.

     Prawo nieingerencji dotyczy również stosunku do samego siebie. Dawane sobie rozkazy, nakazy, planowany z góry stosunek do danej sytuacji lub człowieka, ocena siebie, zmniejszanie lub zwiększanie swojego znaczenia – to zakłócenie rytmu własnej pracy.

     Cała nasza ziemska nauka, wychowanie, tzw. układy miedzy ludzkie oparte są właśnie na porównywaniu, ocenie, narzucaniu wzorców życia fizycznego i duchowego. Od urodzenia
     a nawet wcześniej, ingerujemy w siebie i innych oraz sami poddani jesteśmy zewnętrznemu sterowaniu.

     Odrzucenie ingerencji – nie oznacza negowania dorobku cywilizacji, kultury, nauki, osiągnięć związanych z pracą ludzką. Chodzi tylko o to, by wybór nasz, dotyczący każdej rzeczy, zachowania czy myśli był świadomy. Byśmy byli pewni, że zauważamy i zdołamy zapobiec ingerencji, jeśli do niej dojdzie.

     Tekst bez nazwiska autora, brak źródła pochodzenia

 4. Mezamir pisze:

  Przyjęcie takiego wariantu oznaczałoby pozbawienie Boga atrybutu wszechmocy.”-tylko skąd ta pewność że bóg jest wszechmocny?To ludzie tak twierdzą,że jest.

 5. Piluś pisze:

  To chyba jednak nie tak.Jak można coś takiego napisać, że dusze demonów to dusze zwierząt.Coś nieprawdopodobnego.Szok !
  Kontynuując zabijanie zwierząt to zabijanie demonów? To totalna bzdura-Małgosia ma rację
  ——————————
  Dałem Ci odpowiedz, ale gdzieś się zawieruszyła. Poz.PS. znowu mnie zablokowało, chyba czas dla mnie przestać.

 6. JAN pisze:

  Kołacze Mi się taka myśl: PRAwdziwa WIEDA (to tylko pozornie jest potocznie rozumiana „wiedza”. Jest to zdolność co kreacji „cudów”[wywodzenie dziania się Rzeczy z PRAWII[PRAWDY], czyli zdolność do kreacji pozakarmicznej (Chrystusowej), będąc WOLNYMI od czegokolwiek, co ten Świat, jako Anomalny MatriX oferuje( a to dostrzegamy to fizycznymi zmysłami)), będzie Nam przywrócona wtedy i tylko wtedy, kiedy osiągniemy MĄDROŚĆ, aby JEJ nie używać, wykorzystywać przeciwko ŻYCIU(które Jest poszukiwanym BOGIEM) i dla własnych korzyści kosztem słabszych i najsłabszych(kosztem kogokolwiek).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.