52 -letni Cykl czyli Czego Bali Się Aztekowie?

52 letni kalendarz traktuje się jak część Kalendarza Majów, choć ci drudzy mieli dwa kalendarze zawarte w tym jednym. Ale nie o szczegóły tu chodzi lecz o ciekawe wnioski.  Strach w 52-letnim cyklu : Cyt: „Jeżeli w trakcie owych 52 lat (18980 dni) bogów było widać na firmamencie dziesięć razy, to logiczne jest, że w ciągu 5,2 roku (1898 dni) tylko raz. Dr Kiessiing zadał sobie pytanie: Co pojawiało się więc co 5,2 roku (albo co 1898 dni) na niebie? Kometa? Statek kosmiczny? Boska planeta Wenus? Zaciekawiony badacz skrupulatnie sprawdził wszystkie dane orbit planet Układu Słonecznego i poczynił zadziwiające spostrzeżenie. Planeta X – obieg Słońca w dniach ziemskich 1898 – obig Słońca w latach ziemskich 5,20  
Jeśli spojrzymy na schemat Układu Słonecznego, od razu rzuci nam się w oczy wielka luka między Marsem a Jowiszem. Porusza się tam dokoła Słońca zgodnie z prawami Keplera olbrzymia, widoczna tylko przez teleskop gromada niewielkich ciał niebieskich zwanych planetoidami. Określałoby zarazem nie tylko to – 1898 dni razy 10, równa się 18980 dni (52 lata), a co 52 lata Planeta X znajdowała się najbliżej naszej planety. Tego właśnie dnia dzieci Ziemi obawiały się przybycia bogów i dlatego przed upływem cyklu kalendarzowego narastało wśród Majów takie napięcie. To jednak nie wszystko. Nie myślmy, że planetoidy to rząd koralików, gęsiego okrążający Słońce w równym i karnym rządku. Nie. Zamiast o pasie winno się mówić raczej o rurze planetoid i to rurze o zmiennej średnicy. W moim przekonaniu w miejscu dawnej kolizji gruz utworzył zapewne wielką chmurę odłamków planety, stanowiących coś w rodzaju „oczka” w tym pierścieniu planetoid (na rysunku oznaczyłem to jako X). Czy co 10 okrążeń Słońca pozostałość po Planecie X zbliżała się i zbliża w dalszym ciągu do Ziemi na najmniejszą odległość? Co 52 lata Majowie oczekiwali w trwodze na przybycie Bogów.” Źródło: uleszka.
I idąc dalej tym tokiem przyjrzałam się innym zależnościom.  23 marca 687 rp.n.e  zaobserwowano na Ziemi „ognisty deszcz meteorytów, który był bardzo istotnym wydarzeniem wpływającym na oś ziemską. O zdarzeniu tym piszą mi.in  Immanuel Velikovsky i David Talbott. Francuski astronom Edward Biot wspomina ten incydent w swoim rejestrze. It was said that „the stars fell like rain.” Mówiono, że „gwiazdy spadły jak deszcz”. mythology. lub Fireball Images
Majowie na ten rok podali istotną datę 22 marca. A na Ziemię spada coraz więcej dziwnych meteorytów. Czyżby bogowie wracali?
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii . i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „52 -letni Cykl czyli Czego Bali Się Aztekowie?

 1. jacek pisze:

  Aztekowie i Majowie wtedy zabijali sie w turniejach zeby przebłagac bogów My wywołamy wojne zeby był pokoj. Jesteśmy glupsi od nich.

  • nnka pisze:

   W nas ludziach zbyt mało jest pokory i chęci obiektywnego spojrzenia na informacje. W tych analizach, które na marginesie „nauka wyrzuciła do kosza” jest sporo odniesień do Biblii jako zapisów faktów historycznych , są tam też wskazane powiązania z Wenus. Tu jest więcej info: https://nnka.wordpress.com/2012/03/13/dzien-w-ktorym-peklo-niebo/. Wygląda na to, że cykl 3600 (Nibiru) znajduje odbicie w opisach WYJŚCIA IZRAELITÓW około 1600 p.ne. Opisywane tam zjawiska nas zaskakuja tam swoją :”dziwnością”… Ciekawe jest też to, że biblijne kobiety nie mogły mieć dzieci, rodziły je też 70-letnie kobiety”.Co świadczy o tym, ze cykl był zupełnie inny niz obecnie (Księzyc) Ziemia nie była spokojna planetą tak jak dzisiaj ją widzimy. Żyjemny sobie tu póki co jak u Pana Boga za piecem i walimy się po głowach krzycząc „pokój nam wszystkim”, ale kwarantanna się skończyła. Tak twierdzą ludy Mezoameryki.

 2. Marco pisze:

  Według sceptycznych naukowców, życie na ziemi jest zbyt skomplikowanym procesem, co do jego pochodzenia i rozwoju, aby mogło mieścić się w wąskich ramach teorii ewolucji Darwina. Pod dokumentem pozostawiło swój podpis pięćset czternastu uczonych, z których stu pięćdziesięciu czterech to biolodzy, siedemdziesięciu sześciu, chemicy i sześćdziesięciu trzech fizycy.
  Tymczasem niedawno w Ameryce na problem teorii ewolucji zwróciło uwagę 300 nauczycieli, którzy nawoływali do uwzględnienia w programach edukacyjnych także innych teorii. Ewolucja stała się niebezpiecznym aksjomatem, którego podważanie wiąże się z anatemą naukową.
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ponad-500-naukowcow-podpisalo-dokument-wyrazajacy-sceptycyzm-co-poprawnosci-teorii-ewolucj

  • nnka pisze:

   małpa pochodzi od człowieka.. to skutek tego co działo się na Ziemi. DZIWNE DLA MNIE BYŁO TO, ŻE KIEDY ZACZĘŁAM PRZYGLĄDAĆ SIĘ TEMU CO MÓWIĄ INDIANIE odnalazłam to w ich wierzeniach. To są takie momenty kiedy patrzy się na siebie z niedowierzaniem. W zbiorowej „świadomości” (NIEŚWIADOMOŚCI!) mamy ogrom blokad i mało gotowości do przyjęcia prawdy. A jak ostatnio twierdzą Rosjanie niektóre teorie spiskowe mają służyć rozbiciu struktur naukowych, bo część rzeczy na których opieramy swoją „mądrość rozumienia świata” to zwykła fikcja „religia naukowa”. Być może ta największą religia która nam nie sluzy jest nauka? I być może to właśnie „religia -nauka” padnie i powstanie nowa? TYlko jak ludzie maja w to uwierzyć, że to wszystko było mitem skoro tylu „douczonych i wierzących”?

 3. Levi pisze:

  zwierzęta robią sie bardziej ludzkie a ludzie jak dzikusy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.