Zrozumieć Kalendarz Majów 2- Cykle

Słońce Ziemi – Nahui Ocelotl- Ziemię zamieszkiwali w tym czasie giganci. Epoka trwała 13 razy po 52 lata. Po tym czasie. Słońce przestało istnieć, giganci też zginęli. Trzeba było ponownie zaludnić ziemię. Majowie wierzyli, że po raz pierwszy świat zniszczony został przez słońce w momencie, gdy Ziemia była zaludniona przez karły – budowniczych wielkich zrujnowanych miast. Część z nich przetrwała potop w podziemnych pieczarach i jamach, gdzie do dziś przebywają. Biblia Księga Rodzaju {…} 4 A olbrzymi byli na ziemi w owe dni; bo gdy weszli synowie Boży do córek ludzkich, a one porodziły: ci są mocarze od wieku, mężowie sławni.

Słońce Wiatru – Nahui Ehecatl- Jego epoka trwała tyle samo czasu, co epoka pierwszego słońca. Tym razem katastrofę spowodował wielki wiatr, i znów trzeba było zaludnić ziemię od nowa. Wg Majów drugi świat, zamieszkiwany przez ponure plemię „grzeszników” Czyżby mieli na myśli Elity Anunnaki? Za drugim razem stworzeni ludzie byli podobni do obecnych lecz byli oni źli. I oni zostali zatopieni a nieliczni co ocaleli stali się demonami świata podziemnego.

Słońce Ognia – Nahui Quiahuitl Ogień spuszczony z nieba znów spowodował kataklizm,

Słońce Wody – Nahui Atl epokę zakończyła woda – opady deszczu były tak ogromne, że niebo spadło na ziemię. Wg Majów trzecie zniszczenie dokonało się przez wodę, która to odgrywała najważniejszą rolę w życiu Indian. Wówczas kres zagłady widzieli już sami Majowie Potężna powódź, zatopiła miasta i piramidy Indian, ludzi, którzy przeżyli potop zamienił w ptaki.

Słońce Ruchu – Nahui OllinBogowie stworzyli czterech ludzi i wraz z nimi podnieśli je. Postała Droga Mleczna.  ( Wiek Drogi Mlecznej oszacowano na około 13,6 +/- 0,8 mld lat)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ., Ezoteryka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.