Cywilizacja na krawędzi upadku – Igor Witkowski

Cyt;W obecnym okresie mamy doczynienia z szeregiem procesów , które w sumie doprowadzą do fundamentalnych przewartościowań naszej cywilizacji i to są rzeczy niekoniecznie pokrywające się z wizją duchową jak to sie powszechnie uznaje, gdyz jest to rzeczywistośc dużo szersza.

Zjawiska nakładaja sie i dadzą potężny efekt. Jest to gigantyczny proces, którego celem jest wywrócenie wielu rzeczy „do góry nogami” fundamentów naszej cywilizacji. Proces jest sterowany przez siły wyższe stojące w rozwoju cywilizacyjny wyżej od nas… Ich celem jest może nie tyle rozwój naszej duchowości , jest nakierowany na rozwój naszej cywlizacji.

Kluczem jest to , że nasza cywilizacja zabrnęła w ślepą uliczkę, wytworzyła mechanizmy autodestrukcji i dalsze podążanie tą drogą nie jest możliwe…

TO CO SIĘ SZYKUJE ZAPOWIADANE JEST JAKO NAJWIĘKSZA ZMIANA W DZIEJACH LUDZKOŚCI”  Dalej …

Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

105 odpowiedzi na „Cywilizacja na krawędzi upadku – Igor Witkowski

 1. JESTEM pisze:

  Dokładnie.

 2. JESTEM pisze:

  Ja również dziękuję 🙂
  Za pytania i zrozumienie 🙂

  Być może wiesz, że siatka, która „zamyka” ten nasz „matrixowy świat” jest po to, by utrzymywać w zamknięciu… paradoksalnie… Umysł czyli matrix jako OBSZAR tak zwanej WOLNEJ WOLI, która – co jest raczej ukrywane i wypchnięte do nieświadomości – jest mocno ograniczona. Mamy coś takiego “zaprogramowanego” w umysłach, że wciąż szukamy autorytetów, bogów, przewodników, wiedzy, nauki itp. W tych „dziedzinach” jesteśmy jako tako odważni 🙂 A wolności – tak ogólnie – boimy się najbardziej (no może jeszcze oprócz choroby, śmierci i miłości – i nie mam tu na myśli seksu bynajmniej :-)). Nie mówiąc już o wolności od przekonań… Zajrzeć do swojego wnętrza i rozpoznać wzorce nieświadomości i przetransformować ich energię to wymaga dużo wysiłku i potrzeba na to konsekwentnego działania. Potrzebujemy energii, ale nie tej kradzionej od innych (bo ta utrzymuje zależności karmiczne i walkę na różnych poziomach i w różnych dziedzinach życia)), ale przede wszystkim tej „odzyskiwanej” z dotychczasowego podtrzymywania systemów przekonań.

  podstawą jednak jest uznanie doskonałości wszystkiego, dążenie do zrozumienia sposobów działania danych struktur i wzorców, uwolnienie się od nich i użycie wolnej woli bez przywiązania. Wyjście jest możliwe, ale wymaga… powiedzmy, “zbyt wiele poświęcenia”, bo boimy się “utracić to, co mamy” zwłaszcza, że nie wiemy, co w ten sposób moglibyśmy “zyskać”. Wyjście wymaga poszerzenia zakresu świadomości i odzyskiwania energii (mocy). Z nikim wtedy nie musimy walczyć o energię ani o „moc”. Koniec walki…

  Przynależność do struktury powoduje, że człowiek dysponuje „umownie” wolną wolą (taką z mocno ograniczoną świadomością albo samoświadomością). Zasila system, na co zużywa ogromną część swojej własnej energii. Gdy jej brakuje, zaczyna kraść. Samotna droga powoduje, że człowiek zaczyna dysponować wolną wolą, ale ta droga „kończy się”… pozbyciem się… wolności woli… Taki mały paradoks 🙂 Z mojego doświadczenia wynika, że ta „wolna wola” staje się po prostu WOLĄ czyli zostaje połączona z… hmmm WOLĄ CAŁOŚCI.

 3. JESTEM pisze:

  Przypomniałam sobie coś jeszcze…. i dziękuję Ci Nnko za wiedzę, która tutaj się dzielisz.

 4. Dawid56 pisze:

  Ta dyskusja trochę o Duszy, Duchu,jaźni, Umyśle, Świadomości, płciowości Boga, powiem serio trochę mnie przerasta, chociaż powoli docierają do mnie jej glówne tezy.Może włożę kij w mrowisko ale zadam pytanie: czym jest zatem w takim razie jungowska nieświadomość zbiorowa?Oceanem możliwych matryc przyszłości.( nie mam na myśli Matrixa).Poza tym w świetle tego co piszecie wyniakałoby, że kazda Planeta Układu Słonecznego posiada swojego „Ducha” i może byc zamiszkana przez różne byty. Moim zdaniem Bóg nie jest ani rodzaju męskiego ani żeńskiego, gdyż aspekt biegunowosci jest mu obojetny, gdyż jest po prostu Jednością i Całością

  • nnka pisze:

   czym jest zatem w takim razie jungowska nieświadomość zbiorowa?

   Archetypami, symbolami, wzorcami, urazami i tym wszystkim co wyparliśmy stawiając na straży Strażnika z kluczem a ponad to wszystko to nazywamy historią o której nie chcemy pamiętać lub nie możemy się dowiedzieć, bo jeszcze nas to w rozumieniu tych procesów przerasta. Czasem są tam czarne perły, ale żeby odnależć grudkę złota trzeba przerzucic tonę łajna więc mało kto podejmuje się tego zadania. W zbiorowej nieświadomości są demony , które karmilismy aby nam nie szkodziły bo niekarmione brzydko wyglądaja i straszą, są też demony wojny których się boimy więc szykujemy sie „do wojen” przeciwko wrogom. Zbiorowa nieświadomość nie ma czynnika ” świadomości rozróżniającej” nie wie „co dobre a co złe” i co ma jaką wartość wiec trzma wszystko w jednym worze – chaos, a my dorabiamy do tego filozofię… , to taki worek św Mikołaja jak PUSZKA PANDORY.

   „Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.” C.G.Jung

  • JESTEM pisze:

   Dawid56 pisze:
   „zadam pytanie: czym jest zatem w takim razie jungowska nieświadomość zbiorowa?Oceanem możliwych matryc przyszłości.”

   Ciekawe pytanie Davidzie, dzięki.
   Może to PUSZKA PANDORY, jak napisała Nnka, a może ŚWIADOMOŚĆ ukryta przed UMYSŁEM, nierozpoznana jeszcze przez UMYSŁ?
   UMYSŁ tworzy i nakłada na ŚWIADOMOŚĆ sieci, aby mógł pewne jej obszary UCHWYCIĆ. Wtedy ONA przejawia się w FORMIE. I dzięki temu może być poznawana.
   Czyli przed uchwyceniem jej w sieci, ŚWIADOMOŚĆ dla UMYSŁU jest NIEŚWIADOMOŚCIĄ. I ceną tego rozpoznawania NIE-ŚWIADOMOŚCI przez UMYSŁ jest to, że zdecydowana większość ŚWIADOMOŚCI zawsze pozostaje nadal zakryta, ukryta czyli nadal jest NIE-ŚWIADOMOŚCIĄ dla UMYSŁU. To UMYSŁ decyduje, jaki obszar ŚWIADOMOŚCI z tej ukrytej czyli NIE-ŚWIADOMOŚCI jest w stanie objąć w swą sieć.

   „Moim zdaniem Bóg nie jest ani rodzaju męskiego ani żeńskiego, gdyż aspekt biegunowosci jest mu obojetny, gdyż jest po prostu Jednością i Całością”

   Zgodzę się z Twoim zdaniem Davidzie 🙂 Jestem nawet zachwycona. Jednakże z maleńkim zastrzeżeniem… wybacz proszę, ale poczułam, że może to zrozumiesz…

   Wszyscy wiedzą i są świadomi faktu, że istnieją dwa słowa: Bóg i Bogini, które wyznaczają granicę rozróżnienia, a w zasadzie podziału boskości na rodzaj męski i żeński. Słowo bóg jest rodzaju męskiego, a słowo Bogini jest rodzaju żeńskiego. Zgadza się?

   „A na początku [jakimś tam] było SŁOWO…”

   Jeśli za Źródło, Praprzyczynę lub Wszystko, co Jest czy Jednię i CAŁOŚĆ uznajemy Boga, to wspieramy mentalnie i energetycznie świat z przewagą pierwiastka męskiego – świat patriarchalny. Mamy wtedy do czynienia z Matrixem, w którym panuje UMYSŁ (porządek). Taka jest energia słowa Bóg..i i taka „prawda”. I odwrotnie, gdy za „początek” uznajemy Boginię, to wspieramy mentalnie i energetycznie świat z przewagą pierwiastka żeńskiego – świat matriarchalny. Mamy wtedy do czynienia z Matrixem NIE-ŚWIADOMOŚCI (chaosu).Taka jest energia słowa Bogini. Dlatego na oznaczenia tego, co jest Wszystkim i Jednym, najchętniej używam słowa „Źródło” oraz Jednia. CAŁOŚĆ lub Wszystko, co jest, a nie nazywam Całości Bogiem.

   Jestem świadoma tego, jak trudno tę wiedzę zaakceptować, a co dopiero przyjąć do świadomości czyli uznać tę wiedzę za prawdziwą skoro od tysięcy lat we wszystkich religiach używane jest słowo Bóg uznawane za Źródło. Boginie istnieją, ale albo niezbyt rozumiane, albo całkowicie „usunięte w cień” czy czasowy „niebyt” z powodu lęków przed ich nieznaną i niezrozumianą mocą w tym matrixie. Tak się stało np.z Kali (w hinduizmie) albo Matką Boską (w różnych odłamach chrześcijaństwa) zdegradowaną do pozycji „Matki Boga”, po uprzednim odarciu jej z miana-imienia bogini. Czy Matka Boga jest Boginią czy nie jest? Boginie zostały podporządkowane bogom, „oddane” w służbę w poddaniu i pokorze jako wielbiące bogów; oblubienice i „wybranki”… Czy tak ma wyglądać harmonijne współistnienie?

   Aby ludzkość mogła rozwijać się ewolucyjnie, każdy człowiek (kobieta i mężczyzna) potrzebuje w sobie dążyć do harmonii pomiędzy Animą i Animusem – tym, co męskie i żeńskie, ducha i duszy. Nie chodzi tu o osiągnięcie całkowitej symetrii, bo ta jest niemożliwa, gdy jesteśmy w ciałach kobiet i mężczyzn (i to jest piękne), ale o zharmonizowanie w sobie tych pozornych „przeciwieństw”, które nie są przeciwieństwami, ale dwoma częściami jednego, częściami, które się wzajemnie uzupełniają. Dwa w Jedni.

   Bóg i Bogini to DWA w JEDNYM.

   Powrót Bogini… hmmm… coś Davidzie pisałeś o powrocie Bogini, prawda? To chcemy, żeby ona wróciła i oddamy jej należne miejsce, czy będziemy udawać, że nic się nie zmienia? To chcemy poszerzenia świadomości i ewolucji ludzkości, czy nie chcemy? To chcemy harmonii i pokoju zamiast wojen, walk i cierpienia czy nie chcemy?

 5. JESTEM pisze:

  „“Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.” C.G.Jung”

  Piękny cytat. Dzięki za przypomnienie.

 6. info pisze:

  Wg ufologów OBCE CYWILIZACJE już dawno zachipowały swoich ludzi i traktują ich jak zwierzęta eksperymentalne… To co chcą na masową skalę zrobić z ludźmi ma zupełnie inne znaczenie… „Ogród Zoologiczny” wymierającego gatunku. To co robią OBCY z naszą cywilizacją to eksterminacja… Jedynym ratunkiem dla naszej cywilizacji, to znaleźć Bazy Kosmiczne Króla Jahwe i nadać sygnał do OJCZYZNY CYWILIZACJI LUDZI tam gdzie jest „Radioźródło 3c 123” na Kaszubach, bo tam jest jego Centralna Baza Kosmiczna w Polsce, ale jest ich więcej na Ziemi. Można też nadać SYGNAŁ z dowolnej BAZY OBWODOWEJ Króla Jahwe – o których pisałam w I cz. z wyprawy na Babia Górę. Nikt ze zwolenników religii wschodnich nigdy tego nie zrobi, bo to ludzie OBCYCH – zachipowani i dlatego nic w tej sprawie nie zrobią, bo… nie mogą! Musieliby stracić swoje posady i dochody…. Zwolennicy religii wschodnich to fani cywilizacji Węża i Smoka. Która religia ma takie symbole? Symbolem Buddy była kobra, która go chroniła, czyli WĄŻ. Taki sam znak mieli na czołach faraonowie egipscy. Częstochowa to Baza Kosmiczna Węża… We wzgórzu wawelskim jest Baza Kosmiczna SMOKA. Kto rządzi w Polsce? Ludzie WĘŻA i SMOKA… co widać dokładnie… Wystarczy popatrzeć gdzie są ich ulubione miejsca i co tam robią oraz co z tego wynika dla naszej cywilizacji.

 7. JESTEM pisze:

  Już oszalałam od tej całej wiedzy z chanellingów, tych kosmicznych relacji o „dobrych i złych” OBCYCH CYWILIZACJACH, o walkach Aniołów z Demonami, i tej całej ezoteryczno-mistycznej wiedzy, wiedzy, wiedzy…
  Kocham WSZYSTKO bez wyjątków, WSZYSTKO!!!!! Ale nie ma to nic wspólnego z tak zwanym seksem czy kopulacją.

 8. Pingback: POLCON 2012 Igor Witkowski – Upadek cywilizacji | Mistyka Życia

 9. Pingback: WIELKA KOSMICZNA CEREMONIA « Livia Space

 10. Adrian pisze:

  POLECAM WSZYSTKIM KSIĄŻKĘ ,,WIELKI BÓJ,, ELLEN.G.WHITE

  Proroctwo Ellen.G.White niezwłocznie wypełnia się na naszych oczach . Przyjrzyjmy się co pisze ona o tej śmiertelnej zarazie w powietrzu czyli (CHEMISTRALIS) :
  Szatan używa wszelkich środków, aby zebrać swe żniwo – nie przygotowane dusze. Znając tajemnice ludzkiej natury, używa swych wszystkich sił, aby opanować ją tak dalece, jak tylko Bóg mu pozwoli. Gdy umożliwiono szatanowi unieszczęśliwić Joba, niezwłocznie zabrał mu trzody, sługi, domy, dzieci, a nieszczęścia następowały jedne po drugich. Bóg strzeże swe stworzenia i chroni je przed mocą niszczyciela, ale chrześcijanie okazali pogardę boskiemu prawu, Pan wykona więc to, co powiedział – pozbawi ziemię błogosławieństwa, a swej ochrony tych, którzy powstają przeciwko Jego prawu i zmuszają innych do takiego samego postępowania. Szatan posiada moc nad wszystkimi, których Bóg nie strzeże. Jednych uszczęśliwia i obdarza szczególnymi przywilejami, drugim sprawia trudności, aby następnie wmówić im, że to Bóg ich karze.
  Objawiając się ludziom jako wielki lekarz, który może wyleczyć ich ze wszystkich chorób, szatan wywoła równocześnie plagi i nieszczęścia, aż miasta staną się opustoszałymi ruinami. Już teraz rozwija tę działalność. Jego moc widoczna jest w nieszczęściach na lądzie i morzu, w wielkich pożarach, tornadach, wichurach, cyklonach, powodziach i trzęsieniach ziemi, w różnych miejscach i rozmaitych postaciach. Niszczy dojrzewające zboża, czego następstwem są głód i nędza. NAPEŁNIA POWIETRZE ŚMIERTELNĄ ZARAZĄ, pod wpływem której ginie tysiące ludzi. Nieszczęścia te staną się coraz częstsze i groźniejsze. Zniszczenie dotknie zarówno ludzi, jak i zwierzęta: „Więdnie i obumiera ziemia (…) marnieją dostojnicy ludu ziemi. Ziemia jest splugawiona pod swoimi mieszkańcami, gdyż przestąpili prawa, wykroczyli przeciwko przykazaniom, zerwali odwieczne przymierze” (Iz. 24,4-5).
  Wtedy wielki oszust wmówi ludziom, że to ci, którzy służą Bogu są powodem nieszczęść. Buntownicy, którzy ściągnęli na siebie niełaskę nieba, obwinią za wszystkie nieszczęścia tych, których posłuszeństwo wobec prawa Bożego jest stałym wyrzutem dla przestępców Dekalogu. Zwolennicy szatana będą twierdzić, że ludzie obrażają Boga przez lekceważenie niedzieli, że grzech ten spowodował nędzę, która nie ustanie, dopóki nie będzie się rygorystycznie przestrzegać święcenia niedzieli, i że ci, którzy uznają wymagania czwartego przykazania, tym samym pozbawiając szacunku niedzielę, czynią zamieszanie w społeczeństwie oraz przeszkadzają ludziom w zdobyciu łaski Bożej i osiągnięciu doczesnego dorobku. W ten sam sposób i z tych samych powodów powtórzone zostanie oskarżenie skierowane kiedyś przeciwko słudze Bożemu: „Gdy Achab zobaczył Eliasza, rzekł Achab do niego: Czy to ty jesteś, sprawco nieszczęść w Izraelu? A on odpowiedział: Nie ja sprowadziłem nieszczęście na Izraela, lecz ty i ród twojego ojca przez to, że zaniedbaliście przykazania Pana, a ty poszedłeś za Baalami” (I Król. 18,17.18). Gdy fałszywe oskarżenie roznieci w ludziach gniew, postąpią oni z posłami Bożymi tak samo, jak Izrael postąpił z Eliaszem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.