Wniebowstąpieni Mistrzowie , Białe Bractwo – refleksja

Refleksja

W dziejach ludzkości pojawiały się nieprzeciętne jednostki, które wywarły ogromny wpływ na całą ludzkość. Zostawiły w dziełach,  pismach i przekazach ustnych wiedzę ponadczasową, wiedzę hermetyczną, duchową wiedzę z PIECZĘCIAMI ( znaczenie zamieszczę w osobnym wpisie) i nauki. Byli tu nie tak dawno lub tysiące lat temu.

Ale całą tą wiedzę można wykorzystać przeciwko człowiekowi. Historia Białego Bractwa to około 10 tysięcy lat przed erą chrześcijańską (p.e.ch.) sięga czasów atlantydzkich. Potem bractwo rozwiązano a wiedzę wg środowisk ezoterycznych ukryto „pod Sfinksem”. Dzisiaj jedni szukają, inni już uczą a jeszcze inni przeprowadzali eksperymenty typu Filadefia. W sieci pojawia się mnóstwo „świeżutkich przekazów od Mistrzów”  i  jakoś chyba publikujacy zapominaja dopisać dat a wielu ludzi namiętnie czytając gorące newsy nawet nie domyśla się że mają one już po 30 lub więcej  lat i są tylko „odsmażone „.

Mark Prorok twierdził ,że po raz pierwszy skontaktował się Wniebowstąpionymi Mistrzami w wieku 18 lat. w 1936 roku.  Kathumi Studia nad Aurą Ludzką to pozycja właśnie podyktowana temu Wysłannikowi jak sam się określił, a biorąc pod uwagę datę 1973 r  „przekaz” ma już 40 lat choć ja dysponuję wydaniem z 1993 r.  w jęz polskim.

Na jednej ze stron ukazał się fragment siedem-swietych-plomieni z dopiskiem od tłumaczki: Ja opieram się na źródłach Aureli, Saint Germaina i przekazów Wstąpionych Mistrzów (też na podstawie książki „Miasta Światła”)…. To może wydawać wam się powtarzaniem, ale widzicie że mamy z pomocą Aurelii dane wam cudowne narzędzia, aby osiągnąć Wzniesienie.

 Ale zanim czytelnik z wypiekami na twarzy zacznie się Wznosić, warto wiedzieć co nieco i przemyśleć zanim rozłoży swoje skrzydła ; A potem jeśli uzna , że to ok  to: ” Szerokiej Drogi i uwaga na kominy”  . 

Tutaj zaś umieszczę kilka ciekawych cytatów z książek, które tylko przeleciałam, bo chyba warto pamiętać , że jest to również wiedza zebrana z różnych źródeł a nie tylko wydumana i kolorystycznie zinterpretowana lub dodana.    

I wracając do Wysłanników słów kilka o liderach: Mark L. Prophet (24 grudnia 1918 – 26 lutego 1973), znany jako Wniebowstąpiony Mistrz Lanello . Mistrz Lanello wcześniej wcielił się  m.in jako: Kapłan w świątyni z Logosu Słonecznego w Atlantydzie , Echnaton , Marek Ewangelista ,  Bodhidharma , założyciel buddyzmu zen , pierwszy król Francji przynajmniej tak uważają zwolennicy tego ruchu .

Jako jednego z Mistrzów podaje się Jezusa w bardzo interesujący sposób „urzędowania” .

Cyt: Jezus jest jednym z mistrzów starożytnej Mądrości w teozofii i  jednym z Wniebowstąpionych Master ( Wielkiego Białego Bractwa) Uważa się, że Mistrz Jezus był „Czohanem szóstej Ray” do 31 grudnia 1959 roku, kiedy, zgodnie z Elizabeth Clare Prophet , Lady Nada Mistrz w pełni przejęła to stanowisko – Urząd w Duchowej Hierarchii. .  Jezus stał się nauczycielem świata, wraz z Kuthumi, z dniem 1 stycznia 1956 r.,

Według Elizabeth Clare Prophet, proroka z Kościoła powszechnego i triumfalnego ,  Mistrz Jezus wcielił się dwukrotnie jako Cesarz Atlantydy,  33.050 lat pne i ponownie w 15.000 BC.  Aby wspomóc białych magów w wojnie białych magów i magów czarnych , co mialo miejsce na Atlantis w tym czasie. 

Określenie Wzniesiony Mistrz – (kliknij zobacz )

Kościół Uniwersalny i Triumphant (CUT) to międzynarodowa New Age religijna organizacja założona w 1975 przez Elizabeth Clare Prophet . oraz  The Summit Lighthouse , założona w 1958 przez męża Proroka, Mark L. Prophet .  Link:  Kościół Uniwersalny i Triumphant

Elizabeth Clare Prophet (z domu: Wulf) (08 kwietnia 1939 – 15 października 2009), amerykański pisarz i wykładowca duchowy,  była liderem The Summit Lighthouse i Kościoła powszechnego i triumfującego : wcielenia  Nefertiti , królowa Ginewra z Camelot ,św Catherine of Sienna , i  Marie Antoinette .

powiązane wpisy:  Białe Bractwo cz.1 ,  cz.2 Cudowny Człowiek Europy Saint Germain ,  cz.3 Kathumi, Maitreja ,  cz.4 – Zagadkowa kraina , cz.5 – Zakon Złotego Brzasku cz.6 Praca ta trwa od czternastu tysięcy lat. i Czym są “białe bractwa” i książki Antarowej?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Wniebowstąpieni Mistrzowie , Białe Bractwo – refleksja

 1. blef pisze:

  co by nie mówic Mistrzowie jak swięci w kosciele katolickim na ołtarzach. Ruch działa pręznie w Polsce . Liderzy tez zostali po smierci uznani za Mistrzów. Nazwa trumfujący odnosi sie do zmarłych. Nauki popularyzuje się z Polsce ale tez i praktyki medytacyjne a to jak modlitwy. Ruch do 2000 promował wielką wojne nuklearną choc sam Saint Germain przeciwny byl takim praktykom. Jednym słowem ” przykleiło się gó.. do statku i woła PŁYNIEMY”. W Polsce powstała organizacja tłumacząca te przekazy wielu ludzi nawet nie podejrzewa, ze jest „w słuzbie” tego Kościoła. Polski Cheops z akcją 11 11 11 to drobiazg choc jeden z uczestników powołuje sie na Fioletowy Płomień i Mistrzów.
  http://chomikuj.pl/TWL/DUCHOWA+WIEDZA+(ksia*c5*bcki*2cartyku*c5*82y*2cfilmy)/Wniebowst*c4*85pieni+Mistrzowie++-+Ascended+Masters

  • nnka pisze:

   No cóż, na tego typu działaniach tracimy wszyscy.Równiez sami Mistrzowie , których dorobek wykorzystuje się do „łapanek”. Bo w tych przekazach jest wszystko: od astrologii po budowę ciał subtelnych . Wiele info jest potwierdzonych z innych żródeł więc wydają się wiarygodne. A ludzie z natury są leniwi i nie dociekają skąd czela mają te „przekazy” i tak się kręci koło, które ktos 40 lat temu uruchomił po raz kolejny….
   Ostatnio w polskiej wersji zauważłaym bioenergo Henryka Słodkowskiego 🙂

 2. pietka pisze:

  oj tak duzo blogów publikuje nauki Kościoła i nawet nie ma wzmianki ze to New Age raligia ktora ma opanowac świat. A ludzie dają się oszukiwać i modlą. Portale ludzkie.

 3. jaga pisze:

  Przekazy Lucyny Łobos
  Zaczęła miewać wizje i odbierać przekazy związane z wydarzeniami sprzed 4,5 tysiąca lat, kiedy to jako kapłanka egipska Ki towarzyszyła kapłanowi Juno i faraonowi Chufu w nadzorowaniu budowy Wielkiej Piramidy w Gizie. Nie była to zwykła budowla – jej plany stworzyli Biali Bracia, przybysze z planety Aszun znajdującej się w Pasie Oriona – życzliwe ludziom, piękne istoty o wysoko rozwiniętej cywilizacji. Biali Bracia chcieli ukryć w piramidzie tajemnicę sposobu uratowania Ziemi przed kosmiczną katastrofą, która, jak przewidywali, ma się wydarzyć w naszych czasach. Klucz do tajemnicy został zamknięty w nieodkrytych do tej pory komnatach Wielkiej Piramidy i właśnie nastał czas, aby go odnaleźć i poznać sposób uruchomienia znajdujących się tam urządzeń. Kiedy się to stanie, odnowiony zostanie kontakt z planetą Aszun i uaktywnią się wszystkie pozostawione przez Białych Braci punkty energetyczne – rozmieszczone na całej Ziemi. Powstanie energetyczny klosz ochronny, który nie tylko zminimalizuje zagrożenie z kosmosu, ale też przywróci harmonię w przyrodzie zniszczonej przez Ziemian.
  http://gwiazdy.com.pl/component/content/article/5230-piramidy-nadzieja-na-ocalenie-ziemi

 4. jaga pisze:

  Starożytny okultyzm
  Termin Great White Brotherhood czy Białe Bractwo często w starszej okultystycznej literaturze jest uważane przez swoich zwolenników za kolegialny organ oświeconych istot duchowych, raz śmiertelników, którzy nadal biorą udział w duchowym rozwoju ludzkości. Wniebowstąpieni Mistrzowie są uważani przez niektórych do tworzenie takiego kolegium.

  Wielkie Białe Braterstwo to nazwa nadana w kręgach metafizycznych / okultystyczny tych adeptów mądrości, którzy ukończyli swoje ziemskie pielgrzymowanie (cykle reinkarnacji i karmy), a podczas wchodzenia na wyższy stan istnienia jako mistrzów Przestrzeni, Czasu i istnienia w Materii , przejęli odpowiedzialność za kosmiczne przeznaczenie rodzaju ludzkiego, zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo.

  Z kilku ugrupowań, dwa wyróżniają się jako najbardziej widoczne: „jestem” aktywny , Oryginalna grupa założona w 1930 roku, i Kościół Uniwersalny i Tryumfalny, założona w 1960 roku. Obie organizacje, choć często mylone w mediach publicznych, nigdy nie zostały połączone i różnią się w swoich naukach.

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://www.american-buddha.com/greatwhitebrotherhood.htm

  Peter Deunov (Beinsa Douno)

  W dniu 16 marca 1914 roku wydał swoją pierwszą rozmowę niedzielną, oficjalnie z tytułem Oto Człowiek:
  W dniu 24 lutego 1922 roku otwarto Szkołę w Sofii, Szkołę Powszechną Białego Braterstwa. Wykłady co tydzień przez 22 lat – do grudnia 1944 roku. W okresie 1929-1932 Mistrz Peter Deunov nawiązał kontakt z Jiddu Krishnamurti (w mieście Ommen, Holandia ), który odszedł z Towarzystwa Teozoficznego w tym czasie i rozwiązał Zakon Gwiazdy na Wschodzie .

  Według Mistrza Douno ludzkość wkracza w epokę Wodnika od 1914
  Prace i działania Mistrza Beinsa Douno są przedmiotem badań i analiz przez wybitnych naukowców i przywódców duchowych.

  Rudolf Steiner , twórca Antropozofii , powiedział w rozmowie z Boyan Boev (Monachium, 1910): „słowiańskie ludzie są przeznaczeni do wielkiego zadania. Oni, a szczególnie Bułgaria, przyczyni sporo do wzniesienia ludzkości

  Cytat z roku 1923 : „Musimy nauczyć się wielkiego prawa, że Bóg jest naszym Ojcem, że musimy żyć jak bracia, że ​​nikt nie ma prawa zabijać i nie może być żadnej przemocy. To jest to, co Bóg napisał i wszyscy musimy żyć zgodnie Jego Prawem Jeśli współcześni Europejczycy nie akceptują nauczania Chrystusa, za dziesięć lat będzie wojna gorsza niż inne wojny w historii ludzkości … A ja mówię, „Chrystus nadchodzi Jeśli ludzie przyjmą Miłość, wojna zostanie anulowana.!; (24 czerwca 1923)
  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Deunov

 5. Mezamir pisze:

  “Chrystus nadchodzi Jeśli ludzie przyjmą Miłość, wojna zostanie anulowana.!; (24 czerwca 1923)

  i to jest właśnie przykład i dowód na to,że za wszystkimi wojnami stoi Watykan.
  Albo padniecie na kolana przed papieżem królem świata,albo zginiecie.
  To właśnie jest część jezuickiej przysięgi składanej do dziś dnia.
  Więcej na ten temat można znaleźć tutaj

  O „poganach”oczywiście same brednie ale nie ma się co dziwić,w końcu boHATErem filmu jest neojudaista/chrześcijanin.
  Ważne co mówi na temat iluminatów/jezuitów.

  • nnka pisze:

   Oczywiście masz rację, że forma tego „przekazu” jest warunkowaniem i o ile to był przekaz- proroctwo otrzymany w medytacji czy modlitwie to pochodził z obszaru zbiorowej świadomości , gdyż należy zauważyć że każdy plan ( choćby plany wojny) tam funkcjonują w formie myślokształtów.

   Dlatego też śmiem twierdzić, że część „przekazów” to odkrywanie kolejnych punktów planu które będą się urzeczywistniały – krystalizowały bo zahaczą kod, choć okres 10 lat przyznam jest duży jeśli chodzi o trafność odczytu z innego pola.( coś tam o tym wiem 🙂 ) A wojna była, choc przesunięta w czasie liniowym o 6 lat

   Natomiast trudno mi wydawać opinię o intencjach konkretnych osób i ich powiązaniach, ponieważ czasem tego typu ostrzeżenia płyną w dobrej wierze, bo wchodzą w tych sytuacjach dużo poważniejesze skutki dla przyszłosci duszy niż sama wojna ( rodzaj smierci), i zasilenie pól memicznych
   https://nnka.wordpress.com/2012/07/21/pola-memiczne-czasomaski-fantomy/

   Tym charakteryzuje się Sfera Ciemności, że wielu ludzi myśli iż ma jakiś wybór, a to tylko krótkowzroczność i iluzja, ze mamy jakis wybór. Więc tu tez przychylam sie do stwierdzenia , ze jestesmy w „więzieniu” które pora opuścić.

   Cyt: Zrozum swoją sytuację i uwolnij się od tego. Mówię wam to: wyjście z więzienia!
   .https://nnka.wordpress.com/2012/08/24/mistrz-beinsa-duno-proroctwo-1/

 6. Mezamir pisze:

  Proroctwa to w gruncie rzeczy plany elity,które są ujawniane przez wyznaczone osoby.
  Jeśli elita wie co zamierza robić to sobie mogą wypuszczać swoich”proroków” którzy zdradzą plany elity w formie proroctwa 😉 następnie elita zrobi co chce a ludzie będą bić brawo”prorokowi” który „wiedział” 😉

 7. nnka pisze:

  W okresach inicjacji pieciu sekretnych promieni ma miejsce najwiekszy nawal wydarzen, rozpad starego porzadku i budowa na nowo, zarowno w zyciu jednostek jak i w swiecie. Jest to niszczenie tego, co zostalo zbudowane wedlug mylnych wzorow w cyklach poprzednich siedmiu promieni podstawowych kolorow ciala przyczynowego. Sekretne promienie to czas zmiany, wzrostu, madrego i przemyslanego wyboru nieznanej, lecz dostrzegalnej wewnetrznym lub sekretnym okiem, naszej przyszlosci Czy to nuklearna energia, czy to problemy ekonomii—te problemy nadchodza w cyklach sekretnych promieni i poniewaz nie zostaly one w przeszlych erach odpowiednio przez ludzkosc uporzadkowane i stransmutowane na swiecie—nastepne szesc lat (kazdy cykl sekretnego promienia trwa 14 miesiecy) beda najwieksza proba Ameryki i jej rzadu, jak i jej narodu, a takze calego swiata i jego mieszkancow.

  Beda to najwieksze testy calego swiata glownie w kategoriach zycia i jego wymagan, w ktorych dany kraj czy grupa spoleczna nie osiagnely wymaganego duchowego lub fizycznego poziomu, zgodnego z oczekiwanym wypelnieniem planu przez wniebowstapiona hierarchie swiata. Jest to czas, by byc przygotowanym i aby wytrwac, oraz aby odkryc i rozpoznac nowy wiek, nowy swiat, nowa swiadomosc.
  O cyklach i czasach
  czesc I http://fiolet.org.pl/list4.html

 8. Pingback: Wielkie Białe Braterstwo – O Polsce i Polakach | Mistyka Życia

 9. Pingback: 12’12’12 medytacja | Mistyka Życia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s