Podobieństwo proroka Quetzalcoatla (Kukulkana) do Mesjasza.

W mitologii Majów zastanawiająca jest obecność licznych symboli chrześcijańskich: symbol krzyża (litera T), wzmianki o potopie, podobieństwo proroka Quetzalcoatla (Kukulkana) do Mesjasza. W Popol Vuh, piśmie świętym Majów, czytamy: Jeden był język wszystkich. W czym zostaliśmy oszukani? […] Jedna była nasza mowa, gdy przybyliśmy tam, do Tulan (biblijna wieża Babel). Gdy dotarliśmy do brzegu morza, Quitze-Balam dotknął go swoją laską i otworzyła się droga, jakby nie było morza… (zbieżność z historią Mojżesza).
 U Majów występuje również motyw nauczyciela, który przybył z gwiazd – Pakala Wotana (utożsamianego z Chrystusem). Nauczał on, jak korzystać z kalendarza, pisać, pokazywał, jak uprawiać kukurydzę. To właśnie on miał założyć miasto Palenque. Na jego sarkofagu odkryto tajemniczą rzeźbę przedstawiającą astronautę w kapsule kosmicznej.
 Źródło; http://www.maya.net.pl/
Był wyobrażany jako bóg o białej skórze i jasnych oczach, dlatego też uważano go za uosobienie światłości i boga białej magii. Przybył z krainy na wschodzie.
Walczył z bogiem Tezcatlipocą (Dymiącym Zwierciadłem) w azteckim panteonie bóstwem zła, ciemności i zemsty, którego rodowód nie jest do końca jasny. i jego zwolennikami, gdyż sprzeciwił się praktykom składania ofiar z ludzi i był zwolennikiem samodoskonalenia moralnego.
Kodeks Borgiaaztecki dokument zawierający obserwacje astronomiczne, teksty magiczne, religijne i ustalenia kalendarza. Obecnie znajduje się w Bibliotece Watykańskiej.

Cyt;ciekawe, ze Dymiace, lub Zamglone Lustro jest rowniez atrybutem 13 pierwotnej matki klanowej.. zwiazanej z 13 krysztalowa czaszka… LINK        http://www.maya.net.pl/

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Podobieństwo proroka Quetzalcoatla (Kukulkana) do Mesjasza.

 1. nnka pisze:

  I tu maly komenatrz: Tezcatlipoca „Dymiące Zwierciadło”jednym z czterech synów boga-kreatora Ometeotl (Dwa Bóg), dwoistego stworzyciela świata składającego się z męskiego pierwiastka Ometecuhtli (Pan Dwoistości) i żeńskiego Omecihuatl (Pani Dwoistości). zwierzęciem symbolizującym Tezcatlipocę jest jaguar. – WENUS https://nnka.wordpress.com/2012/03/26/jaguar-metatron-i-wenus/

  Cyt: Don Alejandro opowiada, że było ich czterech. Przybyli z konstelacji Plejad i nazywali się kolejno: Balam Quiche’, Balam Ac’ab, Majukat’aj oraz Iqui Balam. https://nnka.wordpress.com/2012/05/12/rozpoczal-sie-zapowiadany-przez-przepowiednie-majow-okres-konca-czasu-wandering-wolf/

  Kodeks Borgia – aztecki dokument zawierający obserwacje astronomiczne, teksty magiczne, religijne i ustalenia kalendarza. Obecnie znajduje się w Bibliotece Watykańskiej.

  Cyt:Ponoć coś cennego co należy do nich i co powinno zostać im zwrócone pozostaje do dziś w rękach Watykanu, ale na ten temat Don Alejandro nie zdradza więcej szczegółów.https://nnka.wordpress.com/2012/05/11/naukowy-syndrom-konca-swiata-majow-nowe-odkrycie/

  HARMONIA PIĄTEGO ŚWIATA – http://tonalinagual.blogspot.com/2012/05/harmonia-piatego-swiata.html Cyt: moc grawitacji to moc miłości i zrozumienia… Następny cykl – ŚWIAT, który jest Piątym Światem – będzie cyklem rozwoju istot o aktywnych obu półkulach mózgowych

  Z tego co mówi sam Don Alejandro, kiedy to okno się zamknie wszyscy wkroczymy w Epokę Szóstego Słońca.
  Zamglone Lustro to symbol Jażni zakodowanej wzorcami karmicznymi (archetypami), które nalezy oczyścić. W duzym uproszczeniu oznacza upadek. Zamknięcie piątego ( oczym też mozna doczytac sie w Biblii ) oznacza wyzwolenie. A sam proces opisywany jest tez przez Melchizedeka. 13 czaszka symbolizująca aztecką wiedzę uległa uszkodzeniu kilka dni temu
  wchodzimy w ważny okres więc do temamu archetypu Jażni wrócę

 2. JESTEM pisze:

  „I tu maly komenatrz: Tezcatlipoca “Dymiące Zwierciadło”jednym z czterech synów boga-kreatora Ometeotl (Dwa Bóg), dwoistego stworzyciela świata składającego się z męskiego pierwiastka Ometecuhtli (Pan Dwoistości) i żeńskiego Omecihuatl (Pani Dwoistości). zwierzęciem symbolizującym Tezcatlipocę jest jaguar. – WENUS”

  I znowu BÓG! Nawet, jeśli jest to Święta Dwoistość, to zwą ją rzeczownikiem w męskim rodzaju. Ale przekręt:

  Z tego co mówi sam Don Alejandro, kiedy to okno się zamknie wszyscy wkroczymy w bEpokę Szóstego Słońca. „
  Nnko, czy masz dostęp do źródła takiej wypowiedzi Don Alejandro? To może być jakiś kolejny przekręt.

  Przyszło mi jeszcze coś takiego: od dawna zastanawiam się nad tym, że jedne przepowiednie mówią o Piątym Świecie, a inne o Szóstym. W tej rozbieżności zawarta jest jakaś ważna informacja.

  1. Jeśli Wielki Cykl- WIELKI OBRÓT trwa około 26 000lat, to mieści się w nim 5 „Światów”, każdy po 5125 lat. Zatem Piąty Świat to Świat, w którym istoty ludzkie mają możliwość , oczyszczenia z programów i mogą mieć szansę życia w pokoju, harmonii.

  2. Jeśli zaś mielibyśmy wejść w Szósty Świat – Epokę Szóstego Słońca, to znaczyłoby, że ten szósty jest jednocześnie pierwszym światem nowego Wielkiego Obrotu… Ale czy ten Szósty Świat daje możliwość harmonijnego współistnienia na tej planecie, czy też będzie „nowym zasiewem”,?

  Pamiętam, że Don Alejandro de Perez nic nie mówił o Szóstym Słońcu… I sprawdziłam.

  Nie dość, że nie mówi, to mówi coś bardzo istotnego. Don Alejandro mówi: „Teraz zbliżamy się do czasu, kiedy przetniemy centralną oś magnetyczną. Ponad Ziemią znajduje się Wielka Oś, która wprawia w ruch wszystkie gwiazdy i planety. Kiedy Ziemia przechodzi prze tę oś, nie widzimy promieni słonecznych. Jesteśmy wewnątrz. Kiedy Ziemia na nowo wyłoni się z tej osi, będziemy wtedy w stanie widzieć Nowe Słońce. Ale nie jestem w stanie powiedzieć wam, czy to będzie to samo słońce czy to będzie inne słońce. (…)[!!!!!!!!!!!!!!!] Słońce stanie się niewidoczne. Ziemia nie będzie widziała słońca, ale powinniśmy zrozumieć, że to jest jak Nowy Rok. (…) zgubiliśmy dokładną datę.”

  Może być też tak, że Epoka Szóstego Słońca była liczona według innego kalendarza niż Piąty Świat, albowiem znanych kalendarzy Majańskich jest podobno conajmniej 12.naście. Wytaczają różne cykle, a to Ziemi, a to Wenus, a może się okazać, że jeszcze innych planet z innych układów…

  Może być też tak, że świat podzieli się na „równoległe rzeczywistości” i jedni znajdą się w Piątym, a inni w Szóstym Świecie… I może istoty ludzkie przejdą do różnych równoległych światów: jedni do Piątego – harmonii i pokojowego współistnienia, a inni do Szóstego – „nowego zasiewu” i kontynuacji patriarchalnych systemów? A jeszcze inni znajdą się w jeszcze innych Światach, w różnych formach i miejscach w kosmosie…

  W każdym razie Matki Klanowe zapowiadają Piąty Świat jako świat harmonii i pokoju na Ziemi. Chyba raczej nie mają na myśli tego świata, w którym obecnie żyjemy…

 3. JESTEM pisze:

  Aby ludzkość mogła rozwijać się ewolucyjnie, każdy człowiek (kobieta i mężczyzna) potrzebuje w sobie dążyć do harmonii pomiędzy Animą i Animusem – tym, co męskie i żeńskie, ducha i duszy. Nie chodzi tu o osiągnięcie całkowitej symetrii, bo ta jest niemożliwa, gdy jesteśmy w ciałach kobiet i mężczyzn (i to jest piękne), ale o zharmonizowanie w sobie tych pozornych „przeciwieństw”, które nie są przeciwieństwami, ale dwoma częściami jednego, częściami, które się wzajemnie uzupełniają. To właśnie znaczy Dwa w Jedni. i to jest ten „trzeci element”, o którym pisałaś. Dodam, że to właśnie jest „Święta Trójca”.

  p.s.
  Piszesz:„Tezcatlipoca “Dymiące Zwierciadło”jednym z czterech synów boga-kreatora Ometeotl (Dwa Bóg), dwoistego stworzyciela świata składającego się z męskiego pierwiastka Ometecuhtli (Pan Dwoistości) i żeńskiego Omecihuatl (Pani Dwoistości). ”
  I powtarzasz w ten sposób za innymi sformułowania, które mają w sobie głęboki, zafałszowany zapis znaczenia Podwójnej Istoty Boskiej – Świętej Podwójności. Słowa mają swoje znaczenie, o tym wie wielu z nas, ale jakże często o tym zapominamy. Takie nieświadome (a może i świadome w niektórych przypadkach) używanie słowa BÓG – ewidentnie męskiego rodzaju – wobec Istoty, która jest PODWÓJNA i zawiera oba „pierwiastki” w sobie: męski i żeński, ducha i dusze, jest powtarzaniem i utrzymywaniem dokonanej (kiedyś) manipulacji zniekształcającej prawdziwy sens znaczenia istoty Świętej Podwójności.
  Pisałam o tym:
  http://tonalinagual.blogspot.com/2011/12/sofia-i-logos.html

 4. nnka pisze:

  JESTEM Cyt „Aby ludzkość mogła rozwijać się ewolucyjnie”

  A ludzkość czyli rozumiem ciało fiz (bo piszesz o pólkulach mózgowych) rozwija się ewolucyjnie, czy może skokowo? A co z inwolucją ? A co jeśli nie masz ciała fiz i mózgu? Już nie ewoluujesz czy zmieniasz ciało „na lepszy model” lub na „gorszy”?

  Cyt” To właśnie znaczy Dwa w Jedni. i to jest ten “trzeci element”, o którym pisałaś”

  To nie jest to o czym ja pisałam, to jest to o czym Ty piszesz. Dwa w Jedni to Dwa Bóg. – odpowiednik JAŻNI.

  Cyt: I powtarzasz w ten sposób za innymi sformułowania, które mają w sobie głęboki, zafałszowany zapis znaczenia Podwójnej Istoty Boskiej – Świętej Podwójności.
  „głęboki, zafałszowany zapis znaczenia Podwójnej Istoty” rozumiem , że Kodeks Borgia jest sfałszowny przez samych jego twórców

  Co do tego : Piszesz:“Tezcatlipoca “Dymiące Zwierciadło”jednym z czterech synów boga-kreatora Ometeotl (Dwa Bóg), dwoistego stworzyciela świata składającego się z męskiego pierwiastka Ometecuhtli (Pan Dwoistości) i żeńskiego Omecihuatl (Pani Dwoistości). ” …jest to oficjalana definicja aczkolwiek niektórzy zamiast słowa Bóg używaja słowa PAN. Tezcatlipoca “- jest wymieniony w kodeksie azteckim i jesli aztekowie w swoich wierzeniach tak go okreslaja to wybacz ale nie będę przekręcała wierzeń azteckich . Co do Szóstego Słońca zapewne wiesz doskonalne , ze chodzi o Azteków tak jak i o ich 13 czaszkę . Jest to ścieżka inwolucji, która można sobie obejrzeć na zamieszczonym we wpisie rys.

 5. JESTEM pisze:

  „z tego co mówi sam Don Alejandro, kiedy to okno się zamknie wszyscy wkroczymy w Epokę Szóstego Słońca. “
  Zapytam raz jeszcze: Nnko, czy masz dostęp do źródła takiej wypowiedzi Don Alejandro? To może być jakiś kolejny przekręt.

  „Co do Szóstego Słońca zapewne wiesz doskonalne , ze chodzi o Azteków tak jak i o ich 13 czaszkę . Jest to ścieżka inwolucji, która można sobie obejrzeć na zamieszczonym we wpisie rys.”

  Nie, nie wiem doskonale. Coś tam wiem, ale w zasadzie to nic. Ale wiem co innego. Między innymi to, że te czaszki kryształowe nie są „prawdziwe”, o czym mówią na przykład legendy ludu Cherokee. Prawdziwe czaszki mają „ruchome żuchwy”. I nie są takie strasznie poważne… jednej nawet z powagi szczęka odpadła.

  Poza tym nie mam nic przeciwko procesowi inwolucji jako etapowi w wędrówce dusz. Głupia jestem i tyle.

  • nnka pisze:

   linki są w tekście. A jeśli cykl Majów ma 5 słońc jak to policzyłaś, to albo będzie 6 albo Majowie cos pokręcili . Aztekowie nigdy nie wyznaczali daty końca w przeciwieństwie do Majów.
   Cyt ” jeszcze przed pierwszym Zgromadzeniem Starszyzny Majow, Hunbatz Men mowil, ze czaszki musza sie odnalezc i wrocic na pierwotne miejsca, czyli szczyty piramid.. wtedy kaplani zaczna sie znowu modlic wraz z czaszkami – bo tylko w ten sposob pozytywna energia moze emanowac ze swietych osrodkow na caly swiat i pracowac dla calej ludzkosci…. Krysztalowe Czaszki znow zaczna dawac LEMBAL, czyli Swiatlo i wtedy ludzkosc sie przebudzi… chwilke pozniej dodal, ze Meksyk wiele razy znajdował sie pod woda i znowu tak sie stanie.. wspomnial o cyklu 26 000 lat… a potem znów, że aby przebudzić ludzkość potrzebne im (Majom) są kryształowe czaszki, bo w innym przypadku Matka Ziemia zostanie zabita i ludzkosc zostanie bez domu…. ” http://salontajemnic.wordpress.com/2012/05/18/maitreja-ma-przybyc-z-wenus-jego-symbolem-solarny-krzyz/#comment-13162

 6. JESTEM pisze:

  „linki są w tekście. A jeśli cykl Majów ma 5 słońc jak to policzyłaś, to albo będzie 6 albo Majowie cos pokręcili . Aztekowie nigdy nie wyznaczali daty końca w przeciwieństwie do Majów.”

  Hmmm… Może Majowie coś pokręcili, a może kto inny coś pokręcił.
  W każdym razie to trochę dziwne.

  Linki sprawdziłam. Źródło tej informacji znalazłam.
  http://www.ezoteria.pl/artykuly/rok-2012/143-majowie-i-tajemnica-roku-2012-cz-2.html
  tam napisane: „Z tego co mówi sam Don Alejandro, kiedy to okno się zamknie wszyscy wkroczymy w Epokę Szóstego Słońca.”
  Wygląda na to, że ktoś przypisał Don Alejadro coś, czego on nie mógł powiedzieć, może przez pomyłkę, może nieświadomie… a inni powtarzają te słowa, których Don Alejandro nigdy nie wypowiedział… Ale tak to działa.
  No chyba, że chodzi o jakiegoś innego Don Alejandro, ale z tekstu nic takiego nie wynika.
  Może chodzi o to, że ezoterycy wiedzą wszystko najlepiej 🙂 I nie pasuje im Piąty Świat, lecz od razu przeskoczą do Szóstego, i utrzymają przy tym istniejące struktury… To możliwe 🙂

  • nnka pisze:

   Piąty Świat a Szóste Słońce to zupełnie cos innego.Jedno oznacza Przestrzeń a drugie oznacza Czas w Cyklu .

   • JESTEM pisze:

    Dziękuję za wyjaśnienie, ale mam wrażenie, że według Azteków jesteśmy w okresie Piątego Słońca, a według Majów w okresie Czwartego Słońca.
    A według Tolteków – podobno – wkroczyliśmy w Szóste Słońce:
    „Kiedy sen istot ludzkich dojrzeje do nowego poziomu, Słońce zauważy tą zmianę i zmieni jakość światła, wpływającego na ludzi, które umożliwia ewolucję ludzi. Za każdym razem gdy Słońce zmienia jakość światła, nazywamy to nowym słońcem. Według Tolteków wkroczyliśmy w Szóste Słońce. Oznacza to, że ludzie znów zaczynają się zmieniać. Ta zmiana to zmiana w ludzkim umyśle i w sposobie, w który ludzie śnią. Możliwości umysłu do zobaczenia Prawdy, tego co Jest, zwiększają się znacząco.” źródło: 9http://www.toltec.pl/artykuly/don_allan_hardman_przepowiednia.html)
    To bardzo ciekawe. Ten bałagan jest ciekawy.

 7. JESTEM pisze:

  „To nie jest to o czym ja pisałam, to jest to o czym Ty piszesz. Dwa w Jedni to Dwa Bóg. – odpowiednik JAŻNI.”

  Acha.
  „Dwa Bóg”… może tak.
  Podwójna Istota jest odpowiedniKIEM JAŹNI – według Ciebie. Rozumiem. Chyba.

  ” 14 Lipca jest koniec pewnego etapu i zaczyna się kolejny. Wygasa Archetyp Wielkiego Mędrca, który nam “panowal” i wchodzi Archetyp Jażni.” (https://nnka.wordpress.com/about-2/)

  No to co z tym wchodzącym archetypem JAŹNI?

   • JESTEM pisze:

    „Cyt;ciekawe, ze Dymiace, lub Zamglone Lustro jest rowniez atrybutem 13 pierwotnej matki klanowej.. zwiazanej z 13 krysztalowa czaszka… „

    “Wielkie Zadymione Lustro jest symbolem tego, w jaki sposób życie odbija nasz system przekonań i wszystko, co wewnętrznie uważamy za prawdę. Dym, który unosi się przed lustrem “zrobiony”. utkany jest z iluzji, które stworzyliśmy wierząc w ideę oddzielenia. Lista iluzji, które przyjęliśmy bywa ogromna (ocenianie, osądy, poczucie ważności albo poczucie odrzucenia produkują iluzje.Każde wydarzenie w życiu odbija się w tym lustrze, aby nauczyć nas czegoś o nas samych. Widzimy odbicie tego, kim jesteśmy i jak działamy w sposób nieświadomy, co i jak myślimy.
    Z właściwości Wielkiego Zadymionego Lustra wynika “efekt bumerangu”: to, co robimy sobie wewnętrznie, Wielkie Lustro odbija w świecie zewnętrznym.”

    http://tonalinagual.blogspot.com/2012/05/zadymione-lustro.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.